Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
8.1. Особливості продажу круп, макаронних виробів, борош-на, крохмалю, цукру та кухонної солі : Захист прав споживачів : Бібліотека для студентів

8.1. Особливості продажу круп, макаронних виробів, борош-на, крохмалю, цукру та кухонної солі


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 
90 91 92 93 94 95 

Загрузка...

При надходженні круп'яних, борошняних та інших сипучих то-варів на підприємство роздрібної торгівлі суб'єкти господарської діяльності обов'язково звертають увагу на стан їх перевезення.

Продукти мають бути надійно захищеними від атмосферних опадів та іншого зовнішнього впливу.

Перевіряють стан зовнішньої тари, наявність маркування, відпо-відність виду та якості товару даним, що зазначені в супровідних документах про якість і безпеку, на маркувальних ярликах, товар-них етикетках.

Штучні товари (одиниці розфасовки) перевіряють за станом упа-ковки, на наявність етикеток та за вагою.

Сипучі товари (крупи, борошно, цукор, крохмаль та інші) мають бути сухими, без грудочок, однорідними за кольором, з блиском і смаком, властивими для кожного виду та сорту. Макаронні вироби мають бути правильної форми, однорідними за кольором, без трі-щин, крихт, з гладкою або трохи шорсткою поверхнею.

Прийманню не підлягають круп'яні, борошняні та інші сипучі това-ри, супровідні документи на які оформлені з порушеннями, намоклі, забруднені, пошкоджені гризунами та шкідниками, з пошкодженою упаковкою та порушеннями технології виготовлення (з невідповідни-ми кольором чи смаком, з невластивим присмаком, запахом та з сто-ронніми домішками), з наявністю домішок іншого виду або ґатунку, термін реалізації яких минув, без маркування та етикеток.

Крім того, прийманню не підлягають за властивими дефектними ознаками:

-          крупа - з гірким або кислим присмаком, затхлим, пліснявим або іншим невластивим запахом, уражена шкідниками (для пшона та вівсяної крупи допускається слабкий специфічний присмак гір-коти, що властивий цим видам круп);

-          борошно, що хрустить на зубах, плісняве, затхле, з гірким при-смаком, засмічене;

-          макаронні вироби, не однорідні за кольором, з ознаками непро-місу, з гірким або кислим присмаком, затхлим, пліснявим запа-хом, у яких вміст лому та крихт перевищує допустимі норми;

-          крохмаль вологий, без хрусту, несвіжий, недостатньо промитий, без характерного блиску, з цятками на поверхні, що перевищу-ють допустимі норми;

-          цукор несипучий, липкий, з грудками непробіленого цукру, во-логість якого перевищує 0,15 відсотка;

-          кухонна сіль вогка або закам'яніла.

Зберігають макаронні вироби, борошно, крохмаль, цукор і ку-хонну сіль у сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях, не уражених амбарними шкідниками, без різких коливань температури, що не перевищує +20 °С, при відносній вологості повітря не бі-льше ніж 70 відсотків.

Цукор і крупи ізолюють від сильно пахучих, а також вологих продуктів.

Сіль зберігається окремо від усіх інших продуктів.

Вагові товари в мішках викладають на підтоварниках штабелем висотою не більше ніж 8-10 мішків на відстані не менше ніж 20 см від стін і 15 см від підлоги.

Розфасовані товари, що зберігаються в контейнерах, розміщують на відстані не менше ніж 20 см від стін. У разі зберігання більше двох тижнів мішки з борошном перекладають для запобігання зле-жанню і зігріванню.

Терміни та умови реалізації круп, макаронних виробів, борошна, кухонної солі повинні відповідати вимогам нормативних документів.

До торговельного залу повинні надходити попередньо перевірені та підготовлені до продажу товари. їх відпускають як у розфасова-ному вигляді, так і шляхом зважування в присутності покупця.

Вагові товари відбирають у присутності покупця спеціальними для кожного товару совками (для солі - дерев'яними) та відпуска-ють у чистому пакувальному матеріалі (пакетах, папері). Забороня-ється додавати до покупки відходи від продажу сипучих товарів і макаронних виробів (крихти, пил, змет) і домішки іншого ґатунку.

Суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють продаж круп, макаронних виробів, борошна, цукру та кухонної солі, можуть до-датково продавати у відокремлених місцях (відділах, секціях) інші продовольчі товари: крохмаль, харчові концентрати, дріжджі, фру-ктові та овочеві консерви, рослинні олії, прянощі, приправи, чай, каву, какао.