Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.5.1. Засоби для гоління : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.5.1. Засоби для гоління


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Засоби для гоління пом’якшують волосся, трохи піднімають його, полегшуючи гоління, а також пом’якшують та зволожують шкіру перед голінням. Активні речовини, які в них містяться, також заспокійливо діють на шкіру, яка під час гоління подразнюється.

Креми для гоління

Креми для гоління — це водно-гліцеринові розчини високоя-кісного туалетного мила. До складу кремів можуть входити анти-септики (борна кислота), хлорофіл-каротинова паста хвої, очи-щений ланолін або ланоліновий спирт, ментол та інші корисні добавки, які зменшують подразнення шкіри та прискорюють

Вакуум

:: :::.;;

Пяііа    Пяря

Стеарин

 

ДИСТНЛЬФВЛНЛ   Пярл

 

ш;

Ш   С5п

і

водя

Конденспт

 

.1

\ЧУ\\Ч\\ч\\\\\\\\Ч\ЧЧ\\ч\\\Уу

            1

.

 

Стиснене повітря

•^        О       Холодильня кагаеря

^\\\ЧЧ\Ч'чЧЧЧЧ\Ч\ЧЧЧЧЧЧЧЧЧчЧ

о

W

to

5

о

CD

-с I

CD 03

о

S

Й о

Рис. 33. Технологічна схема виробництва крему для гоління: / — плавильний котел; 2, 4, 10 \ 14 — насоси; 3 — варочний котел; 5— котел-холодильник; 6, 7, 8\ 9 — мірники; 11 — пересувний бачок; 12 — дозатор; 13 — збірник; 15 — возик; 16 — бункер; 17 — тубона-

<Р   повнювальна машина

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

загоєння порізів. Креми мають мазеподібну консистенцію, колір — від білого до кремового, добре розчинюються у воді, швидко спінюються і утворюють на волоссі й шкірі стійку, дрібносотову піну. Випускають креми під різними найменуваннями: «Крем для бритья» (Росія), «Nivea» (Німеччина), косметична серія «Фрегат» — крем для гоління, та лосьон після гоління «Алые паруса» (Мико-лаїв, Україна). Схему виробництва крему для гоління показано на рис. 33.

Мильні порошки для гоління

Мильний порошок «Нега» — це суміші висушеної мильної ту-алетної основи з крохмалем і віддушкою. Крохмаль вводять для надання піні більшої стійкості, а віддушку — для приємного за-паху. Технологічний процес приготування мильного порошка для гоління складається з таких операцій: варіння і сушіння (мето-дом розпилення туалетної основи), змішування основи з крох-малем і віддушкою, фасування й пакування.

Туалетну основу варять в миловарних котлах за заданою ре-цептурою. Готову туалетну основу перекачують насосом в обіг-ріваючі милозбірники, з яких потім насосом закачують у сушиль-ну камеру. В сушильній камері за допомогою електродвигуна обертається розпилювальний диск, що розпилює мильну основу на краплі. Повітря для сушіння захвачується вентилятором і на-гнітається в камеру через калорифер, у якому підігрівається до температури 70 °С. Розпилений дрібнодисперсний порошок, спускаючись униз, охоплюється гарячим повітрям, яке нагріває порошок, і останній, у свою чергу, віддає повітрю вологу.

Із сушильної камери мильний порошок подається в охолоджу-вач, у якому охолоджується до температури 25–35 °С повітрям (за принципом протитечії), що всмоктується вентилятором з навко-лишнього середовища. Охолоджений мильний порошок шнеком виводиться з охолоджувача і транспортується в один з камерних накопичувачів, які працюють почергово на завантаження і розван-таження. Нагріте і запилене повітря з охолоджувача поступає на первинну очистку в циклон, потім через вентилятор направляєть-ся в батарейний циклон, після чого викидається за межі цеху.

Мильний порошок насичується повітрям, надходить в трубо-провід, по якому транспортується в один з бункерів, розподіляючись

 

Рис. 34. Технологічна схема виробництва мильного порошку для гоління: / — бандерольна машина; 2 — закатна машина; 3 — транспортер; 4 — бункер; 5 — фасувальний авто-мат; 6 — дозатори відцушки; 7 — живильний рукав; 8, 12, 24 — шнеки; 9 — змішувальний шнек; 10 — дозатор; 11 — бункер сипучих домішок; 12 — барабанний дозатор мильного порошку; 14 — форсунки аераційні; 15 — повітропровід; 16 — бункери для зберігання мильного порошку; 17 — фільтри; 18 — крани; 19 — трубопроводи; 20 — колектор; 21 — масловідділювач; 22 — щит управління; 25 — циклон; 26 — охолоджувач; 27, 32 — вентилятори; 28 — батарейний циклон; 29 — милозбірники; 30 — насос; 31 — розпилювальний диск; 33 — калорифер; 34 — сушильна башта

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

двопозиційним перемикачем. З бункерів мильний порошок виво-диться за допомогою барабанних дозаторів і надходить у шнек, з якого потрапляє в шнек-змішувач. На шнеку встановлений дозатор віддушки. Віддушка з бачка за допомогою форсунок вводиться в шнек у вигляді аеросуміші. Шнек-змішувач транс-портує мильний порошок з одночасним перемішуванням його з віддушкою та іншими інгредієнтами. З бункера тарілчастим до-затором у шнек вводиться крохмаль або бікарбонат натрію у випадку приготування на цій установці порошку «Волна».

Приготована в шнеку-змішувачі суміш мильного порошку з інгредієнтами шнеком транспортується в бункер фасувального автомата, де відбувається фасування його в коробки. Коробки з мильним порошком транспортером подаються на закатний ав-томат, а потім — на пакувальний стіл.

Мильний порошок, який знаходиться в бункерах, підлягає пе-ріодичній аерації за допомогою аераційної системи. Аераційна система складається з фільтра, форсунок, встановлених у ниж-ню частину бункера і об’єднаних повітряним колектором.

Робота установки аерозольтранспорту мильних порошків кон-тролюється та управляється автоматичною системою.

Технологічну схему виробництва мильного порошку для гол-іння показано на рис. 34.

Мильні палички для гоління (Stic)

Мильні палички для гоління являють собою тверде піліроване мило, що забезпечує легке розчинення, швидке спінення і знач-ну стійкість піни. Технологічний процес їхнього приготування скла-дається з таких операцій: варіння і сушіння туалетної основи; змішування висушеної основи з компонентами, передбаченими рецептурою; пілірування, формування і нарізання; обертання та пакування паличок.

Спочатку отримують туалетну основу, омилюючи жирову су-міш, що складається з 60 % тваринного жиру, 20 % стеарину, 10 % кокосової олії і 1 % каніфолі. Для омилення беруть суміш із 5,6 частин їдкого натру і 10 частин їдкого калію. Мило висолюють, охолоджують і висушують на сушарках. Висушену стружку в пе-ремішувальній машині змішують з 2 % гліцерину, 0,25 % силікату

натрію 40 %, 0,5 % цинкових білил і 1 % віддушки, а потім оброб-ляють на вальцевих вальцівках, як і всякі інші туалетні мила.

Пропіліровану стружку формують на шнек-пресі в циліндрич-ний брус, який розрізають на куски визначеної довжини. Палич-ки загортають у пергамент і фольгу з наклеєною етикеткою, упа-ковують в картонні коробки, обандеролюють і відправляють на склад готової продукції.

Англійська фірма Wilkinson Sword Ltd отримала креми для го-ління на основі діолів. До їх складу входять 2,3–2,6–2,5–3,5 і 3,9-n-ментандіоли, які мають властивості охолоджуючої дії на шкіру і слизову оболонку. Рецептуру такого крему наведено в табл. 25.

Та б л и ц я 2 5

Рецептура крему для гоління з охолоджуючою дією

 

Компоненти  % до маси

Стеаринова кислота 6,3

Лауринова кислота   2,7

Триетаноламін          4,6

Натрійкарбоксиметилцелюлоза      0,1

Сорбіт 5,0

Віддушка        0,4

2,5-n-ментандіол       12,0

Вода    До 100

Ця сама фірма розробила препарат для гоління на основі емульгатора — моноолеату гліцерину та поліоксиетилен сор-бітанмонолаурату (неіонна ПАР). Приклад такої рецептури:

Моноолеат гліцерину           73,9 %

Поліоксиетилен (20) сорбітан монолаурат            6,3 %

Вода    5,7 %

Пропіленгліколь        9,1 %

Ментол          5,0 %

В креми для гоління обличчя з підвищеною чутливістю шкіри, крім жирової основи, консерванту, віддушки та води вводять алізаринову олію, молочну кислоту, ментол і спирт.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів