Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
3.6. Фактори, які зберігають споживчі властивості туалетного мила : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

3.6. Фактори, які зберігають споживчі властивості туалетного мила


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Упаковка мила повинна забезпечувати його збереження та незмінність властивостей на час терміну зберігання та користу-вання. Вона повинна бути зручною та безпечною у використанні.

Тверде туалетне мило фасують у вигляді шматків масою до 200 г. Паперова обгортка складається з двох або трьох шарів:

—        зовнішнього у вигляді художньо оформленої етикетки із па-перу марок М чи А або паперу з мікровосковим покриттям:

—        внутрішнього, для якого використовують підпергамент, папір для письма, або обгортковий папір, який відповідає вимогам захисту мила від впливу зовнішніх факторів;

—        третього, проміжного, для якого використовують коробоч-ний картон або папір пачковий двошаровий.

Туалетне мило можливо також пакувати в одношарову обгортку з прозорих, напівпрозорих та непрозорих матеріалів, ламінованого паперу, фольги, а також паперу з мікровосковим покриттям.

Туалетне мило упаковують по 1–4 та більше шматків у коробки-мильниці із синтетичних матеріалів або в художньо оформлені

футляри із картону. Для упаковки кожної партії мила використову-ють товарну тару тільки одного виду. Туалетне мило пакують у групову або транспортну тару, яка забезпечує його збереження під час транспортування та зберігання (картонні коробки, ящики з гофрокартону, паперові пачки), котрі оклеюють паперовою або синтетичною стрічкою.

Рідкі туалетні мила традиційно розливають у пластмасові флакони з поліетилену високого та низького тиску, поліпропіле-ну та інших термопластичних полімерів з різними пластифікато-рами та наповнювачами. Флакони та ковпачки можуть бути різних форм, конструкцій та забарвлень.

Необхідну порцію туалетного мила отримують через клапан, який знаходиться в пробці, простим натисканням на еластичну тару. Це виключає потребу накручувати та відкручувати ковпач-ки. Зараз використовуються клапани-дозатори різноманітних конструкцій: необхідну дозу отримутють натисканням на клапан. Настінний варіант контейнера дозволяє отримати порцію туалет-ного мила шляхом проведення по кульковому дозатору рукою або губкою.

Для дітей рідке мило випускають у пластмасових флаконах, виготовлених у вигляді кумедних звірят та героїв казок.

Маркування

Маркувальні дані наносять безпосередньо на шматкове мило та на його упаковку.

На поверхні кожного шматка мила, що випускається без об-гортки або в прозорій обгортці, позначають:

—        товарний знак підприємства-виробника;

—        найменування та групу мила;

—        номінальну масу шматка;

—        строк придатності. На мило, яке упаковане в інші види обгортки, допускається

наносити тільки товарний знак підприємства-виробника. На упаковці (етикетці, коробці) вказують:

—        товарний знак підприємства-виробника, його назву та міс-це знаходження;

—        найменування та групу мила;

—        номінальну масу шматка;

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

—        позначення стандарту;

—        строк придатності;

—        дату виготовлення та номер партії;

—        штрих-код;

—        знак відповідності вимогам стандартів. Допускаються дані про склад мила, а також дані рекламного

змісту. Наприклад, на обгортці туалетного мила «Зелене яблуко» вказано перелік інгредієнтів: натрієві солі жирних кислот природ-них жирів та олій, вода, парфумерна композиція, антал, діоксид титану, хлорид натрію, барвник.

Дані рекламного змісту: «Мило забезпечує бездоганну чис-тоту шкіри, догоджає їй, дає пишну піну, наповнену ароматом свіжих фруктів, подарує Вам бадьорість та поліпшить настрій». Коментарі зайві.

Маркування транспортної тари для мила містить маніпуляційні знаки: «Боїться сирості»; для рідкого туалетного мила — «Верх», «Не кидати», «Скло» (якщо тара скляна).

Умови зберігання мила та їхній вплив на збереження спожив-чих властивостей розглядається у розділі «Зберігання парфумер-но-косметичних товарів та мила».