Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.8.6. Засоби від поту та засоби для прийняття ванн : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.8.6. Засоби від поту та засоби для прийняття ванн


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

магниевый скраб beletage

Інші косметичні товари — це засоби від поту та засоби для прийняття ванн та душу.

Засоби від поту

Засоби від поту поділяються на дві групи:

—        дезодоранти;

—        антиперсперанти.

Дезодоранти запобігають розкладу поту, маскують його за-пах спеціально підібраними парфумерними композиціями.

Як антимікробні компоненти використовують заміщені фено-ли, ациклічні первинні сесквітерпенові спирти (фарнезол, фірма «Драгоко», Австрія), четвертинні солі амонію, триклозан, унде-циленову кислоту, ефірні олії лаванди, петрушки, м’яти, гвозди-ки, герані, лимона, помаранча; етиловий спирт теж проявляє антимікробну дію.

Дія антиперспірантів ґрунтується на частковому пригніченні дії потових залоз — потовиділення. Таку дію виявляють сполуки алюмінію, цирконію, хрому, свинцю та заліза. Вони спричинюють

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

звуження пор, тим самим зменшуючи потовиділення. Це не зав-жди і не зовсім бажано, тому що потовиділення разом з виділен-ням сальних залоз утворюють на поверхні шкіри гідроліпідну за-хисну плівку, яка затримує втрати вологи шкірою, і не дає їй пересихати. Крім того, з потом із організму видаляються неба-жані токсичні речовини.

Найпоширеніший серед антиперспірантів — це алюміній гідрок-сихлорид (INCI name: Aluminum Chlorohydrate). Швейцарська фірма Clariant виробляє його у вигляді порошку (Locron P) — 99,5 % ос-новної речовини або рідини (Locron L) — 50 % водного розчину.

Засоби від поту мають дезінфекційну та протизапальну дію, оберігають від грибкових захворювань долоні та стопи ніг. Проте далеко не всі антимікробні та антиперсперантні сполуки не-шкідливі для організму людини.

Введення в дезодоранти великої кількості сильних анти-мікробних речовин може призвести до серйозних порушень біо-логічної рівноваги функціонування шкіри та зменшити її природ-ну захисну реакцію щодо хвороботворних мікроорганізмів. Тому останнім часом перевагу надають не бактерицидним (які вбива-ють мікроорганізми) речовинам, а бактеріостатичним (які обме-жують їх ріст та розмноження).

Деякі речовини, які вводять в засоби від поту, можуть мати подразнювальну дію (сполуки свинцю, хрому, похідні фенолу).

Нижче приведено рецептуру антиперсперантної композиції низької в’язкості, розробленої спеціалістами фірми «Clariant» (Швейцарія) — Si 238/46. У ній вміст хлоргідрату алюмінію знач-но менший (у три-чотири рази), ніж той, що використовувався в рецептурах у попередні роки. Фактичний вміст локрону — 5 %, оскільки використовується його 50 % водний розчин.

Наведена рецептура та технологія отримання емульсії анти-персперанту низької в’язкості — Si 238/-46.

А. Genapol HS 200 (Clariant) 2,00 %

(Steareth-20)

Emulsogen HCO 040 (Clariant)           2,00 %

(ПЕГ-40-гідрогенізована рицинова олія)

HOSTACERIN DGI (Clariant)           2,00 %

(полігліцерил-2-сесквіізостеарат)

 

Рідкий силікон          0,40 %

CETIOL OE    5,00 %

(каприлат-капрат кокосової олії)    

CETIOL LC    5,00 %

(дікаприловий ефір) 

В. Вода, до     100,00 %

LOCRON (Clariant)    10,00 %

(50 % розчин хлоргідрату алюмінію)         

С. Віддушка    0,30 %

Консервант   (по необхідності)

Те хн оло гія:

—        розплавити А приблизно при 60 °С;

—        нагріти В приблизно до 60 °С;

—        добавити В до А при перемішуванні;

—        охолодити і при 35 °С добавити С, перемішати. Сучасні засоби від поту випускаються у вигляді лосьйонів з

кулькою (Roll), кремів, олівців, аерозолів (остання форма найбільш зручна та поширена, оскільки піт не потрапляє на де-зодорант чи антиперспірант) та спеціальних пудр.

Росія випускає дезодоранти від поту «Лукоморье», «Эльдо-радо», «Тайна» та інші, а також антиперсперанти «Муссон», «Лин-да», «Дан» та ін.

Засоби для прийняття ванн

Тепла ванна з давніх давен була одним із найкращих способів розслаблення та відпочинку. Зараз коло переваг при прийманні ванн значно розширилося. Це пов’язано з використанням повер-хнево-активних речовин (ПАР), ефірних олій, морської солі, ек-страктів лікарських рослин, овочів і фруктів та інших біологічно активних домішок (БАД). Вони поліпшують кровообіг, знімають головний біль, розширюють пори шкіри. Корисні домішки благо-дійно впливають не тільки на поверхню тіла, а й на весь організм у цілому, заспокоюють нервову систему. Промисловість випус-кає спеціальні косметичні засоби для ванн — ароматичні масла, солі, пінні солі, шипучі «бомби» для ванн, ефірні олії та спеціальні прозорі мила.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

До складу пін для ванн входять ПАР, стабілізатори пін, піно-утворювачі, зволожувальні добавки для шкіри, екстракти трав та фруктів, ефірні олії та їх композиції, ароматизатори. Вони не тільки очищують шкіру, а й пом’якшують її та тонізують. Солі для ванн надають воді приємного аромату, пом’якшують жорстку во-допровідну воду, лікують шкіру, слизову оболонку носа, горла та легені, адже в складі морської солі є йод, срібло та багато інших елементів таблиці Менделеєва. Все це на деякий час припиняє процес зменшення вологи в складі нашої шкіри. Соляні ванни виявляють у парі з теплою водою неабияку росслаблювальну дію, здатні знімати біль у суглобах та м’язах.

Ефірні олії теж мають лікувальні властивості.

Парфумерно-косметична фабрика «Ароза» та фірма «Сумат-ра» (Україна) виробляють широкий асортимент ароматичних со-лей для прийняття ванн, а також шипучих «бомб», які утворюють місцеву дрібнокоміркувату піну ближче до носа людини: таким чином, з повітрям протягом 10–20 хв вона вдихає лікувальні ефірні олії.

Крім того, значна кількість підприємств випускає піномийні за-соби у формі густих рідин з високою в’язкістю. Вони мають у своє-му складі високий вміст поверхнево-активних речовин і утворю-ють під сруменем теплої води високу та стабільну піну. Зазвичай, у складі таких засобів є три-чотири ПАР — лаурилефірсульфати натрію, діакілоламіди та амфотерні ПАР — амідопропілбетаїни та як загусник — лауриловий спирт оксиетильований 2–3 молями окису етилену. Крім того, до складу таких засобів також входять екстракти цілющих лікарських рослин та ефірні олії. Усе це забез-печує разом з приємними віддушками та хлоридом натрію неаби-який лікувальний ефект.