3.5. Сучасний асортимент туалетного мила


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Асортимент мила досить широкий та різноманітний, його гру-пування йде за різними ознаками.

За консистенцією мила поділяють на тверді, кремоподібні, порошкоподібні та рідкі. Основна товарна форма — це тверде, шматкове мило.

Тверде, шматкове туалетне мило — це водний розчин солей жирних кислот з концентрацією 74–80 % (у переліку на вміст жир-них кислот). За таких концентрацій цей розчин твердий і стабіль-ний при зберіганні. Дослідження таких речовин сучасними мето-дами (рентгенографічний аналіз та електронна мікроскопія)

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

показали, що безводні порошки натрієвих та калієвих мил мають кристалічну структуру. При цьому вони з’єднуються в довгі волок-на, які переплітаючись, утворюють кристалічну структуру. Довжи-на волокон досягає декількох мікрон. Однак розчин мила твердіє в однорідну масу, зовсім не схожу на кристалічне утворення.

Кремоподібне мило — це триетаноламінове мило — RCOONH(CH2-CH2OH)3. Воно має високу мийну здатність, роз-чиняється не тільки у воді, а й в оліях, бензині, керосині та ски-пидарі. Воно майже нейтральне, тому використовується у вироб-ництві косметичних товарів (мильний крем для гоління та ін.).

Порошкоподібне мило — це мильна основа, висушена у су-шарнях. До складу такого порошка входять бікарбонат натрію та інші добавки.

Рідке туалетне мило — це водно-спиртовий розчин калійних солей жирних кислот олій (кокосової, коріандрової та ін.) і доба-вок (гліцерину, ланоліну, рицинової олії). Рідке мило зручне у ви-користанні, добре очищує шкіру, не пересушуючи її та не пору-шуючи її жирового балансу. Його можна використовувати для миття тіла та голови. До його складу легко вводять добавки ек-страктів лікарських рослин (череди, ромашки), що особливо важ-ливо для молодих людей з вугруватою шкірою.

За якістю, залежно від вмісту жирних кислот (активної части-ни мила), якості використаної жирової сировини та добавок, ту-алетне мило поділяється на чотири групи: «Екстра», І, ІІ та «Ди-тяча».

Мило групи «Екстра» містить 78–80 г жирних кислот на 100 г мила (якісне число). Для його виготовлення використовують най-більш високоякісну сировину — високу кількість тваринних жирів та кокосову олію. Мило повинне мати тонкий аромат завдяки високоякісній віддушці. Мила групи «Екстра» — найтвердіші, мен-ше набухають, більш економічні (повільніше витрачаються), ма-ють високу мийну та піноутворювальну здатність.

Мила І групи містять 74–76 г жирних кислот на 100 г мила. Тваринні жири в рецептурі частково замінені саломасом, коко-сова олія — жирними кислотами кокосової групи, тому якість цих мил нижча, ніж у мил групи «Екстра». Вони теж швидко висиха-ють, не розкисають у мильниці, дають стійку піну, але меншу, ніж у мил групи «Екстра».

Розділ III. Туалетне мило    

Мила ІІ групи містять у собі не менше ніж 74 г жирних кислот на 100 г мила. Тваринні жири замінені на саломас (~ 35 %). Мила цієї групи мають високу набряклість та швидше витрачаються, піна їх менш стійка.

Мила «Дитячої» групи містять не менше ніж 74 г жирних кис-лот на 100 г мила, але їх жирова основа містить лише високо-якісні види сировини. Жируючі добавки (очищений ланолін, нор-ковий жир) дещо захищають ніжну дитячу шкіру від знежирення. Воно, як правило, не містить барвників та парфумерних відду-шок, які можуть спричинювати подразнення шкіри. Дитяче мило виробляють з олійними екстрактами череди та ромашки, котрі виявляють дезінфікуючу та тонізуючу дію.

За призначенням туалетні мила поділяються на гігієнічні, ліку-вально-профілактичні, дезінфекційні та спеціальні.

Гігієнічні туалетні мила призначені для щоденного догляду за шкірою. Залежно від корисних добавок їх рекомендують:

—        для догляду за нормальною та жирною шкірою;

—        для догляду за нормальною та сухою шкірою з пережирю-вальними добавками;

—        для догляду за шкірою будь-якого типу

Лікувально-профілактичні мила рекомендують для профілак-

тики та лікування захворювань шкіри голови та тіла.

Мило «Cульсенове» містить сульсен (твердий розчин сірки в селені) і рекомендується для використання проти лупи, свербе-жу та для зміцнення волосся.

Мило «Дегтярне» містить очищений березовий дьоготь, який має антимікробні та антисептичні властивості, підсилює крово-обіг та обмін речовин у тканинах, сприяє видаленню лупи та поз-бавлення від свербежу.

Мило «Ворожея», «Лісове» знімає подразнення чутливої шкіри. Рецептура мила «Лісове» містить хвойно-кератинову пасту, яка має бактерицидні та лікувальні властивості, сприяє заживленню дрібних тріщин та порізів.

Мило «Косметичне» містить лікарський екстракт ялівця. Він має протизапальну та м’яку бактерицидну дію.

«Мінеральне мило» (Ізраїль) призначене для жирної та про-блемної шкіри — це мило-скраб з мінеральною гряззью Мерт-вого моря, виявляє відлущувальну дію.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Дезінфікуючі та дезодоруючі мила. Дезінфекція — це обезза-ражування та знищення збудників інфекційних захворювань лю-дини та тварин. Дезодорація — знищення неприємних запахів (наприклад поту). Мила цієї групи містять дезінфікуючі та дезо-доруючі добавки.

Мило «Гігієна» містить у своєму складі гексахлорофен, який вбиває мікроби, тому мило застосовують як дезінфекційний засіб.

Мило «Особливе» знищує шкідливі бактерії, дезінфікує порізи та подряпини на шкірі завдяки наявності у його складі триклоза-ну. Це мило має також і дезодоруючий ефект.

Мило «Антіентом» має педикульозну дію (вбиває бліх та во-шей) тому й використовується для боротьби з головним педи-кульозом.

Мило «Део» містить метанід, воно має дезодоруючу дію.

До групи спеціальних відносять мило для морської води, мило для сільського господарства, для промисловості та ін.

За формою шматка туалетні мила можуть бути прямокутни-ми («Гармония»), овальними («Любимое»), круглими («Nivea») та фігурними (дитячі — дельфінчик, бегемотик, зайчик). Найбільше випускають мила прямокутної та овальної форми.

За масою туалетні мила випускають від 10 до 200 г. Найбіль-ше — це мила масою 100, 125 та 150 г.

За кольором туалетні мила можуть бути незабарвленими (білі) та забарвленими у різні чисті кольори (рожевий, блакитний, са-латний, зелений, жовтий та ін.). Останніми роками помітна тен-денція до покращення кольору сировини, що приводить до змен-шення об’ємів випуску незабарвлених мил.

За характером віддушки виділяють мила з квітковим та з фан-тазійним запахом.

За видом упаковки мило випускають без обгортки та в обгортці (паперовій, целофановій); у картонному футлярі. З’явилися нові прогресивні типи обгортки туалетного мила: у поліетиленову або поліпропіленову декоративну плівку та пластикові футляри. Мила оригінальної форми розкладаються в барвисті коробочки по — 3–5, рідше — по 10 шматків.

Асортимент туалетного мила зарубіжного виробництва наве-дено у табл. 38.

Таблиця 38

Асортимєнт туалєтного мила зарубіжного виробництва

 

Найменування          Виробник, маса (г)    Колір, форма  Запах  Особливості складу  Доповнююче призна-чення

Protex-1          Турція, 125     Білий, прямо-кутна   Фантазійний  Комплекс вітамінів   Для чутливої шкіри, ніжне

Protex-2          Турція, 125     Білий, прямо-кутна   Фантазійний  Рослинні екстракти  Для всієї родини

Nivea, крем-мило      Німеччина, 150         Білий, кругла Квітковий      Вітамін F, евцерит, мигдалева олія            Очищення, проти сухості,

свіжий вигляд та еластич-

ність шкіри

Fa карибський лимонник    Німеччина, 85           Відтінок лимо-ну, овальна   Ароматлимону          Провітамін В5, екст-рактлимонника      Освіжаючий ефект, при-родній гідробаланс шкіри

Fa океан         Німеччина, 85           3 блакитним

відтінком, ова-

льна    Фантазійний, аромат свіжості         Провітамін В5, екст-ракт екзотичних рослин       Стимупювальний ефект, захист шкіри від висихання

Fa екзотичні фрукти  Німеччина, 85           Молочно-білий, овальна     Аромат екзотич-нихфруктів            Провітамін В5, аромат екзотичних фруктів           Заспокійливий ефект, захищає від висихання

Cliven, нейтрапь-немило на молоці            Італія, 125      Молочно-білий, овальна     Фантазійний  Гліцерин і молочна сироватка   М'яке, ніжне з легкою мийною дією

Cliven на миг-дальній олії     Італія, 125      Молочно-білий, овальна     Мигдальний  Олія солодкого миг-далю            Захищає та пом'якшує шкіру, не подразнюєїї

Cliven New, нормалізуюче    Італія, 100      Молочно-білий, овальна     Аромат з рос-линним відтінком            Екстракт вівса, гліце-рин, вітаміни М'яко та ніжно очищує шкіру, не подразнюючи її

Cliven New, гідратуюче         Італія, 100      Молочно-білий, овальна     Ароматз відтін-ком меду      Мед, гліцерин, ліпіди, вітаміни    Для нормальної шкіри.

М'яко очищує та лагідне

до шкіри

Safeguard рожеве       Франція, 100  Рожеве, овальна       Фантазійний  Трихлоркарбон, від-

душка, гліцерин, кис-

лоти кокосової олії    Косметичне, антибакте-

ріальне та зволожуваль-

не, пом'якшує шкіру

Safeguard зелене        Франція, 100  Зелене, овальна        Фантазійний  Триклозан, гліцерин, кислоти кокосової олії      Антибактеріапьне та зволо-жувальне, пом'якшує шкіру

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

3.5.1. Нове в асортименті туалетного мила

Асортимент туалетного мила у високорозвинутих закордонних країнах Європи, у США, Японії та інших постійно оновлюється, удосконалюється: розробляються нові рецептури, запроваджу-ються нові нетрадиційні добавки, які дають старому традиційно-му милу додаткові властивості.

Розглянемо нові розробки на початку нового століття.

Французькі компанії випустили:

—        мило для душу, яке захищає людину від комарів. Воно містить ароматизатори, які екстраговані з евкаліпту та ли-монного дерева. Після миття цим милом комахи не чіпа-ють людину протягом доби;

—        мило, до склад якого введено протеїн шовку та морські водорості. Вони надають йому зволожувальних властиво-стей.

Нові розробки італійських фірм:

—        мило повністю на рослинній сировині, гіпоалергенне, з аро-матом зеленого чаю;

—        мило молочне на основі природних молочних екстрактів (компанія «Diesel»);

—        мило серії «Cliven Natura»; нетрадиційні добавки в ньому — мед, екстракти вівса, масло какао;

—        крем-мила «Cliven» (п’яти видів), які у великій кількості містять гліцерин, молочну сироватку та гіпоалергени.

Німецькі компанії розробили:

—        крем-мило для лагідного догляду за шкірою (компанія «Nivea»), до складу якого входять, крім традиційних доба-вок, вітамін Р та евцерин — речовина, виділена із жиру при-родного походження, гліцерин та ін. Крем-мило чудово ре-гулює жировий баланс шкіри, допомагаючи їй зберегти вологу та залишатися еластичною;

—        мила нової серії «Fa» із запахом екзотичних рослин, до складу яких входять провітамін В5 та екстракти екзотичних рослин. Система гідробалансу «Fa» з провітаміном В5 за-хищає шкіру від висихання, чим зберігає її природний ба-ланс. Екстракти екзотичних рослин благодійно впливають на самопочуття людини.

Мило американської компанії «Isabell» містить фосфоліпіди — природні зволожувачі, екстракти молока, соняшника, оливок, мають фруктово-квітковий аромат.

І остання тенденція, яка з’явилася у перші п’ять років нового століття, — це мило ручного виготовлення, яке позбавляє вироб-ників від складного, енергоємного технологічного процесу оми-лення суміші жирів, концентрування мильного клею, сушіння та пластичного оброблення. Виробники такої продукції є і в нашій країні. Вони купують у фірми «Bang&Bonsomer» (Фінляндія) та інших готову «мильну» стружку, в яку вводять різні добавки, бар-вники, віддушки та інші речовини, залежно від бажання покупця. Мильну стружку розтоплюють, змішують із потрібними компонен-тами, розливають у форми та красиво упаковують. Ніяких «зай-вих» турбот.

Попит на делікатне багатофункціональне мило ручного виго-товлення в західно-європейських країнах та США досить знач-ний, незважаючи на те, що таке мило коштує значно дорожче, ніж традиційне непрозоре. Значно вища ціна пов’язана не тільки з ручною роботою та технологією (потрібне відстоювання в лун-ках–формах майже місяць з перемішуванням, уведенням спец-іальних добавок (вітамінів, фруктових кислот, ефірних та рослин-них олій, гліцерину, м’яких речовин природного походження — губки та ін.)). Але при всіх перевагах це мило ручної роботи поки що не замінює традиційного мила; це нішевий продукт, заявле-ний та розрекламований як натуральний. Воно виробляється не-великими партіями, та, як правило, продається на вагу. Головна його перевага — воно дуже естетичне та красиве — саме при вистоюванні та перемішуванні до складу мила вводять барвники, які забезпечують кольорові нюанси в середині мильного бруска, або шару. У магазині вам відріжуть від бруска необхідну частину за допомогою маленької, але гострої як бритва гільйотинки. Термін зберігання (придатності) такого мила вдвічі більший, ніж у звичай-ного туалетного (1 рік). Ціна його в Росії становить 50–150 крб. за 100 г, залежно від виробника; в Україні майже така сама.

Засновники виробництва мила ручної роботи — англійські фірми «Lush» і «Bomb Cosmetics» — вони найбільше успішні. Ви-робляють таку продукцію у Франції, Латвії, Чехії, ПАР та США, а також у Росії — «Сансет» та «Народные промыслы» і Україні —

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

ПП «Дельта принт» (Київ) та ПКФ «Ароза» (Бориспіль). Якщо в західно-європейських країнах та США мило ручної роботи купу-ють, щоб задовольнити свої забаганки, то в Росії та Україні йому частіше відводять роль сувеніра або подарунка.

Попит на таку продукцію пояснюється таким основними чин-никами: тенденція переходу на натуральну продукцію, таке мило вміє «догоджати» шкірі, лагідно очищаючи та не травмуючи її, до того ж воно задовольняє прагнення покупця до особистого, зроб-леного тільки для нього. До того ж такий товар ще й красивий — чудовий подарунок, не найдешевший, але зроблений зі смаком!

Зараз на полицях косметичних магазинів переважають три різновиди туалетного мила: традиційне тверде у шматках, рідке у флаконах з дозатором, та мило ручної роботи. З хімічної точки зору туалетне тверде або рідке мило — це сіль слабкої жирної кислоти та сильного лугу. При використанні у воді звичайної жорсткості в нього завжди проявляються два основні недоліки: у жорсткій воді за наявності солей кальцію, магнію та інших пол-івалентних металів при гідролізі мила йтиме процес утворення нерозчинних кальцієвих та магнієвих мил, які будуть осідати на шкірі, волоссі, утворюючи на них білий наліт. Крім того, при роз-чиненні мила у воді у ній різко підвищується рН з 6,5–7,0 до 10,0– 10,5, а це зовсім не «подобається» шкірі, в якої величина рН зна-ходиться в межах 5,5–6,5 одиниць. До того ж туалетне мило обов’язково містить у собі невеликий (не більше ніж 0,05 %) за-лишок вільного лугу, який подразнює шкіру людини. Виробляти та випускати мило без залишку вільного лугу не можна, бо утво-рюються комплекси — кислі мила — RCOONa RCOOH, які погано розчиняються у воді і відразу почнуть осідати на шкіру та волосся. Тому які б не були чудові натуральні жири та олії, які використо-вуються при виробництві мила, туалетне мило, розчинене у воді, матиме лужну реакцію. Вільний луг буде омилювати тонку захисну жирову плівку, яка утворюється завдяки діяльності сальних та потових залоз на шкірі і разом з милом видаляти її.

Разом із залишками жиру та бруду мило так само руйнує і ліпіди (жири) шкіри, а саме завдяки їм клітини епідермісу міцно та щільно скріплюються одна з одною. Таким чином вони утво-рюють щит, який не випускає вологи з глибинних шарів шкіри, а також не впускає бактерій та інших непотрібних речовин. Таким

чином, користуючись милом, ми позбавляємося природного за-хисту, який зветься гідроліпідна плівка, або «мантія Макроні». Особливо шкідливо діють на шкіру нижчі сорти туалетного мила, в яких часто буває завищений вміст вільного лугу, але й мила «Екстра» та «Дитяче» — це лужні продукти, і їхній водний розчин порушує гідроліпідну плівку. Дещо послаблює цю дію введення мінеральних олій (крем-мило), гліцерину, екстрактів лікарських рослин. Мило хоч і є досить поширеним продуктом для миття в країнах СНД та Східної Європи, але використовувати його по-трібно лише інколи, при змиванні мазуту, мастил та міцного сажо-масляного бруду з рук. Особливо небезпечне воно для вмиван-ня сухої, масної та старіючої шкіри обличчя та шкіри повік. Але й шкіру тіла та рук теж не потрібно піддавати цьому випробуван-ню, особливо жінкам. Косметологи Росії та України — однодумці в тому, що мило — це не засіб для постійного користування, тому що воно руйнує та видаляє гідроліпідну плівку. І якщо ви змушені ним користуватися, то після миття потрібно нанести на шкіру зволожувальний крем.

Рідкі мийні засоби для миття: рідке мило на основі суміші по-верхнево-активних речовин (ПАР) різних класів — аніонактивних (основний мийний компонент), неіонних та амфолітних при роз-чиненні у воді у них рН близько до нейтральної; деякі з них вико-нують роль емоліентів (замаслювачів), котрі ремонтують гідролі-підну плівку, яка дещо пошкоджується основною мийні ПАР. Основні ПАР при невисоких концентраціях та за наявності емолієнтів м’яко відмивають бруд, утворюють дрібносотову ста-більну піну.

До засобів для миття (очищення) шкіри належать також гелі, муси, пінки, олії, мило без мила (тверде шматкове на основі синтетичних ПАР), молочко, вершки, креми для душа. Усіх їх поєднує принцип дії, описаний вище, та використання м’яких ПАР різних класів та емолієнтів. Їх можна розбити ще на дві групи: перша — ті, які потрібно змивати водою (гелі, пінки, муси, мило без мила), а друга — емульсії, які не потрібно змивати (молочко, вершки, олії). Технологія їх виробництва така сама як і у шам-пунів та засобів для миття посуду.

Найпопулярніший для очищення шкіри із першої групи гель. Багато споживачів у Росії вже користуються гелем для душу

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

замість мила (дані за другий квартал 2002 р. — близько 20 % росіян користуються гелем для душу замість мила; 64 % його — імпортного, близько 36 % — російського виробництва). Викори-стовувати його для обличчя не рекомендується. Для вмивання обличчя є спеціальні гелі; використовувати їх для миття тіла еко-номічно невигідно (дорого). Крім того, більшість гелів для вми-вання випускається для людей із жирною або комбінованою шкірою; вони містять у своєму складі добавки, які регулюють ви-ділення шкіряного сала і знімають подразнення.

Крем-гель — це продукт густішої консистенції, оскільки він містить менше води та деякі компоненти кремів (мінеральна олія та ін.). Він призначений для сухої та чутливої шкіри.

Пінки та муси для вмивання — це комерційний варіант назви одного й того самого продукту (різна тільки технологія виготов-лення). Від гелів їх відрізняє те, що порція подається, проходячи крізь спеціальну помпу, де вона стає піною. Якщо продукт випус-кається у формі аерозолю, то він має назву мусу.

Піну для ванни треба використовувати тільки за призначен-ням і ні в якому разі ні для душу, ні для вмивання, бо вона має дуже великий вміст ПАР, і коли два ковпачки розчинюються у ванні у великому об’ємі води, тоді можна і не ополіскуватися, а про-мокнутися рушником для збереження приємного запаху, бо кон-центрація ПАР у ванні дуже незначна.

Порівняно недавно на російському і нашому ринку з’явилися такі продукти, як мило без мила. Виглядають як звичайне шмат-кове мило, але воно виготовлене на основі синтетичних м’яких ПАР, не містить мила та лугу. По суті це твердий прозорий гель для умивання. Воно розраховано на людей, які проявляють тур-боту про здоров’я своєї шкіри, але через звичку не можуть вми-ватися інакше як непокрутити в руках шматочок твердого мила. Залежно від складу добавок, воно може бути рекомендоване людям як з жирною, так і з сухою шкірою. Класичним прикладом такого продукту є «Dove»; незважаючи на його тверду консис-тенцію, виробники називають його крем-милом, бо він містить 20 % гліцерину.

Група оліємістких продуктів для очищення шкіри виробляєть-ся для людей, у яких суха та чутлива шкіра. Вони являють собою суміш поверхнево-активних речовин з олією, а не з водою як у

гелях. Зараз стають популярними двофазні продукти, наприклад, гель для душа містить до 30 % олії природного походження.

Молочко та вершки — це продукти, які очищують шкіру та-кож за допомогою ПАР, але в їхньому складі молочка може зовсім не бути, як у інших засобах для очищення; а олій та інших добавок жирового походження повинно бути більше, оскільки ці продукти призначені для очищення сухої, зневодненої, старі-ючої, схильної до подразнення шкіри. Вершки від молочка від-різняються тільки вмістом жирових компонентів, як і в звичайних молочних продуктах. Як правило, молочко та вершки змивають-ся тоніком, якщо на флаконі не вказано, що вони не потребу-ють змивання.

Рідкі очищувальні засоби — це лосьйони та дерматологічні води. Вони не потребують змивання водою, бо розраховані на людей з дуже вимогливою шкірою. Крім того, вони використову-ються при експрес-очищенні, коли для традиційних засобів уми-вання немає часу або належних умов. Очищувальні лосьйони — це рідина, в якій розчинені очищувальні компоненти, наприклад, екстракти мильного дерева та інші, які не потрібно змивати.

Дерматологічна вода — це колоїдний розчин складних ефірів жирних кислот з іншими добавками; призначена вона для людей із серйозними захворюваннями шкіри і тому потребують делікат-них і разом з тим ефективних засобів очищення. Нині дермато-логічну воду, яка не має ні кольору ні запаху, але чудово видаляє забруднення, можна купити в аптеках.

Зараз на ринку багато очищувальних серветок. Фактично сер-ветки — це свого роду оригінальна упаковка, або носій очищу-вальних лосьйонів, які не потребують змивання. Серветки — іде-альний варіант для очищення шкіри в «похідних» умовах, коли під рукою немає умивальника.

Особливе місце посідають очищувальні порошки — це вису-шені гелі для вмивання. Розчинений у невеликому об’ємі води порошок чудово очищує шкіру. Навіщо платити за воду, якщо вона є поруч? Такі порошки рекомендують використовувати при ку-панні малюків, ніжна шкіра яких зовсім не переносить тертя мо-чалкою, а також для миття людей із захворюваннями шкіри.

Ринок засобів для очищення шкіри надзвичайно різноманітний і надає можливість будь-якому споживачеві підібрати ідеальний

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

засіб, але він заповнений, на жаль, не вітчизняною, а імпортною продукцією.

Туалетним милом у Росії користується більшість населення — близько 98 %. Перевага традиційно віддається твердому милу (94 %). А рідке мило, тверде крем-мило та рідке крем-мило спо-живають відповідно 2, 6 та 3 %. Тверде мило російського вироб-ництва споживають 57 %, засобів для душу (гелів) ще менше — близько 36 % (2002 р.).

Серед засобів для щоденного очищення обличчя за період з 2001 по 2002 р. лідерами продаж були лосьйони/тоніки — 55 %; на молочко припадало 38 %, гелі — 6, а серветки — лише 1 %.

Найпопулярнішими серед туалетних мил були «дитяче» та ту-рецьке мило «Duru».

В той же час, для очищення шкіри рідким милом на основі композицій синтетичних ПАР у розвинутих країнах Європи, Азії та Північної Америки користуються 25–75 % населення.