Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
2.2.3. Бізнес-подарунки : Автоматизоване робоче місце менеджера : Бібліотека для студентів

2.2.3. Бізнес-подарунки


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 

магниевый скраб beletage

Подарунки залишаються единим чудом в дорослому світі причин і наслідків, суцільного планування і прогнозування. Сьогодні подарунки — невід’ємна частина бізнесу. УІР-подарунки, подарунки начальнику, корпоративні подарунки вносять ноту комерції в подарункову країну. Але можна подивитися на ситуацію і з іншого боку. Подарунки привносять в світ бізнесу щось чудове, простодушие і безкорисливе. Чим би вони не були викликані, радість при їх врученні і збентежену усмішку захоплення при отриманні не в силах знищити ніякий розрахунок. Але, виходячи з опитувань, 25 % одер-жувачів залишаються незадоволені подарунком, а 30 % дарувальни-ків — реакцією на його вручения. Одержувачі вважають, що подарунок був піднесений «формально»: від них просто «відмахнулися» або подарували хай навіть дорогу, але дрібничку. Дарувальники ж пере-живають про згаяний час і не досягнутий в результаті ефект.

Проте, бізнес-подарунок — відмінна можливість ще раз нагада-ти про себе партнерам, виразити пошану і підкреслити свою індиві-дуальність. Потрібно тільки правильно вибрати подарунок і вдало його вручити.

Найперший і найскладніший етап — це придумати ідею оригі-нального подарунка. Головне — намагатися поставити себе на місце іншої людини і уявити, що їй було б приємно одержати. Адже в цьому випадку подарунок буде не тільки потрібним, але й оригінальним, нестандартним, а його одержувач приємно здивується, пригадає про дарувальника і порадіє минулій і майбутній співпраці.

Одержувати подарунки завжди приємно. Звичайно отримання їх пов’язане з днем народження, великим святом або підвищенням по службі. Але дуже часто нам приділяють значні знаками уваги, що в етикеті прийнято називати презентами.

Розібратися з термінологією: презента, хабарі, подарунки — ці-лком легко. Презент — недорогий подарунок, що вручається на знак пошани, симпатії. Хабаром, згідно з Законом України «Про боротьбу

Скороходов В. А., Худякова І. М. АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ МЕНЕДЖЕРА

з корупцією», вважається дорогий подарунок, що вручається до або після надання послуг конкретною особою з використанням службо-вого положення. Подарунки — це те, що ми шукаємо напередодні Нового року, дня народження і т. д.

І ціна подарунка залежить від нашого добробуту, фантазії і, звичайно, особи, яка отримує подарунки. Статистика свідчить: 15 % чоловіків вважають, що сам подарунок не має значення, головне — увага, а 23 % віддають перевагу подарункам практичним. Проте іншим догодити непросто.

Фахівці радять: спробуйте обіграти діяльність вашої компанії. Але пам’ятаєте: більшість людей не захоче користуватися деякими видами сувенірної продукції з чужим логотипом. Найбільш непотрі-бні в цьому випадку подарунки — це предмети одягу і парасольки. Якщо настільний годинник з фірмовою символікою багато хто гото-вий поставити до себе на стіл, то носити щось подібне на руці — ні. У той же час ручки і кухлі з чужим логотипом такого роздратування не викликають.

Замисліться над тим, що ваш бізнес-подарунок повинен ви-ражати. Відкладіть каталоги сувенірної продукції убік — вони на цьому етапі вам тільки заважатимуть. По-перше, компанія повинна подумати, наскільки їй хочеться зробити нестандартний подарунок. По-друге, до якого терміну. На виготовлення подарунка або його елементів, на пошук майстрів потрібен час. Головне завдання — сіс-ти і подумати про те, що хочеться виразити цим подарунком, які емоції повинна відчути людина або компанія, яка його одержить. Що ви хочете сказати? Що ви — найрозумніші? Найкрасивіші? Най-більші на ринку? І тут вже починають вимальовуватися контури майбутнього подарунка. Не буває так, що ніяких ідей не виникає. Цей метод діє на 100 %. Головне — не перебирати предмети. Як тільки вам до рук потрапляє каталог, ваші думки починають кру-титися навколо предметів на його сторінках, це сковує творчі здібності. Не дивіться на предмети, фантазуйте, і що-небудь обов’я-зково придумаєте. Задайте межі творчого пошуку — хай це буде,

Частина 2 ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕНЕДЖЕРА

наприклад, щось красиве і досить складне. А далі перебирайте, що це може бути.

Можна сформулювати «Шість правил правильного подарунка» Щоб ваш подарунок визнали, він повинен торкнутися шести ос-новних відчуттів людини:

1. Подарунок повинен бути яскравим, красивим, приємним для очей.

2. Він повинен видавати якийсь звук: наприклад, приємно шаруді-ти папером або його вручення повинно відбуватися під звуки петард і феєрверків.

3. Непогано, якщо подарунок спокушатиме ароматом або дарува-тиметься з пахощами.

4. Чудово, якщо подарунок приємний на дотик або діє на певні точки. Яскравий приклад — сеанс тайського масажу в пода-рунок.

5. Подарунок не повинен бути позбавленим смаку, їстівний він чи ні.

6. І найголовніше, що ви прагнете закласти в подарунки, — це якесь «шосте» відчуття. Коли подарунком вдається занурити людину в спогади, у відчуття дежа в’ю, в мрію, в сон, то вва-жайте, що ви досягли мети. Не варто забувати і про правильне вручення подарунків.

Адже некоректне, недоречне або невчасне вручення може обернути-ся великими проблемами, як для дарувальника, так і для адресата. Відчуття незручності і збентеження, зіпсовані відносини з клієнта-ми, незадоволеність партнерів — ось далеко не повний перелік мож-ливих негативних наслідків.

Тому насамперед потрібно дізнатися, як прийнято в компа-нії-партнера вручати подарунки, особливо якщо йдеться про державні установи або великі західні корпорації. У деяких органі-заціях, наприклад, прийнято приймати подарунки виключно через секретаріат, в інших — тільки після узгодження з керівництвом. Про ці нюанси краще знати наперед, щоб не одержати презент назад з кур’єром.

Скороходов В. А., Худякова І. М. АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ МЕНЕДЖЕРА

Якщо ж подарунок призначається корпорації в цілому (а не персонально керівнику), то його краще вручати урочисто у присутності більшості співробітників. У випадку, якщо привітання адресується особисто керівнику компанії-партнера, то подарунок слід вручати в неформальній робочій обстановці. Звичайно, секрету з цього не роб-лять, але краще наперед поцікавитися, чи захоче керівник афішувати таке вручення. І найголовніше: якщо подарунок вручається публіч-но, він обов’язково повинен супроводжуватися словами вдячності і подяки на адресу того, кого вітають. Бажано описати, чому вибра-ний саме цей подарунок, додати побажання від імені всієї компанії.

Кращий час для вручення подарунків колегам і співробіт-никам — корпоративне свято. Найголовніше в цьому випадку: по-дарунок повинен бути корисним і приємним його одержувачу. Не варто вручати подарунки під час роботи, особливо в моменти «авра-лів». Необхідно обережно публічно вручати так звані «нерівноз-начні подарунки» — це може викликати ревнощі і заздрість в коле-ктиві. Якщо все-таки передбачені різні нагороди, то краще, якщо співробітники самі вибиратимуть подарунки на певну суму балів, що відповідно їх досягненням. Якщо подарунки приблизно однакові за вартістю, але все одно різні, то правильніше використовувати метод «випадкової вибірки» — діставати подарунки навмання «з мішка» у присутності всіх співробітників, щоб нікого не виділяти і випадково не образити.

Не можна залишати «ні з чим» менш успішних співробітників — вони відчують себе непотрібними, і навряд чи надалі працювати-муть краще.

З подарунком повинні піти всі — тоді подібна процедура мо-же стати ефективним засобом заохочення персоналу, а не приводом для образ і причиною розбрату в колективі.

Подарунки колегам

Пам’ятайте, що подарунки прийнято розпаковувати у присутно-сті оточуючих. Потурбуйтесь про те, щоб ваші добрі наміри не були

витлумачені хибно. Для одруженого товариша по службі — нічого особистого: підтяжок, кухлів з двозначними написами і т.ін. Ділові відносини дозволяють дарувати різні канцтовари (ручки, блокноти, календарі, кишенькові калькулятори), книги, відеокасети і диски, рамки для фото та інші дрібниці. Брак уяви спокутуватиме гумор: при врученні пожартуєте на тему «як складно робити подарунки чо-ловікам» або «чого вам в житті ще не вистачає». Презенти не пови-нні бути дорогими, незалежно від ваших фінансових можливостей.

Презент співробітниці — квітка, улюблені ласощі, невеликий сувенір, хороша книга, канцелярське приладдя. Подарунок начальнику — оригінально оформлене фото, аксесуари для кабінету, кан-целярське приладдя для ділової людини. Такий подарунок повинен бути одночасно нейтральним і тим, що демонструє пошану. Його вартість може бути будь-якою залежно від ваших доходів. Але не потрібно віддавати останні гроші, щоб піднести шефу розкішний подарунок. Він чудово знає ваші фінансові можливості, і надмірна щедрість може призвести до протилежного результату. Не слід дару-вати особисті речі, парфумерію, білизну. Ці подарунки при робочих взаємостосунках недоречні.

Презент-жарт

Щоб зробити презент-жарт, необхідно добре знати характер і звички людини, якій призначається подарунок, інакше ризикуєте пошитися в дурні. Можливий варіант: даруючи презент, а усно сповістіть про подарунок в жартівливому тоні. Жартувати потрібно м’яко і по-доброму. Адже навіть кращий друг може образитися за недоречний жарт. А з колегами необхідно бути уважними вдвічі: це стосується карикатур, ляльок-двійників, частівок і т. ін. Тому перш, ніж вибирати подарунок, визначтеся, які у вас з цією люди-ною стосунки.

Подарунок часто має символічне значення — це своєрідна форма виразу почуттів. При мінімальній вартості, зроблений з умислом, він може мати величезну цінність для того, кому подарунок підносять.

Скороходов В. А., Худякова І. М. АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ МЕНЕДЖЕРА

Виходячи з того, що подарунок цінний, як знак уваги, з нього обов’язково знімають ярлик з ціною. Всі подарунки, за винятком квітів, підносять в упаковці. Вручивши його, скромно вислуховують слова подяки, не вступаючи в обговорення. Якщо подарунок переда-ють особисто, його зразу ж розпаковують у присутності того, хто подарував, виражають задоволення і дякують. Неввічливо відкласти подарунок убік, не поглянувши на нього.

Не слід виявляти незадоволення за невміло вибраний подару-нок. В особливих випадках (при близьких відносинах), відчувши, що подарунок виявився не дуже вдалим, можна запропонувати обмі-няти його (чек про всяк випадок потрібно зберегти). Відмовитися від подарунка можна тоді, коли він змушує відчувати себе боржни-ком. При відмові висловлюють вдячність за увагу і мотивують свою відмову.

Даруйте, дивуйте і радуйте людей, які поряд. Можливо, саме ваш презент дасть колезі ту енергію, якої їй не вистачає, яка виді-лить цей день не тільки в роботі, а і в житті. Даруйте!

Подарунок начальнику

Подарунок начальнику — непросте, але захоплююче завдання, яке дозволить вам багато чого відкрити у власному характері, харак-тері начальника, а також безмежних можливостях, які на сьогодні є у кожного для вираження суперечливих почуттів, що викликані ним: улюбленим, ненависним, підступним, наївним, невловимим і всюди-сущим — загалом, вашим керівником.

Правила:

1. Доцільність подарунка цінується набагато більше, ніж його вар-тість. Вивчайте свого начальника.

2. Дотримання дистанції ніколи не шкодить. Ваш подарунок повинен бути приємним, але не фамільярним.

3. Якщо ваш подарунок дуже відверто говорить про бажання від-чепитися, то не чекайте особливої уваги керівництва до власної персони. Принаймні, до наступного свята.

УІР-подарунки займають особливе місце в системі подарун-кових «жанрів». Якщо рекламні сувеніри, корпоративні і бізнес-по-дарунки постійно підштовхують до укладення нових контрактів, розширення співпраці та інших суто комерційних дій, то з УІР-пода-рунками все по-іншому.

УІР-подарунки схожі на жертвоприношения богам, які нас вже облагодіяли і тепер ми готові будь-яким чином виразити свою вдяч-ність. Принаймні так це повинно виглядати. Перш за все вони пови-нні бути достатньо УІР. При цьому не з вашої точки зору, а того, кому подарунок підносять.

Бізнес-подарунки краще всього шукати задовго до того моменту, коли настане час їх піднести. Чим жорстокішою стає конкуренція на нашому молодому і від цього вельми кровожерному ринку, тим більшого значения набувають бізнес-подарунки. Вчора обличчя вашого партнера сяяло тільки при слові «подарунок», сьогодні він вередливо вип’ячує губу і безсоромно дає вам зрозуміти, що дарова-ному коневі дивляться в зуби, та ще з якою пристрастю: Бізнес-по-дарунки стали особливою мовою спілкування, не гірше за танець індійської танцівниці або японської ікебани.

До корпоративна подарунків належать всі презента, які роб-ляться від імені компанії, на честь компанії і на кошти компанії.

Під корпоративними подарунками мається на увазі те, що кожей предмет нагадуватиме про компанію-дарувальника довгі роки завдяки нанесеному на ньому логотипу, фірмовій упаковці і тому подібному.

Все більше компаній розуміє, що про своїх співробітників треба піклуватися, оскільки вони — головне надбання бізнесу. Співро-бітникам можна дарувати подарунки в дні народжень, в дні свят, ювілеїв і просто так. Просто не забувайте, що ваші співробітники теж люблять одержувати подарунки І в цьому нітрохи не відрізня-ються від вас самих. Незалежно від віку, освіти і статі керівники люблять такі корпоративні подарунки, які підкреслюють винятко-вість їх становища і неповторність їх особи, або хоча б одне з двох.

Скороходов В. А., Худякова І. М. АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ МЕНЕДЖЕРА

Тому тут ніяких штампів і стандартів. Їм повинен бути притаманний стиль, рівень, елітарність, ексклюзивність.

Корпоративні подарунки клієнтам і партнерам ви не просто дарує-те, а робите інвестиції в майбутнє свого бізнесу. Подарунок може стати вашою кращою комерційною пропозицією за весь час ваших взаємо-стосунків. Постарайтеся зробити так, щоб ваш подарунок став дійсно дорогою річчю в житті замовника і партнера, хай він кожен день нага-дує про те, наскільки корисною виявилася співпраця з вами не тільки для компанії, але і для того, хто особисто одержав ваш подарунок.