Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
9.2. Правила продажу деяких груп непродовольчих товарів 9.2.1. Правила продажу товарів для фізичної культури, спорту, туризму : Захист прав споживачів : Бібліотека для студентів

9.2. Правила продажу деяких груп непродовольчих товарів 9.2.1. Правила продажу товарів для фізичної культури, спорту, туризму


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 
90 91 92 93 94 95 

Загрузка...

Загальні умови заняття торговельною діяльністю, основні вимоги до торговельної мережі і торговельного обслуговування громадян у процесі купівлі товарів для власних побутових потреб у господа-рюючих суб'єктів визначаються «Порядком заняття торговельною діяльністю і правилами торговельного обслуговування населення».

Торговельна діяльність здійснюється у сферах оптової і роздріб-ної торгівлі та громадського харчування і регулюється відповідни-ми законами та Постановою Кабінету Міністрів України.

Здійснювати торговельну діяльність господарюючі об'єкти ма-ють право лише після державної реєстрації їх як суб'єктів підпри-ємницької діяльності або за наявності у них ліцензії на торгівлю окремими видами товарів.

Для контролю за роботою підприємства з боку покупців в торго-вельному залі мають бути в наявності санітарні та ветеринарні пра-вила, асортиментні переліки товарів, правила продажу товарів та інша нормативно-технічна документація.

Порядок приймання, зберігання, підготовки до продажу та про-даж окремих груп непродовольчих товарів регламентується прави-лами продажу непродовольчих товарів.

Правила продажу товарів для фізичної культури, спорту, туризму визначають особливості продажу товарів для спорту та відпочинку: інвентар для спортивних ігор, легкої і важкої атлетики, гімнастики, боксу і боротьби, фехтування, лижного та ковзанярського спорту, туризму, альпінізму, водного спорту; мисливських та рибальських товарів; велосипедів (далі - товари для фізичної культури, спорту, туризму).

Продаж одягу та взуття для фізичної культури, спорту, туризму здійснюється згідно з особливостями продажу швейних, трикотаж-них товарів та взуття.

Маркування товарів для фізичної культури, спорту, туризму пе-редбачає наявність такої інформації: найменування підприємства-виробника, його адреси, товарного (фірмового) знака, назви товару, артикула, моделі, марки, сорту, дати випуску, позначення нормати-вного документа.

При маркуванні велосипедів на головну трубу рами наноситься товарний знак підприємства-виробника, на раму - порядковий но-мер і рік виготовлення.

При прийманні товарів для фізичної культури, спорту, туризму перевіряється цілісність упаковки, наявність та правильність запов-нення супровідних документів, заводських пломб, повнота компле-ктації, збереження товарного вигляду, наявність інструкцій, техніч-них паспортів, гарантійних талонів, іншої документації.

Товари для фізичної культури, спорту, туризму зберігають в су-хих, чистих, добре вентильованих приміщеннях, ізольованих від місць зберігання кислот та лугів, при температурі + 15 С і віднос-ній вологості повітря не більше 60-70%. Для кращого зберігання якості товарів необхідно їх тримати у фабричній упаковці.

При зберіганні товари для фізичної культури, спорту, туризму розміщують на відстані не менше 0,25 м від стін і підлоги, 0,5 м -від джерел електричного освітлення, 1м- від приладів опалення. Проходи між штабелями повинні бути не менше 0,7 м.

При зберіганні товарів для фізичної культури, спорту, туризму необхідно дотримуватися таких правил:

-          великогабаритні вироби (жердини для лазання, стрибків з дроби-ни для лазіння, списи для метання тощо) необхідно розміщувати в горизонтальному положенні з упором на декілька точок;

-          лижі розміщують стійма в ящиках-гніздах, зв'язані попарно з розпірками посередині, носками догори;

-          лижні палки зберігають стійма в ящиках-гніздах кільцями дого-ри;

-          вудочки риболовні та вудлища зберігають у вертикальному по-ложенні стовщеним кінцем донизу;

-          тенісні ракетки в розпакованому вигляді встановлюють на спеці-альних латах у вертикальному положенні з упором основи обода на лати;

-          тенісні ракетки із струнами необхідно затиснути в преси;

-          гімнастичні коні, козли, столи, містки для стрибків встановлю-ються в один ряд;

-          човни, байдарки зберігають в тесових решітчатих ящиках із ста-пелями;

-          хокейні ключки, зв'язані в пачки, зберігають на підтоварниках або полицях, укладають їх на бокових поверхнях пачок: перший ряд крюками до себе, другий ряд - крюками від себе;

-          чавунні ядра для штовхання та литі диски для метання зберіга-ють в спеціальних ящиках, розділених на гнізда;

-          велосипеди, мопеди зберігають в ящиках-решітках;

-          спортивні сітки (волейбольні, для бадмінтону, баскетболу, фут-болу, тенісу), канати для лазіння та перетягування, троси для підвішування гімнастичних кілець, упаковані в тюки, зберігають в штабелях на підтоварниках;

-          захисна амуніція для хокею та фехтування, щитки футбольні, ту-ристські палатки, індивідуальні чохли, гімнастичні та борцівські мати, спальні мішки, гумові вироби (м'ячі, камери, покришки для велосипедів тощо) зберігають на стелажах або підтоварниках;

-          опудала для борців та боксерські мішки зберігають стійма. При зберіганні товарів для фізичної культури, спорту, туризму

необхідно дотримуватись вимог, передбачених попереджувальними знаками, зображеними на упаковці.

Товари для фізичної культури, спорту, туризму розміщують в то-рговельному (демонстраційному) залі по групах за призначенням: інвентар і приладдя для гімнастики, легкої та важкої атлетики, спортивних поєдинків, водного та зимових видів спорту, спортив-них ігор, туризму та альпінізму, мисливські та рибальські товари, велосипеди тощо.

Суб'єкт господарювання повинен забезпечити зручні умови для ознайомлення і вибору товарів, перевірки їх якості, складання і дрі-бного ремонту.

Для демонстрації товарів для фізичної культури, спорту, туризму у торговельному (демонстраційному) залі використовують пристін-ні та острівні гірки, стенди, кронштейни, обертові стінки, підстав-ки-тримачі, подіуми, пристінні шафи, перфоровані щити тощо.

Великогабаритні товари (велосипеди, човни, байдарки тощо) ви-кладають на спеціально відведених місцях з використанням підста-вок-тримачів.

Довгомірні предмети (вудочки рибальські та вудлища, лижі, пал-ки до них тощо) виставляють в пристінних стійках з гніздами для підтримування стійкого вертикального положення цих товарів.

Предмети для спортивних ігор (тенісні м'ячі і ракетки, покришки і гумові камери, сітки тощо) викладають у вітринах та пристінних шафах або закріплюють на перфорованих щитках.

Дрібні спортивні товари (запасні частини до велосипедів, кульки для настільного тенісу, лижні кріплення, гачки рибальські, блешні, поплавки, волосінь тощо) викладають в касетах-чарунках або за-кріплюють на полках пристінних шаф.

Зразки товарів повинні мати короткі анотації, які містять основні характеристики виробів.

При продажу товарів для фізичної культури, спорту, туризму в присутності покупця необхідно перевірити їх якість, комплектність, наявність технічного паспорта, інструкції по експлуатації, гаран-тійних талонів.

Асортимент товарів для фізичної культури, спорту, туризму мо-же бути розширений за рахунок продажу супутніх товарів (лижні мастила та смоли, окуляри, протектори, чохли, шахматні годинники тощо).