Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
Передмова : Тлумачний словник економіста : Бібліотека для студентів

Передмова


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 

Загрузка...

У сучасних умовах розвитку українського суспільства виникає нагальна потреба у проведенні глибоких економічних реформ, які за своєю суттю і спрямованістю відповідали б об'єктивним умовам національного відродження, переходу до цивілізованої соціально орієнтованої економіки.

Незаперечною є істина про те, що високоефективну і конкуренто-спроможну національну економіку можуть створити та розвивати лише професійно компетентні фахівці всіх рівнів, перш за все господарські керівники з належною економічною підготовкою.

Україна активно просувається у світову економіку. Прийняті Верховною Радою України нові закони про підприємницьку діяльність, цінні папери, фондову і валютну біржу, приватизацію підприємств та землі створюють ринкові умови для розвитку національна економіки держави. В Україні уже функціонують десятки бірж, сотні комерційних банків, тисячі підприємств 3 різною формою власності. Мільйони громадян стають власниками і співвласниками підприємств, фірм, магазинів, створюють власний бізнес. Вищі навчальні заклади України розпочали підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів за галуззю знань "Економіка і підприємництво”. За цією ж галуззю знань здійснюється перепрофілізація фахівців з вищою освітою через Державну службу зайнятості. У зв'язку з цим виникає потреба у знанні нової ринкової термінології, що владно і назавжди увійшла в наше життя. Але багато хто з нових підприємців і керівників ще не оволодів термінологією ринку, велика кількість людей отримує ринкові спеціальності. На такі категорії, насамперед, і розрахований пропонований тлумачний словник. Він містить 2250 ринкових термінів, які характеризують ринкову економіку, управління, маркетинг, аудит, бухгалтерію, банківську і біржову справу, юриспруденцію тощо. Терміни наводяться українською мовою з російськими відповідниками та короткими тлумаченнями.

Автори сподіваються, що це видання допоможе бажаючим створити власне підприємство, продати чи купити цінні папери, відкрити рахунок у банку, укласти торговельні угоди, здійснити брокерські операції тощо. Воно стане добрим порадником у пізнанні такого нового явища у нашому житті, як бізнес.

У тлумачному словнику враховано також вимоги навчальних програм з економічної теорії, менеджменту, маркетингу, фінансів, банківської справи, економічного аналізу, статистики, економетрії та інших економічних дисциплін вищих навчальних закладів, коледжів, ліцеїв, гімназій, бізнес-шкіл, середніх загальноосвітніх шкіл, спецкурсів з поглибленим вивченням ринкової економіки.Автори вдячні докторам економічних наук, професорам В.Я. Гуменюку та М.А. Хвесик за слушні поради, які сприяли підготовці до друку цього словника.

Довідник розрахований на викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів, підприємців, учителів, економістів, менеджерів, державних службовців, фермерів, а також для усіх інших, хто вивчає ринкову економіку і бажає досягнути у ній успіху.

CM. Гончаров, Н.Б. Кушнір.