Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.4.5. Призначення кремів : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

2.4.5. Призначення кремів


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Емульсійні креми залежно від складу можуть бути такими.

Звичайні — без корисних та лікувальних добавок. Найде-шевші, наприклад «Ланоліновий», «Спермацетовий», — це кращі креми для сухої шкіри; вони містять підвищену кількість очище-ного та дезодорованого ланоліну або спермацету, дуже гарно

зволожують шкіру. Ланолін очищений — м’яка, густа та в’язка речовина, плавиться при температурі 40 °С, відмінний водно-жировий емульгатор, котрий ефективно зволожує та пом’якшує шкіру, особливо суху та знежирену.

Спермацет — воскоподібна маса, яку видаляють із жиру ка-шалота та інших китів. Пресований він прозорий, легкокрихкий, без запаху. Основний компонент — складний ефір цетилового спирту та пальмітинової кислоти. Цінний компонент для вироб-лення лікувально-профілактичних та косметичних кремів — охо-лоджувальних та пом’якшувальних. Ці креми підходять для лю-дей будь-якого віку.

Гідратантні (зволожувальні) — містять спеціальні зволожу-вальні компоненти, багато води, регулюють водний баланс шкіри. В основному це денні креми: «Гармония», «Роса», «Ассоль», «Алые паруса», «Ромашка». Це креми з корисними лікувальними до-бавками, з вітамінами, ліпосомами. Їх назва часто є назвою виду добавки: «Алое», «Календула», «Ромашка», «Азуленовое молочко».

Біокреми — містять біологічно активні речовини у великій кількості, наприклад, біокрем для обличчя «Лесная нимфа». Такі креми рекомендують жінкам віком за тридцять п’ять і більше років. Найвідомішою різновидністю біокремів є гормономісткі креми, вони найефективніші. Вони добре розгладжують та дещо омолоджують шкіру, але користуватися ними потрібно дуже обе-режно, бо вони можуть у дуже ослаблених жінок викликати по-рушення внутрішнього обміну речовин, навіть посилити ріст во-лосся на обличчі.

Пілінг-креми залежно від складу розділяють на хімічні пілінги (кератоліки) та препарати, які викликають набухання кератину. Хімічні пілінги, у свою чергу, поділяються на фруктові та ензимні. Фруктові частіше виробляються на гліколевій кислоті (5–15 % у рецептурі). Вона діє на верхній роговий шар епідермісу, розчи-нюючи речовину, яка склеює мертві ороговілі клітини між собою і вони легко видаляються з поверхні шкіри, надаючи їй молод-шого вигляду.

Ензимні хімічні пілінги містять ензим пептидазу, яка порушує пептидні зв’язки білків кератину, спрощуючи та прискорюючи процес відлущування померлих клітин. У ензимних пілінгах вико-ристовують також ефективніші ферменти — папаїн, трипсин та

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

хемотрипсин. Ензимні гелі та емульсії використовують з броса-жем (щітковий пілінг). Залишки пілінг-крему можна знімати чис-тою серветкою з марлі або бинту.

Препарати, які викликають набухання кератину (desko-cream) — дескокрем, обов’язково містять катіонні або аніонні ПАР. Вони викликають набуханні кератину, внаслідок чого відмерлі клітини легко видаляються. Ці засоби рекомендуються для жирної та проблемної шкіри.

Скраби у вигляді гелю, емульсії або крему, який піниться, призначені для механічного очищення шкіри. Вони містять тверді частинки (ексфоліатори), які при втиранні в шкіру допомагають ме-ханічному відлущуванню відмерлих клітин рогового шару. За екс-фоліатори використовують тонко розмелену пемзу, пісок, глину, кремніймісткі водорості, дрібно змелену шкаралупу грецьких горіхів, кісточок оливок, мигдалю. Останнім часом замість усьо-го цього використовують великі поліетиленові кульки. Скраби на їх основі не такі жорсткі, поліетиленові кульки діляться на фракції; чим дрібніші розміри, тим м’якше відлущення.

Випускають також скраби для шкіри ніг та рук.

Пілінг-креми та скраби часто входять до складу косметичних серій: «Черный жемчуг», «Формула тайги» (Росія), «Едем», «Віта» (Україна), «Алые паруса» (Миколаїв).

Розглянемо, як розподіляються креми за призначенням.

Креми для рук — залежно від призначення та складу вони можуть бути:

—        захисними — наприклад «Силікон», «Бархатные ручки». До їх складу входять кремнійорганічні сполуки, які утворюють на шкірі захисну плівку. Ці креми захищають шкіру від дії розчинів ПАР у воді (мийні засоби, шампуні, мило, різних розчинників, а також забруднень різної природи). До їх складу входять полісилоксанова рідина, мінеральна олія, гліцерин, косметичний стеарин, які не лише захищають, а й зволожують та живлять шкіру рук;

—        живильними, наприклад «Велюр» — чудовий засіб для по-м’якшення та живлення шкіри рук, на які згубно впливає часте миття та вплив вітру, сонця, холоду, дощу, снігу. Він містить оливкову олію та інші високоякісні жирові компонен-ти, вітамін F та ментол. Крем має м’яку консистенцію, легко

наноситься на шкіру, приємно охолоджує її. Екстракт ромаш-ки має протизапальну дію і забезпечує швидке загоєння дрібних тріщин та подряпин. До живильних кремів відносять-ся «Ворожея», «Зодиак», «Бальзам для рук» та інші креми. Креми для ніг. Основною складовою частиною їх є ланолін, гліцерин та оливкова олія. Ці речовини пом’якшують і живлять шкіру ступні, запобігають утворенню тріщин. Ментол і календула знімають відчуття втоми й напруження в ногах, поліпшують кро-вообіг. Олійний екстракт черемшини та комплекс лікувальних витяжок цидонії, хрону, квіткового пилку і насіння моркви надають крему дезодоруючої та антибактеріальної дії. До них відносяться: гель для ніг «Нефрит», «Эффект», «Ворожея», «Бальзам для ног». Креми для тіла випускають у великій розфасовці. Вони мають розслаблювальну дію, роблять шкіру м’якою, виявляють раноза-гоювальну та протизапальну дію. Натуральні рослинні олії та рос-линні екстракти, що входять до їх складу, забезпечують інтенсив-не зволоження шкіри. Крем наносять на тіло після купання. Це «Крем для тела», «Крем-бальзам для тіла» та ін. Креми для масажу поділяються на:

—        для звичайного масажу, які містять олійні екстракти кропи-ви, хмелю та камфори і викликають приплив крові до шкіри;

—        для спортивного масажу — містять натуральні жирові ком-поненти, евкаліптову олію та камфору;

—        від радикуліту — наприклад, протирадикулітний бальзам — містить олію лаймового дерева, що знімає втому і біль, во-лодіє розігріваючою дією, поліпшує мікроциркуляцію крові в шкірі.

Дитячі креми виділені в особливу групу, оскільки їх готують для ніжної шкіри малюка. Вони можуть бути різного призначення:

—        від зіпрілості — крем «Дитячий» — кращий крем по догля-ду за шкірою немовлят, виготовлений на основі олії з до-даванням екстракту ромашки;

—        для пом’якшення всього тіла дитини, оскільки від частого купання шкіра малюка стає сухою; крем «Маленькая фея» інтенсивно пом’якшує та зволожує шкіру завдяки оліям та екстракту алое-вера і вітамінам А і D;

—        комплексної дії — такі креми містять настоянки трав (ек-стракт чебрецю, калини, столітника, а також ланолін,

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

бджолиний віск, каротин). Вони знімають свербіж, діатез та алергію.

Креми для губ — засіб для пом’якшення шкіри губ замість гігієнічної помади. Випускають з різними смаковими добавками: «Полуничний бальзам», «Малиновий», «Вишневий» тощо.

Креми для повік, бо шкіра повік потребує особливого догля-ду, тому що вона надто тонка і їй властиве розтягнення. До гру-пи цих кремів висувають особливі вимоги — до їх складу не по-винні входити речовини, що подразнюють очі.

Найчастіше ці засоби мають вигляд гелю чи гелю-крема, які значно поліпшують стан ніжної шкіри навколо очей.

Креми для нігтів живлять і зволожують шкіру навколо нігтя і під нігтьовою пластинкою, чим поліпшують ріст нігтя без врос-тання та інших порушень.

Креми для обличчя за призначенням і складом поділяються на:

—        захисні;

—        зволожувальні;

—        очищувальні (для зняття макіяжу, пілінг-креми і скраби);

—        живильні (звичайні за складом, з добавками, ліфтинг-кре-ми, креми-маски, біокреми);

—        спеціальні (від ластовиння і пігментних плям, для профілак-тики вугрів, для засмаги і від засмаги, антицелюлітні).

Креми-маски поділяються на живильні, зволожувальні, оновлю-вальні (пілінг), очищувальні. Найчастіше вони комбінують у собі два чи три ефекти, наприклад, «Чистотіл», «Елегія».

Ліфтінг-креми (креми для змарнілої шкіри) — рекомендують-ся для жінок після 25 років. Функція цих кремів — не розгладжу-вати зморшки (всупереч рекламі), а запобігати їхній завчасній появі. На основні причини старіння шкіри — генетичні та імунні — косметика не в силах впливати, але дія зовнішнього середови-ща — вплив вільних радикалів — косметика здатна пом’якшити чи звести до мінімуму змарніння шкіри.

До таких речовин відносяться креми, що містять вітаміни А, Е в ліпосомах, нано-частинах, вітаміни групи В в дріжджових екст-рактах, продуктах бджільництва, паростках пшениці. Це креми: «Полідерм», «Калодерма», «Крем від зморщок». Найбільший ефект від ліфтінг-крему — це часткове і тимчасове розгладжу-вання дрібних зморщок (на 4–8 годин).