Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
Розділ 1 ІНТЕРФЕЙС ПРОГРАМИ 1С:БУХГАЛТЕРІЯ 7.7 1.1. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ПРОГРАМУ ТА РЕЖИМИ II РОБОТИ : Бухгалтерський облік основних господарських операцій у программі 1СБухгалтерія 7.7 : Бібліотека для студентів

Розділ 1 ІНТЕРФЕЙС ПРОГРАМИ 1С:БУХГАЛТЕРІЯ 7.7 1.1. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ПРОГРАМУ ТА РЕЖИМИ II РОБОТИ


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 

Загрузка...

Для автоматизації бухгалтерського обліку ринок програмних продуктів пропонує сьогодні кілька десятків пакетів програм. Щоб освоїти будь-яку з них, треба зрозуміти логіку її функціонування, тобто логіку взаємозв'язків між об'єктами програми. Програма 1С:Бухгалтерія 7.7 є частиною програми 1С:Підприємство, яка призначена для автоматизації обліку діяльності підприємства. Програма 1С:Підприємство розроблена фірмою 1С (Москва). Вона має свої представництва в Україні, які адаптують програму до вимог ведення національного бухобліку і впроваджують їх у практику.

Програма має компонентну організацію, тому її часто називають системою, що складається з підсистем. Кожна з підсистем може використовуватись як автономно, так і сумісно з іншими компонентами. Кожна компонента орієнтована на автоматизацію певної сфери економічної діяльності. Так, крім компоненти 1С:Бухгалтерія є ще 1С:Торгівля і склад, 1С:Розрахунок, 1С:Оперативний облік. Компонента 1С:Бухгалтерія призначена для автоматизації бухгалтерського обліку на підприємствах, які займаються тогрівлею, наданням послуг, виробництвом. Компонента 1С:Торгівля забезпечує автоматизацію обліку торговельної діяльності фірми. Компонента 1С:Розрахунок призначена для автоматизації розрахунку зарплати та для виконання інших складних періодичних розрахунків. Компонента 1С:Оперативний облік призначена для обліку наявних засобів підприємства та їх руху. Є підсистеми, які використовують можливості кількох компонент і забезпечують комплексну автоматизацію різних напрямів обліку в єдиній інформаційній базі. Така компонента програми називається комплексною. Якщо на персональному комп'ютері інстальована хоча б одна компонента програми, вважається, що інстальована програма 1С:Підприємство лише в обмеженому складі.

Існує кілька версій системи 1С:Підприємство:

для одного користувача - використовується для роботи з інформаційною базою одного користувача і на невеликих підприємствах, які не планують адаптувати конфігурацію до особливостей свого обліку;

професійна - містить розвинуті засоби адміністрування і конфігурування;

мережева версія - з однією інформаційною базою можуть працювати кілька користувачів;

версія для SQL - забезпечує можливість роботи з інформаційною базою в режимі клієнт-сервер: для обслуговування інформаційної бази використовується прикладна програма Microsoft SQL Server 7.0, що підвищує надійність і швидкодію системи при великій кількості користувачів.

Фірма 1С випустила такі версії програми 1С:Бухгалтерія: 6.0, 7.0, 7.5, 7.7, 8.0.

Кожна компонента має властиву їй конфігурацію, тому інстальовані на різних персональних комп’ютерах компоненти програми 1С:Підприємство можуть відрізнятися між собою.

Створюють конфігурації компонент фірми, які модифікують ЇХ 3 метою адаптації до ведення обліку на конкретних підприємствах та в організаціях. Можливість налаштування конфігурації компонент є великою перевагою програм фірми 1С. Фірми, що розповсюджують програму, рекомендують перед її використанням розібратися в запропонованій типовій конфігурації і якщо вона не влаштовує користувача, то виробити план перебудови програми, тобто модифікувати її настроювання з метою отримання потрібної конфігурації. Необхідність у реорганізації типової конфігурації виникає тоді, коли змінюються законодавча і нормативна бази бухгалтерського обліку в країні чи методика ведення обліку на підприємстві. Зауважимо, що типова конфігурація розробляється фірмою 1С і фірмою-постачальником та відповідає чинному законодавству.

 

Для зміни типових конфігурацій програми існують такі її компоненти, як Конфігуратор і Відлагоджувач. Щоразу після зміни конфігурації отримують нову інформаційну базу, якій присвоюють ім'я. Конфігурація вибирається або встановлюється при початковій інсталяції програми, а при запуску програми на виконання вибирають інформаційну базу. Маючи в програмі кілька інформаційних баз, бухгалтер може вести облік на кількох підприємствах. Наявність Конфігуратора дозволяє використовувати програму протягом тривалого часу без необхідності заміни її на нову. Доступ до Конфігуратора має і звичайний користувач, але цю роботу повинен виконувати фахівець.

У процесі зміни конфігурації програми може виникнути ситуація, коли її програмні модулі не «стикуватимуться» між собою. Для відшукання помилок у новоствореній конфігурації призначений Відлагоджувач. Відлагодження виконується засобами об'єктно-орієнтованої мови програмування. Робота з Конфігуратором, на відміну від роботи з Відлагоджувачем, не потребує знання вбудованої мови програмування.

Програма має ще один режим роботи - Монітор; він призначений для роботи з мережевими версіями програми і дозволяє визначити користувачів програми в поточному режимі роботи та дізнатись про їх права доступу.