Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.6.5. Засоби для ёукладання волосся, завивки та збереження зачіски : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.6.5. Засоби для ёукладання волосся, завивки та збереження зачіски


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

магниевый скраб beletage

Для того щоб зробити гарну зачіску, випускають спеціальні засоби, до яких відносяться:

—        засоби для укладання;

—        лаки для волосся;

—        засоби для хімічної завивки. До засобів для укладання волосся відносяться гелі, піни, муси

та лосьйони. Вони призначені для того, щоб зробити волосся слухняним та захистити його від пошкоджень при укладанні.

У виробництві засобів для укладання волосся використову-ють полімерні речовини (полівініловий спирт, карбоксиметілце-люлозу та ін.), які виконують роль фіксаторів. Вони обволікують волосся, утворюючи на ньому плівку. Ця плівка добре фіксує за-чіску і в той же час не здається, що волосся злиплось і стало жорстким та масним. Волосся стає більш пружним.

Полімерна плівка також захищає волосся від несприятливого впливу навколишнього середовища — вітру, ультрафіолетового випромінювання та пилу. До складу засобів для укладання во-лосся вводять вітаміни та рослинні добавки, які сприяють його зміцненню.

Гелі випускають у тубах, піни — в аерозольній упаковці. Усі засоби для зміцнення волосся легко видаляються під час їх миття. До складу деяких пін вводять барвники, які надають во-лоссю бажаного відтінку.

Засоби для укладання волосся бувають різної фіксації.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Асортимент засобів для укладання волосся складається з гелів («Лінда», «Fruttini», «Pantin Pro-V» та інших; мусів: «Parsa», «Nova Pro-Vitamin B-5», «Studio Line» та ін.; пін: «Taft», «Herbina», «Silk protein» та лосьйону — «Силует»).

За допомогою засобів для укладання волосся йому можна надати об’ємність (гідрогель «Ласта»), ефект «мокрого волосся», «дощових крапель» («Studio Line»), ефект «іскорок». Випускають-ся для укладання волосся також віск «Wella Design», рідина «Wella Flex» та ін. Якщо Ви вибираєте засіб для укладання волосся, а воно у Вас уже пофарбоване, потрібно враховувати, що для та-кого випадку випускаються спеціальні засоби.

Лаки для волосся — це розчин природних та синтетичних смол у етиловому спирті. Вони є гарними засобами для збере-ження зачіски, надання волоссю блиску та жорсткості, захисту від вологи, вітру і сонця. Під час миття волосся лак легко вида-ляється. До складу лаку входять плівкоутворювачі, пластифіка-тори, розчинники та барвники. Плівкоутворювачі — це натуральні та синтетичні смоли; ланолін, рицинова олія та поліетиленгліколь надають плівці пластичності. Барвники добавляються для того, щоб лак додав волоссю бажаного відтінку. Також до складу лаку входять живильні добавки та вітаміни, які сприяють зміцненню волосся. Лаки випускають в аерозольній упаковці різного об’єму, це полегшує їх розподілення на волоссі.

За фіксацією лаки бувають слабкі, нормальні та сильні — за-лежно від масової частки полімерів (смол). Чим вищий їх вміст, тим жорсткіша фіксація зачіски.

Лаки сильної фіксації забезпечують збереження зачіски про-тігом дня при звичайних умовах, а суперсильної — навіть при будь-якій погоді. При підборі лаку обов’язково слід брати до уваги свій тип волосся та його стан. Потрібна інформація повинна бути розміщена на балончику аерозолю.

При нанесенні лаку на волосся потрібно берегти шкіру голо-ви, на ніч ретельно промити волосся, бо при тривалому викори-станні лаків на основі синтетичних смол волосся пересушується, стає ламким, тьмяніє, може з’явитися лупа.

Основна вимога до лаків: крім збереження зачіски, вони по-винні легко зніматися щіткою та відмиватися при митті волосся. Найменування російських лаків: «Прелесть», «Шик», «Блеск».

Засоби для хімічної завивки

До складу цих засобів входять розчин солі тіогліколевої кис-лоти, ПАР та пом’якшувальні добавки.

Використання препаратів для хімічної завивки дає змогу на-дати волоссю нової форми, пишності. Добре розроблена рецеп-тура дозволяє використовувати препарат на будь-якому волоссі: тонкому, жорсткому, нормальному, фарбованому, висвітленому та знебарвленому. Пом’якшувальні добавки забезпечують та збе-рігають їх природний блиск та еластичність.

Перед використанням засобу для хімічної завивки обов’язко-во ознайомтеся з інструкцією і проведіть тест на алергію. За на-явності на шкірі голови та шиї подразнень, подряпин завивку не проводять до їх загоєння. Дія препаратів холодної завивки має такий механізм.

Волосся складається з довгих ниткоподібних білкових моле-кул кератину, котрі зв’язані між собою хімічними дисульфідними зв’язками — містками –S–S–. Дія холодної завивки спрямована на розрив цих дисульфідних містків у молекулах кератину та їх нове утворення. Все це відбувається під дією реакції відновлен-ня-окиснення. Для цього волосся зволожують, накручують на бігуді та обробляють 5–10 % розчином тіогліколевої кислоти. При об’єднанні двох її молекул звільнюється водень, який приєднуєть-ся по місцю дисульфідних зв’язків і розриває їх. Процес іде в луж-ному середовищі при рН 9–10; воно досягається введеням роз-чину аміаку.

Окиснення проводиться після того, як перманентний оклад зробив свою справу і був змитий з волосся.

Як окислювач-закріплювач використовують 1–3 % водні роз-чини пероксиду водню або пероксоборату натрію, в які добавля-ють ПАР. Завдяки такій процедурі волосся набуває нової форми, стає більш податливим до закручування.

До складу сучасних засобів для хімічної завивки додають амі-нокислоти: цистеїн та цистамін, гідролізат керотину. Це дає змо-гу послабити шкідливий вплив вищеприведених перетворень та максимально зберегти структуру волосся. Слабкі лужні або ней-тральні реагенти на основі сполук тіогліколевої кислоти та гліце-рину дають змогу проводити процес завивки при рН 7–9, що

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

значно знижує шкідливу дію цієї хімічної процедури на волосся та шкіру голови.

Російська промисловість випускає препарати «Локон», «При-мавел», Німеччина — «Флорена», «Полі-лок», «Вела-перм». Усе це засоби для хімічної завивки в домашніх умовах.

Засоби для хімічної завивки можуть бути в рідкій формі або у виді густих гелів.

Хімічні склади засобів для хімічної завивки повинні відповіда-ти таким вимогам:

—        гарантувати збереження завивки не менше як три місяці;

—        не змінювати кольору волосся;

—        не виявляти алергійної та подразнювальної дії на шкіру рук, голови;

—        мати приємний запах.