Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.9. Упаковка, маркування та вимоги до якості косметичних товарів : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.9. Упаковка, маркування та вимоги до якості косметичних товарів


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

магниевый скраб beletage

До факторів збереження якості косметичних товарів належать: упаковка, маркування, зберігання, транспортування та післяпро-дажне обслуговування покупцем товарів після купівлі та застосу-вання їх.

Тара, яка використовується для фасування та упаковки косме-тичних виробів, повинна відповідати вимогам діючих стандартів або технічних умов і забезпечувати зберігання та незмінність вла-стивостей косметичних засобів протягом гарантійного строку. Тара має бути зручною та безпечною у використанні, зберігати косме-тичні вироби від випаровування, шкідливого впливу світла, воло-ги, повітря та сторонніх запахів.

Зовнішній вигляд тари для косметичних товарів має менше значення, ніж у парфумерії. Вартість її не повинна бути високою, вона не повинна мати зайвих картонних прокладок, дуже тов-стих донець у баночок, повітряних порожнин, щоб створити вра-ження великого об’єму чи маси.

Надмірна об’ємна упаковка збільшує проблему утилізації відходів та сміття.

Вид тари визначається діючими нормативними документами. Рідкі косметичні засоби можна пакувати у скляні флакони.

Густі косметичні вироби (креми, зубні пасти, грим, засоби для зміцнення волосся, шампуні, фарби для волосся) розфасовують у металеві та пластмасові туби. Вазеліни, жирні рум’яна можуть бути упаковані в пластмасові або металеві баночки, при цьому їх поверхню покривають парафінованим або пергаментним папе-ром. Баночки заповнюють до країв, без порожнин.

Порошкоподібні косметичні вироби (зубний порошок, пудру, рум’яна і т.ін.) пакують у картонні, металеві або пластикові ко-робки різної форми та ємності; губні помади, туш для вій, кос-метичні олівці, грим тощо — у пластмасові або металеві пенали. Інколи в упаковку вкладають аплікатори, щіточки і т.ін.

Металеві туби з косметичною продукцією повинні мати внутрішнє антикорозійне покриття, заповнюватися без пустот, прим’ятини недопустимі.

Хну, басму, пробники кремів та шампунів пакують у пакети із дубльованих полімерних плівок.

Найбільш поширеною упаковкою косметичних товарів є пла-стмаса. Для її виготовлення використовують поліетилен, поліпро-пілен, полістирол, амінопласти (тільки для ковпачків). Полівініл-хлорид заборонено використовувати через його токсичність у процесі переробки та утилізації.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Пластмасова тара перспективна, оскільки пластмаси легко формуються в посудини різної ємності на форми, легко забарв-люються в різні світлі та яскраві кольори. Тара легка, економічно вигідна, стійка до ударів, хімічно нейтральна до більшості компо-нентів косметичних засобів і піддається утилізації.

Залишок у пластмасових тубах у 1,5–2 рази менший, ніж в алюмінієвих.

Найбільш зручною та прогресивною формою упаковки багать-ох рідких косметичних засобів є полімерні флакони з насосиком (помпою); він може бути знімним або незнімним — частиною флакона. Залишок у таких упаковок становить не більше ніж 6– 8 % від маси засобу. У разі використання найбільш зручного — знімного насосика цей залишок значно зменшується.

Конструкція флаконів з насосиком повністю виключає попа-дання мікроорганізмів усередину флакона і зменшує необхідність введення в продукт консервантів.

Для рідкої косметики використовують і аерозольну упаковку, яка до температури 50 °С повинна бути міцною та герметичною. Головка клапана закривається ковпачком, який не повинен спада-ти при струшуванні в будь-якому положенні. Втрата продукції при закритому клапані не допускається. Поверхня упаковки повинна бути гладкою й чистою, без прим’ятин, іржі та гострих країв. Для повторного використання аерозольна упаковка не придатна.

Найбільше цей вид пакування застосовують для дезодорантів та антиперсперантів, а також лаків для волосся.

Маркування косметичних товарів

Маркування косметичних товарів повинно відповідати вимо-гам нормативних документів: державних стандартів та технічних умов. Особливості маркування окремих видів косметичних за-собів викладені в окремих технічних умовах (ТУ).

Маркування може бути нанесено на етикетки або безпосеред-ньо на корпус баночки, коробочки, пеналу, флакона та пакета.

Маркування для косметичних товарів містить у собі таку інформацію:

— найменування товару, країна та фірма виробника, його товарний знак або товарна марка;

—        юридичну адресу виробника;

—        характеристику товару та його штрих-код;

—        позначення нормативного документа, по якому він вироб-ляється;

—        інформацію про обов’язкову сертифікацію та номер партії;

—        дату виготовлення, строк придатності;

—        масу в грамах або об’єм у мл;

—        запобіжні, екологічні або інші товарні знаки.

Відомості, які характеризують косметичний засіб, призначені

для споживачів. Їх наносять безпосередньо на упаковку: повідом-ляється призначення засобу та ефект від його застосування, спосіб використання та основні компоненти засобу.

Розфасовані косметичні вироби пакують у коробки або пач-ки, які забезпечують його збереження при транспортуванні. Їх ще обклеюють клеєвою плівкою або папером. Маркування транспор-тної тари повинно відповідати вимогам ДОСТ Р 51391–99 «Изде-лия парфюмерно-косметические. Информация для потребите-лей. Общие требования». Якщо потрібно, на транспортну тару наносять маніпуляційні знаки («Верх», «Не кидати», «Скло» та ін.).