Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
Споживчі властивості килимів та килимових виробів : килими та килимові вироби : Бібліотека для студентів

Споживчі властивості килимів та килимових виробів


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 

магниевый скраб beletage

Килим входить у побут людини на багато років; він фор-мує і виховує смак, активно впливає на інтер’єр житлових і громадських приміщень. Малюнок, колір і фактуру килима не слід розглядати у відриві від інтер’єру, який визначається габаритами приміщення, стін, розташуванням дверей, вікон, колірною гаммою обробки, стилем меблів, видом шпалер, характером будівельного матеріалу і т.д. Колір килима може або гармонійно поєднуватися, або контрастувати з кольором стін, меблів, декоративних тканин. В деяких випадках він може послужити основою для створення інтер’єру, тобто тим основ-ним предметом, який визначає подальший вибір колірного оформления приміщення.

Вибір споживачем того чи іншого килима залежить багато в чому від сфери його застосування, а також від характеру на-вантажень на нього в умовах експлуатації. При виборі килима для житлового приміщення звертають увагу в основному на його естетичні якості. До килимів, призначених для оформления інтер’єру громадського приміщення, крім естетичних, вису-вають вимоги, необхідні для вирішення конкретного ергономі-чного завдання. Наприклад, в деяких випадках дуже велике значения мають підвищені звуко- і теплоізоляційні властивості килимів, їх негорючість і т.д.

Основними споживчими властивостями килимових виробів є ергономічні, естетичні та зносостійкі.

До ергономічних властавостей належать:

♦ стійкість до забруднення, що мае велике значения для підлогових виробів;

♦ здатність і легкість чищення ворсової поверхні, що залежить від поперечного перетину волокон, вмісту во-логи, наявності електростатичних зарядів, забруднюю-чих речовин;

І.С. Полікарпов, Л.В. Пелик, Є.М. Стефанюк «Килими та килимові вироби»

♦ термо- і вогнестійкість, що мае велике значения при екс-плуатації килимових виробів в громадських і адміністра-тивних приміщеннях, на транспорті;

♦ теплоізоляційні властивості, які залежать від товщини виробу і об’ємності волокон тощо;

♦ акустичні властивості, що сприяють поглинанню звуку;

♦ ступінь статичної електризації синтетичних килимових виробів;

♦ лінійні розміри, маса килима, маса ворсу на 1 м2;

♦ структурне оформления, яке визначає вид і призначення виробу

Стійкість до забруднення. Зразок килима кладуть в барабан, який повертається зі швидкістю 2000 об/год. В барабан засипа-ють штучну суміш бруду, яка складається з наступних компонентов, %: глина — 76,5, білила — 20,0, активоване вугілля — 1,25, окис заліза (іржа) — 1,25, сажа — 1,0.

Штучна суміш бруду може також складатися з білого пігмен-ту (каолін або глина — 50%, кварцовий пил — 38%), чорного пігменту (активоване вугілля -- 1%, окис заліза — 0,5, сажа -0,5%), жирових речовин (ланолін -- 7,5 %, вазелін -- 2,5%). Суміш перемішують в місткості, просівають через сито і змішу-ють з дев’ятьма частинами піску.

Стійкість килима до забруднення визначають зіставленням еталону із зразком, колір і товарний вигляд якого не повинен змінюватися після чищення.

Ступінь забруднення килимів визначають за допомогою спектрального фотометра. Результати випробувань порівнюють із зразками килимів, які піддавалися штучному забрудненню.

Теплоізоляційні властивості. Однією з важливих експлу-атаційно-технічних властивостей килимів і килимових виробів є теплоізоляція. Від неї багато в чому залежить зручність жит-лових приміщень: прохолода влітку, тепло взимку

Акустичні властивості. Килими з розрізним ворсом, що використовуються в приміщеннях зі спеціальним акустичним режимом, наприклад, у приміщеннях для радіомовлення і звуко3. Споживчі властивості килимів та килимових виробів

запису, повинні володіти здатністю поглинати звук в діапазо-нах акустичних коливань між 250 і 4000 Гц.

Поглинаюча здатність ворсового килимового покриття ви-ражається в децибелах. Ступінь звукопоглинання посилюєть-ся при збільшенні товщини ворсової поверхні і зменшується при невідповідності маси ворсу і товщини ворсової поверхні за-даним параметрам.

Ступінь статичної електризації синтетичних килимових виробів. Килими, виготовлені із синтетичних текстурованих ниток або волокнистих матеріалів, накопичують електричні заряди. Як правило, накопичення електростатичних зарядів в поліамідних килимах відбувається в зимовий час, в добре опа-люваному приміщенні.

Накопичення електростатичних зарядів не відбувається у тому випадку, коли електричний опір поверхні рівний 5х1011 Ом (опір, що вимірюється кільцевим електродом при температурі 22°С і відносній вологості повітря 50%).

Електричний опір поверхні килима падає приблизно на 30—40% при підвищеній відносній вологості повітря в при-міщенні з 50 до 80%, що свідчить про взаємозв’язок гідро-фільних властивостей волокнистого матеріалу і його здатність накопичувати електростатичні заряди. Сума елек-тростатичних зарядів, яка рівна 7х1012 Ом, достатня для того, щоб при зіткненні з металевими предметами людина відчула неприємний, хоча й абсолютно безпечний для неї поштовх. У теплу погоду електростатичні заряди нейтралі-зуються в міру утворення вологої плівки на поверхні кили-мового покриття. Навпаки, в холодну погоду повітря в опа-люваних приміщеннях стає сухим, волога плівка зникає і на поверхні килимового покриття нагромаджуються електро-статичні заряди.

Синтетичні і чисто вовняні ворсові килими накопичують електричні заряди в результаті зіткнення підошви взуття (шкіряної, вінілової, комбінованої) з ворсовою поверхнею килима. При кожному кроці людина одержує електростатичний заряд, урівноважений рівним і протилежним йому зарядом на

І.С. Поликарпов, Л.В. Пелик, Є.М. Стефанюк «Килими та килимові вироби»

килимі. В умовах нормально! вологості в приміщенні заряд розсіюється у ворсі, як тільки нога людини знову торкнеться килима. Недостатня вологість заважає нормальному розсіюван-ню (напіврозпаду) заряду.

Для зниження накопичення електростатичних зарядів в синтетичних килимових покриттях підлоги слід відновити вміст вологи в повітрі, необхідний для нормального самопо-чуття людини. Для цього рекомендується підтримувати в при-міщенні відносну вологість повітря в межах 50—60%. Відно-вити вміст вологи в повітрі можна і за допомогою специального пристрою для розбризкування води на поверхні ворсу кили-мового покриття.

Крім того, для зменшення накопичення електростатичних зарядів в суміш для виготовлення килимової ворсової пряжі вводять металізовані штапельні волокна, а також застосову-ють модифіковане антистатичне синтетичне поліамідне (аро-матичне) волокно.

Лінійні розміри, маса килима, маса ворсу на 1 м2. Для визначення видів килимів і килимових виробів встановлені методи відбору зразків і методика визначення показників маси килима, маси ворсу на 1 м2. Випробуванням піддають 3-5 зразків кожного артикула без зовнішніх дефектів. 3 кожного вирізають проби для визначення необхідних показників.

Лінійні розміри (довжину, ширину) вимірюють лінійкою або на вимірному столі з гладкою рівною поверхнею.

Довжину (в м) обчислюють за формулою:

I = пі + 11,

де п - кількість відміряних за довжиною ділянок килима;

/ - довжина однієї з ділянок, м;

11 — довжина останньої ділянки, м.

Ширину визначають вимірювальною лінійкою по лицьовій стороні килима, в декількох місцях, рівномірно розташованих по довжині килима. Лінійку прикладають перпендикулярно до країв килима. При довжині до 10 м ширину виміряють в трьох місцях, при більшій довжині — в п’яти. Вимірювання проводять