Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.7.4. Зубні еліксири, ополіскувачі, освіжальні та доповнювальні засоби по догляду за зубами : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.7.4. Зубні еліксири, ополіскувачі, освіжальні та доповнювальні засоби по догляду за зубами


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Зубні еліксири — це прозорі ароматизовані водно-спиртові розчини активно діючих речовин. У склад еліксирів входять віта-міни, екстракти лікарських трав, ефірні олії (м’ятна, гвоздична, анісова, лимонна тощо) та інші речовини, які благодійно вплива-ють на слизову оболонку ротової порожнини. Вони зміцнюють ясна, запобігають кровоточивості, уберігають зуби від карієсу. Але найчастіше їх використовують як засіб дезінфекції ротової порож-нини і як освіжальний засіб.

Асортимент зубних еліксирів стабільний і не змінюється в часі: «Евкалиптовый», «Лимонный», «Шиповник» та ін.

Еліксир «Эвкалиптовый» містить евкаліптову олію, вітамін С, настій звіробою та соснових бруньок, спирт та демінералізовану воду; «Ідеал» — лимонну та борну кислоти, вітамін С, пепсин, спирт і воду; «Лимонный» містить олію лимонну, камфору, соду питну, буру, спирт і воду.

Ополіскувачі-освіжувачі — це, порівняно з іншими, новачки в косметичних засобах. На відміну від еліксирів, вони мають більш медичну функцію: зміцнюють ясна та освіжають і дезодорують ротову порожнину.

Доповнювальні засоби по догляду за зубами

Зубна щітка. Ретельному очищенню зуби піддаються будь-якою пастою за допомогою добротної зубної щітки. Для більшості людей підходить щітка середньої жорсткості, але краще поради-тися зі стоматологом, який оглянув і оцінив стан Ваших ясен та зубів.

Зубна щітка безперервно удосконалюється, як і зубні пасти. Щітка з пружнястою товстою ручкою краща, ніж жорстка та плас-ка, нею зручніше чистити зуби. Зубна щітка з нерівномірно висту-паючою щетиною краще видаляє наліт, очищає проміжки між зу-бами, масує зуби. Ще краще це робить щітка, в якої пучки щетини розміщені під прямим кутом одне до одного і спрямовані в різні боки. На початку ХХІ ст. з’явились електричні зубні щітки, голов-ка яких вібрує разом з пучками щетини й інтенсивніше полірує зуби та видаляє наліт.

Головка зубної щітки має бути відносно невеликою, а щітка повинна містити велику кількість прямих, щільно зв’язаних ще-тинок середньої жорсткості та із закругленими кінцями.

Після кожного чищення зубів необхідно промити щітку гаря-чою водою з милом і поставити її головкою догори. Ні в якому разі не користуватися чужою щіткою.

Жувальна гумка. Останніми роками ХХ ст. під могутнім тис-ком реклами та нестримним потоком імпортних поставок з’явив-ся новий допоміжний засіб по догляду за зубами — жувальна гум-ка. Стоматологи рекомендують вживати її, якщо хворі зуби, наприклад при карієсі, в проміжку між чищенням зубів. Як досяг-нення рекламою видається заміна цукру в гумці на ксиліт — п’я-тиатомний спирт, який виробляється з відходів сільського госпо-дарства і деревини та використовується у виробництві паперу, целофану, алкідних смол, лаків і клеїв; у косметиці — як замінник гліцерину. Він має солодкий смак, але організмом людини не засвоюється (Толковый словарь по косметике и парфюмерии. Т. 2. Москва, 2000, с. 116–117). Крім того, при жуванні обов’яз-ково виділяється в ротовій порожнині слина, яка містить фермен-ти: естеразу, пептидазу, протеазу та гліколідазу, які каталізують реакції розщеплення складноефірних, пептидних, глікозидних та інших зв’язків.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

За відсутності їжі ці ферменти потрапляють у кисле середо-вище порожнього шлунка і безцільно зникають. Тому ніяка жу-вальна гумка не в змозі замінити щоденний інтенсивний догляд за зубами за допомогою гарної зубної щітки та лікувально-профі-лактичної пасти. Вона може тільки дещо допомогти при розум-ному (1–2 рази на день) та короткочасному використанні.

Палички, нитки та стрічки (флос). Майже 30 % усієї поверхні зубів залишаються недосяжними для зубної щітки, а людина їсть три-чотири рази на день. Для очищення міжзубних порожнин та видалення нових відкладень зубного каменя. Найкраще підхо-дять спеціальні палички із деревини дуба, бамбука та нитка (флос). Продукція закордонного виробництва у вигляді загост-рених з обох кінців веретеноподібних паличок, упакованих у по-лімерні стакани, давно посіла місце на торговельних точках та в аптеках.

Існують товсті та тонкі, вощені та невощені флоси, а останнім часом з’явилися фторовані нитки. Вощений флос краще про-никає через вузькі щілини та точки контакту між зубами, а не-вощений краще чистить зуби, оскільки при натяжінні він розпу-шується.

Потребують догляду не лише природні, а й штучні зуби (про-тези), які при неохайному використанні приводять до розвитку в ротовій порожнині бактерій, у тому числі гнилістих. Це призво-дить до неприємного запаху. За даними статистики, на початок 2000 р. у Великій Британії — 40 %, Німеччині — 33 %, а у США — 25 % дорослого населення мають зубні протези. У цих країнах розроблені і виробляються промисловістю засоби по догляду за протезами.