Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
1.4.3. Духмяні речовини тваринного походження : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

1.4.3. Духмяні речовини тваринного походження


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Тваринна сировина — мускус, амбра, цивет, боброва стру-мина, залози мускусного пацюка (ондатри). Мускус і боброва струмина є гормонами тварин (кабарги та бобра), амбра — па-тологічний продукт, що знаходиться в кишечнику кашалота, а ци-вет є продуктом внутрішньої секреції циветової кишки в ондатри та мускусного пацюка. Ці продукти використовуються в парфу-мерії у вигляді настоянок. Вони дуже ціняться за здатність заок-руглювати запах і загострювати нюх людини, а також збільшува-ти час сприйняття запаху. Часто їх називають фіксаторами, це найцінніші фіксатори для вищих сортів духів і одеколонів і є не-замінними.

Амбра — воскоподібна речовина, що утворюється у травно-му каналі кашалота. У свіжому вигляді вона має чорний колір і неприємний фікальний запах. Потрапляючи в морську воду, під дією води, сонячного випромінювання та кисню повітря вона твердіє, набуває сірого кольору, а після розчинення в спирті на-буває приємного запаху. Чорну амбру вилучають з травного ка-налу кашалотів. Сіру амбру добувають на берегах Суматри, Ма-дагаскару, Малакки, Китаю, Японії, де вона часто плаває на

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

поверхні моря у вигляді шматків сірого кольору. У руках при тем-пературі 25–30 °С стає м’якою. Визначити характер запаху амбри неможливо. Вся тонкість запаху проявляється при настоюванні на спирті, тому у парфумерії використовують амбру виключно у виг-ляді спиртових настоїв. Основними компонентами амбри є полі-терпенові з’єднання, яким властиво бути чудовими фіксаторами запаху. Амбра високо цінується в парфумерному виробництві.

Мускус. У гірських частинах Азії, Китаю, Індії, на Алтаї водить-ся мускусна кабарга. У самця є мускусний мішечок, який містить-ся на череві між пупком і статевим органом. Цей мішечок являє собою залозу довжиною 4,7–5 см, завширшки 3–4,5 см. Кращий за запахом мускус у молодих тварин; відомі сорти мускусу: тон-киньський (найкращий), кабардинський, бенгальський та бухарсь-кий. Мускус розчиняється у воді (80 %), розведеному спирті (50 %), чистому спирті (20 %). Запах своєрідний, сильний і дуже стійкий. Високо ціниться в парфумерії і досі нічим не замінений.

Цивет — виділення кота вівера, який живе в південній Аф-риці та Азії. Зараз його одержують від тварин, яких розводять у спеціальних розплідниках виключно для одержання цієї речови-ни. Доросла тварина дає по 45 г цивету кожного тижня. Ложеч-кою вишкрібають цивет із залоз, він являє собою жовтувату лип-ну масу із сильним специфічним запахом. У парфумерії цивет використовують у вигляді спиртової настоянки в суміші з іншими духмяними речовинами не тільки як фіксатор. Головна його час-тина кетон-цибетон надає духам відтінків тваринного тепла та чутливості.

Боброва струмина (кастореум) — знаходиться в спеціаль-них мішечках бобра. Кастореум — виділення нутряних залоз темно-коричневого кольору, має своєрідний міцний запах, що на-гадує дьоготь. Кастореум створює теплу, тваринну ноту, близьку до запаху шкіри, тому парфумери використовують його в східних, шипрових композиціях, а також в одеколонах для чоловіків. Стійкість запаху його надзвичайно висока.

Сировина тваринного походження використовується у пар-фумерії виключно у вигляді спиртових настоїв. Вона підвищує та загострює нюх людини, збільшуючи тим самим час сприйнят-тя запаху парфумерних духів та туалетних вод, одеколонів. Тем-пераментність французьких духів значною мірою забезпечується та пояснюється вмістом у них духмяних речовин тваринного по-ходження. Вони володіють «тваринним запахом» та встановлю-ють гармонію між запахом духів та шкірою людини, роблячи його немовби тільки своїми.

Але ці продукти, на жаль, дуже дорогі (бобрів дуже замало і рука на них не піднімається — корисна тварина), тому їх викори-стовують у дуже малих дозах. Уся надія на вчених, що вони син-тезують замінник бобрової струмини та мускусу.