Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
8.2. Особливості продажу м яса і м 'ясопродуктів : Захист прав споживачів : Бібліотека для студентів

8.2. Особливості продажу м яса і м 'ясопродуктів


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 
90 91 92 93 94 95 

Загрузка...

Суб'єкти господарської діяльності приймають потушне м'ясо у відрубах за кількістю туш, напівтуш чи четвертин і вагою нетто кожної з них. Одночасно перевіряють наявність клейма ветеринар-ного нагляду, свіжість м'яса, правильність розбирання та забійкого оброблення, відповідність угодованості накладеному клейму, сту-пінь охолодження.

М'ясо і м'ясопродукти фасовані перевіряють за станом упаковки, відповідності виду тварин, сорту і категорії вгодованості даним, що вказані на етикетці порції (упаковки).

He приймають м'ясо і м'ясопродукти, супровідні документи на які оформлені з порушеннями (у тому числі щодо якості та безпеки), недоброякісне, без клейма ветеринарного нагляду, забруднене, пошкоджене гризунами та шкідниками, з неякісною технологічною обробкою, наявністю льоду або снігового нальоту, з ознаками по-вторного заморожування, із зміненим кольором, ознаками несвіжо-сті (кислим, затхлим, гнилим та невластивим запахом; з наявністю слизу, плісені, цвілі, з позеленінням, ослизненням).

На кожну партію (тушу) продовольчої сировини, призначеної для реалізації на підприємствах роздрібної торгівлі в межах адміні-стративного району, крім документа, що підтверджує їх якість і безпеку, повинна бути ветеринарна довідка, а для реалізації в ме-жах України - ветеринарне свідоцтво.

Крім того, прийманню не підлягають за властивими дефектними ознаками:

-          м'ясо з неправильним розбиранням по хребту, погано обез-кровлене, зі згустками крові, з наявними залишками внутрі-шніх органів, бахромок, із зачистками і зривами підшкірного жиру понад допустимі норми;

-          субпродукти, не розсортовані за видами, заморожені у вигляді блоків (язики, мозок, нирки), погано оброблені, із залишками інших тканин (нирки - із сечоводами; печінка - із зовнішніми кровоносними судинами і жовчним міхуром, великими лімфову-злами, ноги - за наявності щетини або шерсті);

-          м'ясо птиці з непатрошеними тушками (крім дичини), з неналеж-ною обробкою (залишки пуху, пір'я, пеньків, саден, наявність розривів шкіри понад допустимі норми, а також синців, викрив-лення спини і грудної кістки);

-          ковбасні вироби зі в'язками батонів, що не відповідають відпові-дному виду виробів, неналежним маркуванням, пошкодженнями оболонки, забрудненою та вологою поверхнею батонів, з напли-вами фаршу над оболонкою, крихкою консистенцією, ознаками злипання, з наявністю шпику жовтого кольору в ковбасах вищо-го ґатунку, а також понад допустимі норми у виробах 1 -го і 2-го ґатунку, з сірими плямами на розрізі; з бульйонними і жировими набряками понад допустимі норми, блідо-сірого кольору, недо-варені;

-          копченості з неправильно розібраними тушами, з висмиками м'я-са і жиру, за наявності бахромок і залишків щетини, сірих і зеле-них плям у розрізі, непроварені, непрокопчені;

м'ясні напівфабрикати з деформацією форми, пошкодженою упаковкою та порушенням правил укладки, без етикеток, зі зміненим кольором, з консистенцією, що не відповідає ступеню го-товності, з порушеннями ваги порції;

-          консерви без етикеток, у немаркованих, іржавих, дефор-мованих, з порушеною герметичністю бомбажних банок;

-          топлені жири з різким невластивим запахом, дуже зміненим кольором, прогірклі.

Терміни, умови зберігання та реалізації м'яса і м'ясопродуктів повинні відповідати вимогам нормативних документів.

Прийняті м'ясо і м'ясопродукти розміщують на короткострокове зберігання негайно при температурі охолодження не вище ніж +8 °С, а для швидкопсувних - не вище ніж +6 °С. Кожний вид виробів має свої (окремі) терміни і режим зберігання.

Перед продажем заморожене м'ясо попередньо розморо-жують до температури -6 °С у товщі м'язів біля кісток на глибині 6 CM.

Потушне м'ясо розбирають на сортові відруби відповідно до схем розбирання для кожного виду тварин. Усі інші м'ясопродукти сортують за видами, категоріями, сортами.

М'ясо птиці звільняють від тари, паперової обгортки і тампонів.

Напівфабрикати, кулінарні вироби перекладають на лотки, блю-да, листи.

Поверхні ковбасних виробів і копченостей протирають рушни-ком, кінці оболонки зрізують, видаляють обв'язки, обвітрені зрізи зачищають. М'ясні хлібці, шинку у формі, варені й варено-копчені окісти та інші вироби, що випускаються загорнутими в целофан або пергамент, подають на робочі місця у загорнутому вигляді. Обгор-тку цих виробів знімають безпосередньо під час продажу (перед нарізуванням).

Шпик зачищають від солі, а жири - від пожовклого верхнього шару.

Попереднє фасування ковбас і копченостей передбачається в об-сягах потреби не більше одного дня реалізації, а м'яса і сирих м'я-сопродуктів - 2-3 годин.

Підготовлені до продажу м'ясо і м'ясопродукти подають до торговельного залу на робоче місце, де розміщують за видами і ґатунками в охолоджувальних прилавках і шафах. Сирі м'ясо-продукти розміщують окремо від інших товарів.

М'ясо і м'ясопродукти відпускають покупцям тільки в зачи-щеному стані, в належному товарному вигляді, без зайвих, не-передбачених технологічних матеріалів і відходів нехарчового призначення.

Розбирання - це встановлений порядок розпилювання, розрубу-вання, розрізування і відділення кісток, шкури, сухожилля, плів тощо до одержання сортових шматків, придатних для харчового використання за призначенням.

Здійснюючи продаж м'яса і м'ясопродуктів без нарізування, за згодою покупця додають не більше двох доважків, що не переви-щують 10 відсотків загальної маси покупки. Доважки повинні від-повідати сорту і якості товару, який відпускають.

Відібраний товар спочатку показують покупцеві, а потім зважують.

Сирокопчені окісти розрубують згідно з порядком розбирання свинини для торгівлі без відокремлення шкури і кісток.

Копчено-варені, знежирені, варені, закопчені та варено-копчені окісти розрубують і нарізають в установленому для кожного з цих виробів порядку і продають без кісток, шкури і хрящів.

Рулети, шинку, буженину, карбонад, бекон, корейку, грудинку нарізають в установленому для кожного з цих виробів порядку.

На замовлення покупця продавець зобов'язаний нарізати ко-вбасу, копченості, шинку та інше, дотримуючись санітарно-гігієнічних правил. Нарізані шматки викладають на чистий по-суд або пакувальний папір за допомогою ножа або виделки.

На замовлення покупця в його присутності здійснюють при-готування фаршу за прилавком лише з м'яса, придбаного на цьому підприємстві. М'ясорубки та посуд перед приготуванням ретельно промивають.

Кулінарні вироби, напівфабрикати (неупаковані), фарш відпуска-ють за допомогою спеціальних лопаток, окремих для кожного товару.

Суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють продаж м'яса і м'ясопродуктів у сирому вигляді, можуть додатково продавати у ві-докремлених місцях (відділах, секціях) вироби з м'яса та супутні товари: ковбасні вироби, м'ясокопченості, напівфабрикати м'ясні усіх видів, кулінарні вироби, консерви м'ясні, м'ясо-рослинні, сало-бобові, жири топлені, спеції, прянощі та соуси в розфасованому ви-гляді (майонез, гірчицю, хрін, томат-пасту тощо).