Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
1.6.2. Духи : Технологія парфумерно-кометичних продуктів : Бібліотека для студентів

1.6.2. Духи


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 

Загрузка...

Головна функція духів — ароматизація, надання приємного запаху одягу, волоссю, тілу.

Тве рді д ухи

Виробництво твердих і сухих духів в обсязі виробництва пар-фумерних виробів становить менше ніж 5 %.

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Тверді духи — це суміш композиції духмяних речовин з нафто-вими рідкими і твердими компонентами, а також воском. Їх ви-пускають у вигляді своєрідних таблеток чи олівців, або коробочок, вміст духмяних речовин у них становить 3–10 %. Як нафтопродук-ти застосовують парфумерне масло, твердий парафін і церезин.

Приготування твердих духів складається з таких операцій: розплавлення твердих продуктів при нагріванні до 60–70 °С, вве-дення в цю суміш парфумерного масла, а потім, після охолод-ження до 40 °С, — духмяної композиції. Гаряча маса фільтруєть-ся і розливається в тару відповідної форми, процес фасування і формування відбувається автоматично.

До твердих духів відносять і спеціальні вироби з паперу та картону, насичені парфумерною композицією, їм надають при-вабливого вигляду за допомогою приємного кольору та форми (наприклад ялинок, звірят та ін). Досить часто їх застосовують у салонах авто та інших малих приміщень.

Сухі духи

Сухі духи типу «Саше» — це суміш порошкоподібних речовин і духмяної композиції. Як порошки застосовують тонко подрібнену суху рослинну сировину (коріння, листя), а також крохмаль, тальк, каолін, деревну тирсу, пелюстки троянди, а для елітних виробів — порошки, отриманні з кореневища ірису або фіалки.

Відповідальна операція — є перемішування носія (порошко-подібної речовини) і парфумерної композиції (духмяної речови-ни). Для цього застосовують спеціальні змішувачі для сухих ком-понентів. Сухі духи «Саше» використовують головним чином для надання приємного запаху білизні. Товарною формою таких духів є пакуночки з паперу або тканини, в яких містяться порошкопо-дібні духи. Парфумерна композиція в пакеті, розміщена в білизні, випаровується і передає свій запах.

Найменування таких сухих духів «Хвоя», «Лаванда», «Сюрприз» а твердих — «Весняні», «Агідель», «Ельва» та ін.

Рідкі духи

Рідкі парфумерні вироби найбільше поширені, вони являють собою спиртові або спиртоводні розчини. Вміст духмяних речо-вин у них — не менше ніж 10 %, спирту — не менше ніж 80 % . Вітчизняні духи можуть бути звичайними та концентрованими. Духи концентровані класу «Екстра» — «Лісова конвалія» мають у сво-єму складі не менше ніж 15 % духмяної композиції, міцність не мен-ше ніж 80 %. Для популяризації випускають пробники — по 2–3 мл у дешевій та простій упаковці. Для первинного ознайомлення із запа-хом імпортних духів випускають мініатюри, а у великих партіях по-винні бути духи в ампулах або тестерний папір, просочений духами.

За характером запаху духи поділяють на:

—        квіткові, які мають запах конкретної квітки і назва в них однакова з цією квіткою («Лесной ландыш», «Роза», «Зо-лотая троянда», «Нарцисс», «Жасмин», «Белая сирень»);

—        фантазійні, запахів яких немає в природі, це поєднання різних ароматів («Анжелика Варум», «Лаура», «Алые пару-са» — Миколаїв, «Алла», «Шалунья»);

—        квітково-фантазійні — мають запах фантазійних неісную-чих квітів, наприклад: «Престиж», «Версаль», «Тет-а-тет».

Типи запаху духів визначаються враженням, яке викликає композиція в людини:

—        свіжості — «Бузок», «Літній сад», «Флірт»;

—        холодні — «Серебристый ландыш», «Лесной ландыш»;

—        теплі — «Красная Москва», «Золотая роза», «Юбилей»;

—        жаркі, сухі — «Шипр»;

—        пряні, сухі — «Русская шаль», «Амулет»;

—        солодкі — «Мечта». Духи — це вечірня парфумерія. Зараз у світі є дві тенденції,

деякі з них останніми десятиріччями ввійшли в Європу із Півден-ної Америки, деякі навпаки — із Європи до Америки, тому в світі панують стиль французький та стиль американський.

Стиль французький — духи розкривають свій аромат посту-пово, вони створені для світського салону.

Стиль американський — духи розкривають свій аромат без-посередньо і відразу; вони створені для ділового життя, аромат їхній солодший, частіше солодко-квіткового типу.

Мода на запахи примхлива, змінюється кожні 5–10 років, але фахівці відмічають три тенденції, котрі будуть відігравати голов-ну роль у Європі.

Перша тенденція квітково-фруктова. У ароматі наявні жас-мин, чайові відтінки, зелена свіжість дині або огірка, фруктові

Технологія парфумерно-косметичних продуктів

нюанси з терпкою хвилею чорної смородини, екзотикою манго, солодкістю малини тощо. Вони є вже зараз (Eternity, Red та ін.).

Друга тенденція — продовження аромату Poison (Пуазон), почуття чутливо-теплого. Однак домінує мускусно-сандалова гама, становлячись господарем стилю (Tresor — Трезор, Jazz — Джаз, Photo — Фото).

Третя тенденція — морська. Свіжий життєдайний аромат, нагадує про водорості та дихання моря (Dune — Дюн, Escape — Ескейп та ін.).

Описання характеру запаху окремих видів духів подано в Додатку 2. Асортимент парфумерних товарів наведено в Додат-ку 3 «Фірми-виробники».