Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: file_get_contents(files/survey) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 82
ПЕРЕДМОВА : Експериментальна психологія в схемах і таблицях : Бібліотека для студентів

ПЕРЕДМОВА


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 

Загрузка...

Експериментальна психологія є однією із найцікавіших і водно-час найскладніших для розуміння галузей психологічної науки. Воло-діння нормативами експериментальної психології забезпечує дослід-нику орієнтування у методології та методах вивчення психічного. Саме тому курс «Експериментальна психологія» є одним із базових у підготовці психологів і входить до переліку дисциплін, встановлених державними стандартами для підготовки фахівців-психологів.

Основна мета навчального посібника — у максимально стислому та структурованому вигляді подати студентам основи теорії та практи-ки психологічного експерименту, так би мовити «розкласти все по поличкам».

Представлений у посібнику матеріал охоплює усі основні теми та розділи курсу «Експериментальна психологія», структура посібни-ка зумовлена логікою викладання курсу: від методологічних основ до методів, планів і експериментальних процедур, особливостей пред-ставлення отриманих результатів. До кожної теми додані ілюстратив-ні приклади, в тому числі і описи класичних та маловідомих психоло-гічних експериментів. Ступінь засвоєння матеріалу можна перевірити за допомогою тестових завдань.

Ідея викласти експериментальну психологію у схемах та таблицях з’явилася внаслідок тривалого практичного застосування різних спосо-бів викладання лекційного курсу. Вільний виклад матеріалу зручний для лектора, проте, у результаті студенти не мають так званого «каркасу знань» і вимушені самі його будувати. На жаль, міцна будівля із гарним фундаментом є скоріше виключенням, ніж правилом, частіше маємо переплутані поверхи не пов’язані жодними сходами, до того ж протікає крівля. Використання ж опорних схем та таблиць у якості супроводу до лекційного матеріалу дозволяє не лише структурувати матеріал, а й викладати його ієрархічно, із збереженням усіх взаємозв’язків.

ПЕРЕДМОВА

Варто зазначити, що будь-яка схема завжди спрощує реальну складність матеріалу, але водночас спрощує і його сприймання та ро-зуміння. Оскільки в жодну схему не можна вкласти повне уявлення про тему, то під кожною із запропонованих схем та таблиць ви мо-жете знайти посилання на джерело, аналіз якого дозволить повно та глибоко проникнути у сутність матеріалу.

Бажаю успіху при вивченні експериментальної психології, пла-нуванні та проведенні власних експериментальних досліджень!

Хочу висловити подяку всім, хто надихав, підтримував та допомагав мені у цій роботі. Моїм колегам — співробітникам кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка за ту атмосферу добра і підтримки, у якій хочеться рости і допомагати іншим; людині, яка створила і підтримує цю атмосферу — Музиці Олександру Леонідовичу, завідувачу кафедри. Студентам соці-ально-психологічного факультету, тим, яких я вважаю найкращими — за бажання працювати для них, іншим — за стимуляцію професійної впер-тості. Віталію Олександровичу Климчуку — за те, що він завжди поряд.