Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
6.5. Небезпеки психічного, фізичного насильства : Безпека життєдіяльності людини та суспільства : Бібліотека для студентів

6.5. Небезпеки психічного, фізичного насильства


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 
90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 
105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 
120 121 122 123 124 125 126 127 128 

магниевый скраб beletage

Психічне насильство – це дії як правило психічно хворої або психічно неврівноваженої людини з метою отримання задоволення певного виду – сексуального, емоційного. Як правило метою є за-вдати моральної шкоди іншій людині. Найпростіший вид – дзвінки по телефону з мовчанням, або ругнею. Покладіть телефонну труб-ку поряд з апаратом і від сусідів подзвоніть на телефонну станцію, щоб з’ясувати номер. Якщо такі дзвінки будуть тривати, сповістіть міліцію. Шантаж по телефону. Тягніть розмову і, якщо можливо, запишіть розмову на магнітофон і негайно повідомте міліцію, щоб швидко затримати того хто дзвонив. Розділ 6. Людина в оточуючому середовищі

Фізичне насильство – це як правило небезпечні дії однієї люди-ни відносно іншої, або групи людей з метою отримання, як правило, речовинних вигід. При цьому можуть виникати різні ситуаційні ва-ріанти досягнення мети і треба знати основні правила поводження.

Безпека помешкання. Найкращий засіб – автоматична охорона із страхуванням майна. При тривалій відсутності (відпустка, відря-дження) забезпечте міцність дверей, наявність грат на вікнах. Пере-пишіть у свій записник номери цінних речей – комп’ютер, теле-, ві-деоапаратури та інше. Не афішуйте свою заможність, доходи, дорогі покупки. Двері кватири зламують або відкривають ключем. Негайно викликайте міліцію, сповістить сусідів будь-яким чином: кричіть, стукайте у стіни, підлогу, труби опалення, вибийте вікно і зовіть допомогу з вулиці. Двері кватири зламані, або відкриті. Сповістіть міліцію, не заходьте до кватири, організуйте разом з сусідами спо-стереження за всіма виходами, балконами. Якщо в неї знаходяться сторонні, негайно вийдіть і замкніть двері, не витягуючі ключа. При спробі стороннього втекти спробуйте його затримати. Ваше помеш-кання пограбоване. Негайно повідомте міліцію, не торкайтесь речей, не ходіть по квартирі, з’ясуйте у сусідів яка була обстановка до ва-шого приходу.

Напад у ліфті, під’їзді. Стукайте у двері, кричить про допомогу, при можливості натисніть на кнопку виклику диспетчера, опирай-теся нападнику. Про напад обов’язково повідомте міліцію.

Пропав дорослий або дитина. Подзвоніть або сходіть туди, де по-винна бути людина, розпитайте про неї сусідів, знайомих, які мо-гли бачити її. Перевірте вдома наявність документів, грошей, речей пропалого. Сповістіть міліцію, напишіть заяву на ім’я її начальника, вказавши прикмети, додайте фотографію. Якщо зниклий повернеть-ся, негайно повідомте міліцію.

Дівчина, жінка в гостях. Не заводьте випадкових знайомств, не давайте стороннім, особливо чоловікам, свою адресу, номер теле-фона. Якщо маєте намір піти на вечірку, сповістить про це рідних, близьких, щоб вони знали де ви можете бути. Незнайоме приміщення огляньте, запам’ятайте розміщення кімнат, дверей, телефона. Якщо ви наодинці з чоловіком, навіть добре знайомим, будьте пильні – він може сексуально домагатися вас, в певних умовах стати агресивним. Не провокуйте його, тримайтеся незалежно. Якщо вас примусили на статеву близькість, пам’ятайте, що опір часто викликає у деяких чоловіків агресію, жорстокість. Сповістіть міліцію, спробуйте за до-Безпека життєдіяльності людини та суспільства

помогою сторонніх затримати ґвалтівника. Часто людина піддається негативним діям з боку іншої особи. Це може бути фізичне насиль-ство з різною метою – пограбування, нанесення ушкоджень, згвал-тування. Тому треба знати основні прийоми захисту від нападника, зрозуміти його психологію. Варіантів розташування нападника і «жертви» може бути багато, але слід знати основні пози і уміти по-вернути їх на свою користь. Від цього може залежати навіть життя. Частіше всього напад відбувається з-заду, коли нападаючий хватає за шию. Це дуже небезпечно, бо якщо нападаючий буде діяти швид-ко, різко, то можна втратити свідомість зразу. Тому слід реагувати відразу, схопивши однією або обома руками його кисть, присісти і під вагою власного тіла відтяніть руку від горла. Якщо нападник на-магається душити, то треба схопити його мізинці і різко виверніть їх уверх. Виникає дуже різкий біль і вони можуть бути навіть по-ламані. Швидко повернувшись нанесіть сильний удар в область ста-тевих органів. Коли захват відбувся ззаду з блокуванням обох рук, то зігніть тулуб, зіжміть пальці у кулак, різко підніміть вгору руку і ліктем різко вдарте у сонячне сплетіння, у живіт.

Якщо цього виявилося недостатньо, щоб нападник послабив захват, то зігнувши ногу сильно вдарте каблуком по гомілкоступ-невому суглобу, по ступні. При нападі спереду можна розведеними середнім та вказівним пальцями вдарити в очі, або одним пальцем вдарте в глаз. Після цієї дії треба сильно напрягти пальці і тикнути їми у горло нападаючого, або різко вдарити ребром долоні під адамо-ве яблуко. Дуже ефективним є удар коліном між ногами нападника-чоловіка, але для цього необхідно стати до нього впритул. Цей при-йом ефективний, якщо на нападнику коротка одежа. Інший прийом в цій ситуації – схопити його за статеві органи, якщо можливо, і сильно здавивши їх, смикнути униз. Це може призвести нападаючо-го до втрати свідомості від сильного болю.

Іноді атака відбувається спереду із захватом шиї руками, що дуже небезпечно. Діяти треба миттєво, застосувавши такі основні прийо-ми – розпрямленими разом зімкнутими пальцями нанесіть швидкий, сильний, прямий удар у горло нападника. Інший варіант – дуже сильно вдарити ребром напруженої долоні по горлу, нижче адамового яблу-ка. Можна, напруживши середній та вказівний пальці, тикнути їми в очі. Якщо це неможливо, з-за дуже близької відстані, то треба сильно і швидко укусити у шию, обличчя. Дуже небезпечним є захват з заду з блокуванням обох рук. Діяти треба негайно і перш за все треба звіль-Розділ 6. Людина в оточуючому середовищі

нитися від його рук. Від цього може залежати ваше життя. Інше – ніби втрачаючи свідомість присісти, тягнучи нападника за собою униз, а по-тім дуже міцно вчепитися за шкіру внутрішньої частини стегон і різко піднятися, тягнучи її за собою вгору. Після цього можна провести атаку очей – штрикнути у них розчепіриними пальцями.

Ефективним є сильний удар каблуком по голеностопному су-глобу, з одночасним сильним ударом ліктем у живіт. Часто цього буває достатньо щоб нападник зменшив натиск, або навіть сам опи-нився у безпомічному стані. Саме на це спрямуйте свої дії, та не слід перевищути міру необхідної оборони.

Якщо під час нападу у вас в руках парасолька, використайте її, держачи її перед собою як штик, вдарте нею нападника у живіт або обличчя без попередження.. Tpeбa завжди бути на сторожі і дотри-мувати певних заходів перестороги. Ходити треба тільки освітлени-ми вулицями, не можна користуватися послугами невідомих осіб, якби привабливо не виглядали і не були чемними. Корисним буває звичайний свисток, яким можна подати сигнал. Часто він відлякує нападника. Якщо напад відбувається біля вікон, то скористуйтеся цим – вдарте по шибкам. Це теж сигнал тривоги. При вживанні при-йомів самозахисту не слід перевищувати допустиму межу самоза-хисту. Ознаками такої межі можуть бути поранення, сильний біль, фізичне, психічне травмування.

Питання

Що таке психічне насильство, йогоі ознаки?

Охарактеризуйте основні ознаки психічного насильства.

Які Ваші дії при різних видах насильства?

Як опиратися нападнику при найбільш небезпечних видах нападу?

Як поводитися в гостях серед незнайомих людей?