Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
5.4. Причини, які спричиняють перехід у критичний період : Управління діловою кар'єрою : Бібліотека для студентів

5.4. Причини, які спричиняють перехід у критичний період


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 

Загрузка...

Кількість обставин, які впливають на людину і прискорюють ії перехід в критичний вік, а також детермінуючих характер нас-лідків перебування в критичному періоді, величезна. Середови-ще, в якому людина живе і працює, соціальний лад і соціальна ситуація, задоволеність (незадоволеність) якістю життя, взаємос-тосунки в сім'ї, особливості навчальних систем (природна або ідеологічна освіта), нормативні рамки взаємодії людей в суспіль-стві, стан медичного обслуговування, положення пересічних гро-мадян в структурі влади і багато чого іншого впливають на шви-дкість і якість переходу людини в критичний вік.

Але залишається відкритим одне питання: чому рівні за ві-ком люди, що живуть в однакових умовах, виявляються різною мірою «включеними» в критичний період.

У найзагальнішому вигляді соматичні причини, що обумов-люють перехід людей в критичний вік, можна перелічити такі:

1.         Зміни в процесах обміну організму (асиміляція і дисимі-ляція), які обумовлють енергетичні можливості людей.

2.         Деформації у функціонуванні нервової системи, від яких залежить, як мозок - центр нервової системи - упорається з управлінням всіма підсистемами організму.

3.         Старіння опорно-рухового апарату людини, яке прямо впливає на міцність і гнучкість організму, що в свою чергу, по Л. Ван'є, обумовлює психологічну гнучкість (негнучкість) людини.

4.         Деформації в системі кровообігу, які впливають на транспор-тування енергії і тому, на якість і швидкість розумових процесів.

5.         Втрата або зменшення інтенсивності функціонування ді-тородних функцій.

6.         Зміни в стані природної функціональної асиметрії мозку у напрямі стабілізації (черствіння, уповільнення) перемикання ло-гічної функції на образну і навпаки.

7.         Розбалансування в гормональній системі організму, яке обу-мовлює швидкість і якість як соматичних, так і психічних процесів.