Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.6.6. Фарби для волосся : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.6.6. Фарби для волосся


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

магниевый скраб beletage

Фарби для волосся поділяють на рослинні та штучні (синте-тичні).

Рослинні фарби

До рослинних фарб відносяться хна та басма.

Хна — це висушене та розтерте листя лавсонії жовто-зеле-ного кольору. Зіпсована фарба із хни має червонуватий відтінок.

Басма — сірувато-зелена фарба із листя індігофери.

Обидві фарби випускають у вигляді порошків. Для фарбуван-ня використовують лише хну або суміш хни та басми. Басму са-мостійно не використовують. Хна забарвлює світле волосся в руді тони — від золотисто-жовтого до каштанового. Темному волос-сю надає червонуватого та рудуватого відтінку. Колір чорного во-лосся хна практично не змінює.

Хна разом з басмою дає різні відтінки від світло-каштанового до чорного. При регулярному вживанні поліпшується стан волос-ся шкіри голови, зміцнюються корені волосся, підсилюється їхній ріст, зменшуються утворення лупи, випадіння волосся. Волосся пофарбоване хною та басмою, отримує гарні відтінки, блиск, ела-стичність, легко розчісується.

Останніми роками косметична промисловість стала випуска-ти новий вид рослинних фарб на основі хни та басми, котрі доз-воляють надавати волоссю небачені раніше кольори: баклажан, рубін, бургунд, тіціан, а також безбарвну хну. Хну безбарвну («Стимул-Колор», м. Москва) виробляють із листя молодих рос-лин Христові Тернії, які ростуть в Ірані. Волосся не фарбує, але при митті голови зміцнює та лікує волосся і шкіру голови. Можна використовувати її як очищувальну маску для обличчя, а також додавати у ванну для зняття подразнення. При цьому шкіра тіла пом’якшується.

Штучні фарби для волосся

Штучні фарби поділяються на:

—        шампуні відтінювальні, фарбувальні;

—        фарби для волосся;

—        освітлювальні фарби.

Шампуні відтінювальні, фарбувальні та підфарбовувальні

Відтінювальні шампуні надають волоссю при митті легких відтінків. Вони не містять окисників і тому є найнешкідливішими. Шампуні зафарбовують волосся неглибоко та нетривало. Барв-ники змиваються вже після три-чотириразового миття голови. Це дозволяє відносно часто змінювати колір волосся без шкоди для нього. Інтенсивність відтінку залежить від початкового кольору волосся, тривалості його оброблення та стану волосся. Шампуні містять у своєму складі корисні домішки, які сприяють зміцнен-ню та відновленню структури волосся. Воно набуває красивого відтінку, стає еластичним та блискучим. Відтінювальні шампуні можуть бути рідкими та кремоподібними.

Для надання волоссю легких відтінків використовують шам-пуні «Татьяна», «Сільва», «Ірида», «Відтіночний шампунь», «Кле-рол» (США) та ін.

Наведемо коротку характеристику деяких з них.

«Татьяна» — спільне виробництво АО «Свобода» (м. Москва) та «Л’Ореаль» (Франція) — дозволяє отримати широкий спек-тор віддтінків: золотистий, попільний, коричневий, червоного де-рева, чорного тюльпана, темно-фіолетового та сірого.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

«Ірида» — розробка інституту ВНДІХімпроект (м. Київ) — для отримання попелястого відтінку сивого волосся.

«Камелія» (Болгарія) — з екстрактом ромашки для русого та світлого волосся.

«Горіх» — містить екстракт грецького горіху — для темного волосся.

«Рубін» — для темного волосся, надає каштанового відтінку.

Фарбувальні шампуні мають більш стійке забарвлення. Відтінок зникає тільки після шести-восьмиразового миття голови. Фарбу-вальні шампуні випускають від русявого до чорного кольорів.

Для відтінювальних та фарбувальних шампунів використову-ють барвники різних класів, які не потребують окисників. Для до-сягнення бажаного ефекту змішують декілька барвників. Часті-ше використовують барвники антрахінонові та піридинові, значно менше — азобарвники. До складу відтінювальних та фарбуваль-них шампунів у великій кількості входять ПАР. Вони виконують, крім мийної ще й функцію рівномірного розподілення барвника на волоссі. Шампуні містять також і корисні добавки, які сприя-ють зміцнюванню та та відновленню структури волосся.

Фарби для волосся

Фарби для волосся глибоко та надовго фарбують волосся, в тому числі і сивину.

Штучні фарби для волосся поділяють на:

—        окислювальні;

—        прямі антрахінонові;

—        на основі солей (солі срібла, нікелю, кобальту та ін.). Вони дають різні кольори (коричневий, каштановий, чорний).

Барвники прямі антрахінонові та на основі солей випускають рідко. Найбільшого поширення набули окислювальні барвники. Вони містять речовини, які самі не є барвниками, а отримують такі властивості, коли потрапляють у лужне середовище. До скла-ду фарб вводять також стабілізатори, модифікатори відтінків та корисні добавки.

Залежно від складу окислювальні фарби поділяють на м’які та стійкі.

М’які фарби містять у собі не аміак, а більш м’який, обереж-ний окислювач у невеликій концентрації. Завдяки цьому вони

мають більшу стійкість, ніж фарбуючі шампуні, і при цьому не порушують структуру волосся так сильно, як звичайні фарби. М’які фарби змиваються після 10–20-разового миття волосся, при цьому цей процес протікає поступово (менше видно різни-цю в пофарбуванні волосся, яке виросло після пофарбування із шкіри голови).

М’які фарби можуть зафарбувати до 50 % сивого волосся, надати йому блиску та насиченості природного кольору (фарбу-вання «тон у тон») або оживити колір волосся новими відтінками (приклад: «Natural Instincts» 14 відтінків, США). М’які фарби не можуть освітлювати волосся.

Стійкі фарби — це найпоширеніші барвники, за допомогою яких можна досягти практично будь-якого кольору та відтінку.

Кольорова палітра стійких фарб різних відтінків вказана на упаковці і може досягати двадцяти та більше відтінків. Стійкі барвники негативно впливають на волосся та шкіру голови. Тому перед використанням слід провести тест на алергійну реакцію. Для цього невеличку кількість фарби, розчиненої у воді з гідропіритом, наносять на локтевий згин і залишають на 24 год. За відсутності подразнення цей барвник використову-вати можна.

Останніми роками до складу фарб почали вводити корисні до-бавки (екстракти рослин, біодобавки, мікроелементи), які забез-печують волоссю доповнюючий захист. Бальзами та кондиціоне-ри, які входять до комплекту, призначені для закріплення відтінку та пом’якшення волосся.

Усі штучні фарби у вторинній упаковці мають інструкцію, яку треба ретельно виконувати. Для зручності використання фарби випускаються у комплекті з рідким окислювачем.

Вибрати найбільш підходячий тон фарби допомагає ката-лог із зафарбованими пасмами волосся. Але слід пам’ятати, що волосся кожної людини таке ж неповторне, як і вона сама, тому отриманий відтінок може відрізнятися від очікуваного. Дуже важливо дотримуватися рекомендованого часу дії фар-би, який вказано в інструкції. Після використання фарби слід обов’язково застосовувати засоби для зміцнення та відновлен-ня волосся.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Освітлювальні фарби

Освітлювальні засоби відрізняються від фарб підвищеним вмістом окислювачів (гідропіріту, пероксиду водня) і тому вважа-ються найшкідливішими для здоров’я волосся. Освітлене (відбіле-не) волосся значно відрізняється від природного кольору, тому доведеться часто підфарбовувати його біля коренів.

Освітлювальні засоби поділяються на освітлювальні шампуні та сильні освітлювачі. Освітлювальні шампуні виявляють м’якшу дію і призначені для висвітлення волосся на два-три тони, вида-лення з них барвників та послаблення їх природного кольору («Ро-колор», «Освітлюючий шампунь»).

Сильні освітлювачі знебарвлюють волосся на 3–5 тонів, що дозволяє отримати будь-які світлі тони з дуже темного волосся. Але їх не рекомендується часто використовувати, оскільки вони руйнують природну структуру волосся. Після освітлення волосся необхідно використовувати спеціальні м’які шампуні, бальзами та засоби для інтенсивного лікування волосся.

Асортимент штучних фарб російського та українського вироб-ництва поки ще значно поступається таким відомим закордон-ним компаніям, як Wellа, Wellaton, Londa, Londacolor, Pallete, Garnier, Revlon, Henkel, Procter&Gamble. Це російські фарби «Гам-ма», «Радуга», «Рубин», «Фея», «Колестон-2000» [спільне вироб-ництво з фірмою Henkel (Німеччина)]. Але в Україні вже стабіль-но випускають фарби для волосся п’ять досить потужних виробників: СП «Екмі», ЗАТ «Фабрика Комбі», СП «Супермаш», ПФ «Перлина» та фабрика «Аромат». Виробництво фарб для волосся вигідне та перспективне — в 2005 р. воно зросло на 20,4 % порівняно з 2004 р. Продукція цих вітчизняних фірм зай-має вже досить значну частину ринку фарб для волосся, але в грошовому вираженні меншу, бо займає нішу дешевших товарів, ніж закордонного виробництва.

Транснаціональні гіганти активно і успішно працюють в роз-ширенні асортименту, підвищенні якості та безпеки, а також у рекламі цих товарів. Це видно на прикладі найбільшої в світі транснаціональної фірми «Проктер і Гембл» (США). У її асорти-менті — повний спектр цих видів косметики — від тонуючих баль-замів, котрі змиваються за 6–8 разів після миття голови до стійких фарб для волосся наймодніших відтінків (торгові марки «Wellа»

та «Londa»). Фахівці цієї фірми поділяють фарби для волосся за такими рівнями:

1)         м’який відтіночний бальзам «Londoren» та відтіночний гель «Londeston». Вони змиваються через 6–8 разів і практично не порушують структури волосся, обгортаючи його зовні кольоро-вою плівкою;

2)         м’яка крем-фарба «Wellaton Softcolor», вона змивається тільки після 20-разового миття і змінює колір волосся на два-три відтінка, зафарбовує до 50 % сивини;

3)         стійкі фарби «Safira», «Viva», «Wellaton», «Londacolor», «Cream Single», «Decore». Вони зовсім не змиваються, оптимально за-барвлюють сивину, змінюють колір на 4–6 відтінків;

4)         блондуючі засоби — «Blondoran». Вони дозволяють по-вністю видалити колір волосся, тим самим створюючи базу для кардинальної зміни кольору.

Кожна лінія розроблена так, щоб задовольнити потреби пев-ної категорії споживачів.

Як у Росії, так і в Україні споживацький ринок фарб для во-лосся формується під впливом продукції закордонних фірм, які випускають фарби широкої кольорової палітри — до 20 відтінків і більше. Залежно від номера вони можуть виконувати роль фар-би або освітлюючого засобу.

Туш для волосся — випускається з 1997 р. Її можна віднести як до фарб для волосся, так і до декоративної косметики. Деякі фірми випускають туш, яку можна використовувати для волосся, вій та брів. Туш призначена для надання зачісці новизни на один день. Вона неводостійка і тому легко видаляється при митті го-лови. Фірма «Ланком» випускає туш двох відтінків, «Велла» — семи, «Л’Ореаль» — восьми, а «Крістіан Діор» — дванадцяти відтінків.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів