Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
2.7. Засоби по догляду за зубами та порожниною рота : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.7. Засоби по догляду за зубами та порожниною рота


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Людина здорова, коли здорові її зуби — ушкоджені та хвopi зуби можуть стати причиною захворювань навіть загальної інток-сикації організму. Тому догляд за зубами та порожниною рота є необхідною умовою для здоров’я людини.

Зуби мають коронку, шийку та корінь i складаються з твердих тканин: емалі, дентину та цементу. В товщині зуба — порожни-на, яка заповнена пульпою, де знаходяться судини та нерви.

Емаль — зовнішній покрив зуба до шийки — найміцніша тка-нина нашого організму. Міцність емалі деякі вчені порівнюють з міцністю діаманта. Емаль зубів утворена з великої кількості ема-левих призм шести- або восьмигранної форми, які склеєні між собою особливою білковою речовиною.

Дентин не такий міцний, як емаль. Його стінки пронизані ве-ликою кількістю канальців (до 10–15 тисяч у 1 мм2 площі), в яких є нервові волокна. За їх допомогою зуб сприймає подразнення.

Цемент — це покрив корінної частини зуба. Він найбільше близький до складу кісток, але міцніший за них.

Зуб утримується в лунці щелепної кicтки за допомогою над-кісниці кореня, яка дуже тонка i яку майже не видно неозброє-ним оком. Надкісниця виконує роль живлення зуба і одночасно пом’якшує тиск, що утворюється при споживаннi їжі. Найбільш гocтpi, нестерпні болі виникають тоді, коли є запалення пульпи чи надкісниці кореня.

Зуби виконують дуже важливу роль у життєдіяльності орга-нізму, i від їхнього стану в багатьох випадках залежить нормаль-на робота внутрішніх органів, у тому числі органів травлення. Xвopi зуби часто є причиною тяжких захворювань організму, не-приємного запаху з рота. Згадка про догляд за зубами та відпо-відні засоби трапляється в письмових джерелах Стародавнього Єгипту. Наприклад, в одному iз знайдених манускриптів наво-диться рецепт засобу, до складу якого входили такі інгредієнти: попіл нутрощів бика, мирра, розтерта яєчна шкаралупа i пемза. На жаль, спociб застосування даного засобу залишився загад-кою, але, за припущенням вчених, отримана cyмiш повинна була втиратися в зуби пальцями, оскільки спеціальних паличок — по-передниць зубних щіток — на той час іще не було винайдено.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Дотримання гігієни порожнини рота було актуальне не тільки в Стародавньому Єгипті; в Індії це було навіть частиною філософсь-кої системи. Як свідчать історичні джерела, Будда займався не тільки активним просуванням всіляких ідей у неосвічені індійські маси, а й приділяв увагу деяким практичним аспектам, які вва-жав надто важливими, i зокрема догляду за зубами. Наприклад, він використовував «паличку для зубів» від бога Сакка як частину свого гігієнічного ритуалу. Але заслуга подальшого вдосконален-ня безпосередньо зубної пасти належить грекам i римлянам.

У 1873 р. компанія «Колгейт» представила на американсько-му ринку) ароматизовану зубну пасту в банці. А трохи пізніше з’явилися тюбики, дуже схожі на тi, якими ми користуємося за-раз. Напевно, найважливішим відкриттям ХХ ст. в галузі косме-тики можна вважати введення до складу зубних паст сполук фтору та гліцерофосфатів, які сприяють зміцненню емалі та ліку-ють карієс.

Залишається тільки додати, що, не дивлячись на всю склад-ність icтopії розвитку зубної пасти i деякий дух експериментатора, властивий нашим предкам, зуби в людей продовжували рости, i це вселяє надію на те, що коли-небудь людство доживе таки до того щасливого дня, коли ми забудемо, що таке кapiєc.

Здорові зуби — фактор не лише гігієнічний, а й естетичний. Порожнина рота потребує чистоти та догляду. Основними гігіє-нічними засобами по догляду за зубами та порожниною рота є зубні пасти, зубні порошки та еліксири, ополіскувачі, засоби дог-ляду за зубними протезами. Додаткові засоби — нитки та стрічки флос, зубні щітки та гумки жувальні.

Зубні засоби повинні бути нешкідливими, нейтральними, мати нейтралізаційну здатність до кислот, що утворюються у порож-нині рота, та руйнують зубну емаль, а також механічно очищати та полірувати зуби.