Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
Вступ : килими та килимові вироби : Бібліотека для студентів

Вступ


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 

магниевый скраб beletage

Килими і килимові вироби з давніх давен цінилися і цінять-ся в наші часи як предмети прикраси та інтер’єру житла, але їхні функції набагато ширші.

Так, відомо що вовняний килим здатний знижувати забруд-неність повітря в приміщенні, вовна також поглинає велику кількість вологи. Створюють килими і акустичний комфорт, а саме поглинають шум. Вони мають хороші тепло-ізоляційні властивості, зберігають тепло в приміщенні.

Типове для Сходу поклоніння перед килимом сприйняли і європейці. Справжні східні килими й келихи були такими дорогими, що цілком заслуговували особливого до себе ставлен-ня, причому традиція «поважати» килим зберігається донині.

Дійсно, килим – одна із речей, які усе ще купуються «на все життя». «Ви можете поміняти меблі, посуд, навіть будинок, але ваш улюблений килим залишиться з вами назавжди», вважає американський дизайнер Лінда Брукстаут. Килими мають масу дивних властивостей: вони здатні радикально змінити інтер’єр, створити затишок у порожньому й необжитому будинку, дода-ти індивідуальності офісу, можуть багато чого розповісти про свого власника.

Із усього різноманіття існуючих у дизайнерській практиці варіантів узгодження килиму й інтер’єру Брукстаут виділяє три базових: аналоговий, контрастний та історичний. Все залежить від того, яке завдання ви ставите перед килимом: чекаєте, що він відіграє роль зухвалої колірної плями або ж зільється із за-гальним тлом, не порушуючи колірну рівновагу обстановки. А може ви мрієте про ткану картину, наприклад, вовняного Пікас-со чи Матисе?

У наші часи попит на вітчизняні килими і килимові виро-би все ще значно перевищує пропозицію. Для задоволення потреб населення впроваджуються нові технології виробницт-ва тканин і нетканих виробів, трикотажних і голкопробивних на латексній і клейовій основі та ін. Широко випроваджуються

І.С. Полікарпов, Л.В. Пелик, Є.М. Стефанюк «Килими та килимові вироби»

у виробництво хімічні волокна (капрон, літинол, лавсан, пол-іпропілен) у вигляді комплексних, текстурованих, профільова-них, фібрильованих та інших структур ниток. Впроваджують-ся нові технології виробництва і обробки килимових виробів.

На сучасному ринку найбільшим попитом користуються двополотні жаккардові, пруткові і аксмінстерські ткані килимові вироби, неткані тафтінгові і трикотажні жаккардові покриття з класичним оздобленням.

Провідними експортерами килимової продукції, є Іран та Індія. Далі випливають у порядку значимості – Непал, Китай, Пакистан, Туреччина, Марокко й Афганістан. У балканських країнах – Греції, Македонії, Югославії, Боснії й Герцеговині, Хорватії й Словенії – випускаються тільки ткані килими.

Після розпаду Радянського Союзу колишні його кавказькі й середньоазіатські республіки стали суверенними державами, які мають розглядатися сьогодні як самостійні країни-вироб-ники. Експерти висловлюють припущення, що в доступному для огляду майбутньому республіки Узбекистан, Киргизстан і Таджикистан повернуться до своїх старих традицій плетін-ня килимів.

Походження східних килимів, насамперед старих і анти-кварних виробів, часто класифікується не по країнах-виробни-ках, а по районах виготовлення. Більшість з них виходять за межі сучасних державних кордонів і поширюються на старо-давні осередку культури.

Найбільш відомими країнами-виробниками східних килимів є Анатолія (малоазіатська Туреччина), Балкани (Болгарія, Ал-банія, Румунія, Греція, країни, що утворилися після розпаду Югославії), Кавказ (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Чечня, Дагестан), Східний Туркестан (Казахстан, Киргизія, Канзу, част-ково Синк’ян), Західний Туркестан (Туркменія, частково Узбекистан, Таджикистан, Афганістан і Росія), Кашмір (республіка в складі Індії), Китай. Тібетськими килимами мо-жуть бути вироби з Тибету, Непалу або Індії, а берберськими – з Марокко, Тунісу або Алжиру. Іранські плетені килими тра-диційно називають персидськими. Сюди додаються ще бал-4