Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
1.3. ФУНКЦЮНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ОБ’ЄКТІВ ПРОГРАМИ 1С:БУХГАЛТЕРІЯ 7.7 1.3.1. Константи : Бухгалтерський облік основних господарських операцій у программі 1СБухгалтерія 7.7 : Бібліотека для студентів

1.3. ФУНКЦЮНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ОБ’ЄКТІВ ПРОГРАМИ 1С:БУХГАЛТЕРІЯ 7.7 1.3.1. Константи


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 

магниевый скраб beletage

Перед початком використання програми її слід налаштувати на потреби і особливості обліку підприємства. Ця робота виконується один раз і складається з трьох етапів: задання значень констант, налаштування плану рахунків, організація аналітичного обліку. Мовою програми 1С:Бухгалтерія це означає, що треба внести зміни в заповнені довідники і виконати початкове наповнення інформаційної бази: якщо база даних програми «порожня», у неї слід внести початкові дані; якщо ж програма вже функціонує, то слід розпочати ознайомлення з нею із констант, довідників і плану рахунків.

Константи - це постійні та умовно-постійні характеристики. Вони можуть змінюватися з об'єктивних причин, але такі зміни трапляються не часто. Доступ до перегляду і редагування констант надає команда Операції\Костанти. Після її вибору на екрані з'явиться вікно зі списком констант (рис. 1.3). У його заголовку висвітлюється робоча дата. Список констант розміщений у трьох полях.

 

Рис. 1.3. Вікно списку констант

Код - кодові позначення (ідентифікатори) констант; оскільки код дозволяє вказувати на константу з інших місць програми, то значення

 

цього поля доступне для редагування лише в режимі конфігурації програми.

Найменування - це пояснення коду константи, повне її найменування.

Значення - поточне значення константи, яке має визначений тип (текст, число, дата, субконто довідника); значення можна редагувати з клавіатури або вибором його з відповідного довідника (після появи кнопки з трикрапкою).

Склад і характеристики констант визначаються в режимі конфігурування, тому додавати нові чи видаляти існуючі константи не можна. Із констант у форми бухгалтерських документів підстав-ляються їх значення. Список констант - це одна з таблиць бази даних програми, в якій поле Код є ключовим.

У меню Дії, у меню кнопок панелі інструментів та контекстному меню вікна Констант доступні такі команди:

#4   Пошук\Шукати Пошук Щовторити Пошук й1   ПошукЩошук вперед

й^    ПошукЩошук назад

1%   Значення\3апам 'ятати м+   ЗначенняЩодати

Значення\Відняти

 

 

Значення | Очистити

значення Історія

 

 

 

діалогове вікно пошуку. повторний пошук.

напрямок  пошуку  -  до   кінця  вікна

(вниз).

напрямок пошуку - до початку вікна

(вверх).

копіювати виділене значення в буфер.

додати виділене числове значення до

числа в буфері обміну; якщо виділене

значення не є числом, операція не ви-

конується і значення в буфері заміня-

ється на виділене.

відняти виділене числове значення до

числа в буфері обміну; якщо виділене

значення   не   є   числом,   значення   в

буфері заміняється на виділене.

видалити значення.

попередні значення вибраної констан-ти (якщо вона періодична) і дата їх модифікації.

 

 

Щ   Записати        -     зберегти редаговане значення.

ilfl    Опис              -     контекстний   опис   константи   (вико-

ристовується тоді, коли її призначення

незрозуміле).

Поради початківцю. Якщо у вікні Констант ширина поля є замалою для того, щоб побачити його зміст, можна:

збільшити ширину стовпця, перемістивши його заголовок до потрібної межі;

помістити вказівник миші в потрібному рядку і дочекатися меню, яке випливає.

Команди меню Запам 'ятати і Копіювати виконують одну і ту ж дію - копіюють виділене значення в буфер обміну. Новинкою цієї програми є те, що зі значенням у буфері можна виконувати елементарні арифметичні операції.

Значення констант повинні відображати облік на підприємстві, тому вони вносяться в базу даних програми з реєстраційної довідки підприємства та нормативних бухгалтерських документів. Слід зауважити, що значення деяких констант впливають на методику ведення обліку у програмі, тому бажано знати, для чого призначена кожна константа. Частина констант містить значення за замовчуванням, які з'являються у формах документів, наприклад, назва фірми, основна валюта, одиниця виміру, ставка ПДВ, найменування постачальника, стаття валових доходів (витрат), вид взаєморозрахунків із контрагентом, вид діяльності, хто переважно виписує податкові накладні або відпускає товари зі складу. Значення цих констант вибираються з відповідних довідників. Інші константи потребують однозначної відповіді на запитання, наприклад, «Чи показувати вікно майстра при кожному запуску програми?», «Чи проведення по касі формують тільки касові ордери?», «Чи можна використовувати скидку для контрагентів при виконанні операцій продажу?», «Чи виділяти аванси, тобто чи використовувати для обліку попередньої оплати рахунки № 681 і 371?», «Чи формувати автоматично податкові накладні під час проведення документів?», «Чи дозволяти від'ємні залишки товарів на складі або грошових коштів на поточному рахунку в банку?», «Чи показувати залишки ТМЦ у формах

 

документів?», «Використовувати паперові форми документів українською чи російською мовами?», «Чи використовувати список коректних проведень?». Часто саме у значеннях відповідних констант криються відповіді на питання «Чому не формує проведень банківський витяг?», «Чому програма не сформувала автоматично податкову накладну?», «Чому програма не дозволяє провести документ?». Зауважимо, що константа під назвою Номер релізу конфігурації містить код версії програми, що інстальована на персональному комп’ютері.

Значення констант можна внести безпосередньо в однойменний довідник або за допомогою спеціального засобу - Помічника заповнення констант. Якщо при запуску програми його вікно не з'явилося або було закрите користувачем, то відкрити його можна з меню Допомога. У діалогові вікна помічника уводиться така інформація:

значення за замовчуванням;

облікова політика підприємства;

службові параметри;

параметри інтерфейсу користувача;

дата зберігання періодичних значень.

Щоб заповнити реквізити в діалогових вікнах Помічника, слід попередньо заповнити деякі довідники програми, зокрема, Фірми, Контрагенти, Співробітники та ін.