Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
14.13. Упакування риби і морепродуктів : Товарознавство пакувальних матеріалів і тари : Бібліотека для студентів

14.13. Упакування риби і морепродуктів


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 

магниевый скраб beletage

Фірма ЗАТ «Укрриба» поставля пр в торговель куп мережу оселед-ці і скумбрію холодного та гарячого копчення в полімерних ящи-ках по 5,8 і 10 кг. Кілька чорноморська холодного копчення фа-сується на поліпропіленові піддони під стретч-плівку.

Морську капусту фасують у полімерні прозорі, невеликого об’єму (140—300 г) контейнери і полімерні відра на 5 кг з яскра-во синіми кришками.

Різні делікатеси, нарізані шматочками, випускають у вакуум-ній упаковці із картону, покритого фольгою. Це зручний вид упа-ковки, який відповідає вимогам торгівлі й купівельного попиту.

Риба у вакуумних пакетах без піддону зручна для споживача.

Пресерви випускають у полімерних контейнерах і відерках.

Оселедці, палтус, форель морожену пакують у пінопластові коробки з наступним укладанням у картонні ящики.

Деякі підприємства випускають солену і копчену рибу у вакуум-ній упаковці, що закупорюється термозварюванням, нарізані ви-роби — у «скін»-упаковці, ікру мойви і судака пастеризовані — у скляних банках типу «твіст-офф».

В Європі упаковані рибо- і морепродукти займають майже четве-рту частину ринку харчових продуктів, загальною кількістю 5 млрд одиниць. Частка консервів у жерстяних банках становить 65 % упаков-ки для риби в Європейських країнах і вона поступово збільшується.

Для виробництва банок компанія «Corus Packaging Plus» запро-понувала поєднувати жерсть з полімерним покриттям. Вони стійкі при товаропросуванні, а жерсть з полімерним покриттям гарантує збереженість смакових якостей і свіжість продукту.

Нові жерстяні консервні банки для риби мають спеціальну кришку (ЕРОL), яка зручна і безпечна для відкривання.

Запропоновано новий вид упаковки для рибних консервів — легко відкриваюча система закупорювання, яка дозволяє здійс-нювати стерилізацію консервів. Упаковка відрізняється міцністю і легкістю. Матеріал упаковки може використовуватися повторно.

«Protact» — матеріал з полімерним покриттям, який можна удосконалювати. Полімерне покриття на основі поліетилентере-фталату добре характеризує упаковку і гарантує безпеку продукту.

Жерсть «Protact» здатна до формування і нанесення друку за-вдяки своєму верхньому шару, що створює унікально пристосо-вану поверхню. Існує також екологічна перевага матеріалу «Protact». Завдяки попередньому покриттю жерсті полімером відпадає необхідність у внутрішніх покриттях.

В Україні випускають рибні товари в жерстяних, скляних, пласти-кових банках, вакуумній упаковці, скін-упаковці, стретч-упаковці з піддоном, упаковці з поліетиленової плівки і блістерній упаковці.

Консерви в жерстяних банках за останній період складала до 50 % обсягу українського ринку рибних продуктів (з урахуван-ням імпорту).

Банки для рибної продукції виготовляють із білої жерсті (тов-щина 0,2—0,25 мм), спеціальної лакованої жерсті (покритої тон-ким шаром відповідних лаків і емалей). Вони бувають циліндри-чні й фігурні (прямокутні, овальні, еліптичні), а за конструк-цією — збірні або цільноштамповані. Збірні складаються із кор-пуса з повздовжнім швом і кінців — дно і кришка, однакових за формою і розмірами. Цільноштамповані банки не мають шва, їх штампують із лакованого алюмінію товщиною 0,5 мм, а кришку виготовляють окремо. Вони використовуються переважно в тих випадках, коли потрібно зберегти певну форму продукту (шпроти).

Алюмінієва тара захищає продукт від проникнення газів, во-ди, ароматичних речовин, жирів, світла; не накопичує електро-статичних зарядів; зберігає механічну міцність у широкому діа-пазоні температур; добре формується методами глибокого витя-гування, прокатування, штампування; має низьку питому вагу, привабливий вигляд і можливість нанесення друку.

Скляні банки в основному використовують для консервування ікри, а іноземні виробники — для мідій. У такій тарі добре видно стан, колір і розмір зерен ікри.

Пластикові банки і контейнери виділяють продукцію не лише етикеткою (самоклеючою), але й формою ємності (кругла, оваль-на, квадратна). Завдяки цьому формується стиль торгової марки, яку легко впізнати, що сприяє загальному просуванню продукції конкурентного виробника.

У пластиковій упаковці для пресервів можна виокремити пре-серви преміум-сегмента через встановлення етикетки всередину пластику безпосередньо в процесі лиття. В Україні спостерігаєть-ся тенденція збільшення місткості пластикових банок і відер (бі-льше 1 л) — для сімейного споживання.

Вакуумна упаковка широко використовується для пакування крабових паличок, тушок солоної, копченої, мороженої риби, на-різки, шматочків і пресервів).

Скін-упаковка — це остання пропозиція для рибного ринку, яку умовно можна назвати удосконаленою вакуумною упаков-кою. Російські підприємства використовують скін для рибних паличок (смужки в’яленої риби). Верхню (скін) плівку зовсім не помітно на продукті. З використанням модифікованого середо-вища тривалість зберігання рибних товарів при t +4 —+6 °С мо-жна продовжити до 4—5 тижнів.

«Укрпластик» пропонує упаковку «Doy-Pack» для рибних пресервів. Стоячий пакет є альтернативою пластиковій пляшці і вакуумній упаковці з піддоном. У випадку забезпечення Doy-

Pack спеціальним замком (зіппером), можна досягти безмежної кількості відкривань-закривань пакета.

Пакування у стретч-піддони можна проводити безпосередньо в супермаркетах.

Піддони із вспіненого полістиролу, у тому числі й гнучкі, ви-пускають різних кольорів. Свіжа риба ефектно виглядає на чор-ному фоні, копчена і в’ялена — на жовтих піддонах.

Поліетиленова плівка переважно застосовується для свіжемороже-ної риби. При цьому тушки спочатку фасують, а потім заморожують. Для крупної риби ще застосовують загортання тушки стретч-плівкою.

Блістери використовують для рибної пасти.

Транспортною упаковкою для рибної продукції служать плас-тикові ящики.

Контрольні питання

1.         Які види пакувальних матеріалів і способи упаковки використо-вують у рибній промисловості?

2.         Відмінні особливості різних видів жерсті, що використовуються для рибних консервів і пресервів.

3.         Які переваги й недоліки має алюмінієва тара, пластикові банки?

4.         Що собою являє скін-упаковка?