Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
9.4. НАПОЇ АДАПТОГЕННОЇ ДІЇ : Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення. Навчальний посібник : Бібліотека для студентів

9.4. НАПОЇ АДАПТОГЕННОЇ ДІЇ


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 
90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 
105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 

магниевый скраб beletage

Вітчизняні виробники в основному випускають енергетичні напої. Це обумов-лено тим, що споживачу зрозуміла основна функція цих напоїв (для створення то-нусу) і їх дія на організм. На українському ринку цю нішу представляють: ТМ «Ювента» (корпораця «ОЛІМП»), ТМ «Еколайн» (Західпиво), ТМ «Burn» (Кока Кола Бевереджиз). У 2005 р (у жерстяній банці) появився напій ТМ Non Stop, а в 2006 році під ТМ «Ювента» — серія «Монстрики» для дітей. Це функціональні не-газовані напої багаті кальцієм «Абрикабр», «Кремлін» і «Полундра». Імпортери ТМ Red Bull, Shark, «Б 52», Rower Horse, Frutting.

У країнах Європи й Азії енергетичні напої реалізуються більше десяти років. Наприклад, в Австрії, Японії, Великобританії, Швейцарії й Таїланді споживання енергетиків перевищує 4 л на людину в рік. У нас цей показник в десятки разів менший. Напій ТМ Non Stop виробляється за ліцензією і під контролем американ-ської компанії Red Blue Beverages, що гарантує його високу якість. Смакові харак-теристики досягнуті завдяки використанню відповідної формули з підвищеним вмі-стом кофеїну, таурину й вітамінного комплексу. Завдяки такому складу Non Stop забезпечує різкий приплив сил і енергії, знижує втому, тому його рекомендують вживати під час фізичних і розумових навантажень.

Розроблені нові енергетичні напої для спортсменів з додаванням до них енерге-тично вуглеводного інгредієнту ПалатінозаТМ, який утворює глюкозу протягом дов-готривалого періоду часу. Даний інгредієнт володіє підсолоджуючою дією, що складає 50—60 % від дії цукру, і надає напою добрі органолептичні властивості. В ряді країн, наприклад, США, ПалатінозаТМ успішно застосовується.

Запропонована технологічна схема приготування енергетичних напоїв на основі гороху, згідно якої яблучний і моркв’яний сік змішують з борошном гороху або ві-вса, додають фермент фруктаміл або амілосубтілін. Перемішування і ферментацію проводять одночасно в резервуарі з механічною мішалкою холодним способом. Ферментований напій гомогенізують, стерилізують, охолоджують, перекачують в резервуар і розливають. Отриманий продукт являє собою натуральний каламутний напій на основі соку, колір напою — від темно –жовтого до оранжевого.

Енергетичні або адаптогенні напої ідентичні напоям для спортсменів. Адапто-генні напої і напої для спортсменів виконують загальні функції — підвищують ене-ргетичний рівень організму, мають глікогензберігальну дію, поліпшують перене-сення стресів, діють як нейромедіатори й імуномодулятори. Вони містять інгредієнти, що стимулюють енергетичні процеси в організмі.

Основу енергетичних напоїв складають рослинні екстракти й кріокомпозити природних адаптогенів: женьшеню, гуарани та кофеїну. Женьшень сприяє підви-щенню витривалості, прискорює процеси відновлення після стресу чи фізичної втоми. Гуарана — природний стимулятор центральної нервової системи, який мит-тєво надає організму енергію, стимулює діяльність мозку. Гуарана багата на гуара-нін, алкалоїди, таніни, які проявляють біологічно активні властивості з вираженою стимулюючою й тонізуючою дією, за хімічним складом і фізіологічною активністю вона подібна до кофеїну.

Використовують екстракт гуарани як основу функціональних безалкогольних напоїв. На основі проведених досліджень розроблені нові функціональні напої: то-нізуючий — «Імпет-тонізуючий», енергетичний — «Імпет-енергетичний» і спорти-вний — «Імпет-спортивний». Розроблені напої мають приємний повний кисло-солодкий смак, легкий гармонійний аромат. Склад напоїв формує складну поліком-понентну систему, яка представлена комплексом екстрактивних речовин, що спри-яє створенню продуктів з цільовим призначенням. Дані напої відповідають сучас-ним вимогам ринку, враховують основні тенденції його розвитку.

«Джей-Елан» разом з ХБО при РАН (м. Санкт-Петербург) розробила три види «енергетичних напоїв» на основі біоантиоксидатного комплексу — неовітіну. Цей препарат виділений із клітин біомаси женьшеню і проявляє властивості адаптогена, радіопротектора, антиканцерогена, а також зміцнює імунну систему організму.

Сегмент тихих напоїв поновлюється переважно за рахунок холодних чаїв і си-роваткових похідних.

Традиційний холодний чай являє собою поєднання артезіанської води, натура-льних чайного і лимонного екстрактів, фруктового соку, у деякі додають трав’яні настої. Такий напій характеризується тонізуючими, зміцнювальними й заспокійли-вими властивостями, добре втамовує спрагу і приємний на смак.

Розроблені рецептура і технологія виготовлення напою «Холодний чай» п’яти найменувань, які відрізняються високими харчосмаковими властивостями, підви-щеною біологічною цінністю і асептичною дією. Найціннішими речовинами в чаї є флавоноли (катехіни) — сильні антиоксиданти, які підвищують стійкість організму до простудних захворювань, знижують негативні наслідки прийому аспірину, в де-кілька разів підсилюють дію вітаміну С, зміцнюють імунну систему, виводять із ор-ганізму вільні радикали й важкі радіонукліди. Проникаючи в тканини м’язів, чайні флавоноли знімають втому після фізичної роботи. Позитивно впливають чайні ка-техіни на серцево-судинну систему: знижують тиск і рівень холестерину в крові, поліпшують кровообіг в судинах головного мозку.

Створені напої, крім чорного або зеленого чаю, включають яблучний і аличевий соки, екстракти (настої) листків грецького горіха, м’яти, шкірки лимону, які містять велику кількість нутрієнтів, у тому числі цукри, органічні кислоти, вітаміни, міне-ральні елементи, ефірні олії фруктів і пряно-ароматичних рослин. Нові види напоїв відповідають заданим властивостям, приємні, гармонійні, біологічно цінні, охоло-джують організм.

Нішу холодних чаїв в Україні представляли 5—7 зарубіжних марок: Pfanner (Австрія), San Benedetto (Італія), Lipton Ise Tea (Німеччина). Серед вітчизняних — ТМ Nestea, ТМ «Еколайн» («Чай + шипшина»), ТМ «Росинка» («Чай чорний» з ли-моном і «Чай зелений» із жасмином).

Розроблений сухий концентрат для приготування напою «Формула сили № 1» з терміном придатності 18 міс. Продукт рекомендується для функціонального харчу-вання спортсменів.

Ефективною основою для приготування напоїв служать сублімаційні соки або ек-стракти і кріокомпозити природних адаптогенів. Напої випускаються у зручній тарі різної місткості або у вигляді порошкової суміші для швидкого розведення водою.