Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
У третіх замкових системах здійснюється: : Основи будови і комп'ютерного дизайну трикотажу : Бібліотека для студентів

У третіх замкових системах здійснюється:


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 

Загрузка...

підйом голок на неповне замикання;

прокладання і кулірування грунтової нитки;

формування нових петель.

 

Отже, накиди футерної нитки скидаються на протяжки петель, які виходять на лицьову сторону трикотажу, тобто платировочних, що є принциповою особливістю і недоліком як процесу петлетворення, так і структури вироблюваного трикотажу.

Детальний аналіз процесу петлетворення при виробленні трикотажу платированих футерованих переплетень приведено в підручнику «Проектування в'язальних машин» [30]. Там же приведені схеми процесу петлетворення на машині мод. «FING», рисунки голкових замків та траєкторій голок і платин на в'язальних машинах «FING» і «Мультисінгл».

В результаті виконаної наукової роботи було розроблено і захищено патентом України [43] 7 варіантів трикотажу візерунчастого комбінованого переплетення, отриманого шляхом сполучення візерунчастих переплетень платирована гладь і футерованого на базі гладі. Один із варіантів нового виду трикотажу комбінованого переплетення приведено на рис. 2.56.

Кожний структурний ряд трикотажу (I—IV) виробляється в одному блоці замкових систем, рапорт трикотажу складається з чотирьох рядів трикотажу, отже виробляється в чотирьох блоках.

160

 

Використовується 4 позиції голок, розстановка яких у циліндрі виконується у відповідності з рапортом кладки футерної нитки.

 Рис. 2.56. Будова й графічний запис трикотажу платировано-футерованого комбінованого переплетення

161

 нитками звичайної розтяжності, які утворюють з окремими петлями ланцюжків платировані петлі, а також із поздовжніх уточних еластичних ниток, закріплених в петельних стовпчиках ланцюжків між остовами й протяжками петель.

Рис. 2.63. Будова й графічний запис основов’язаного трикотажу простого комбінованого переплетення

Еластична тасьма може бути використана як затяжка при виготовленні білизняних та спортивних виробів.

172

 

 

 

Ha рис. 2.65 представлені графічні записи чотирьох варіантів трикотажу простих основов'язаних комбінованих переплетень, загальним для якого є комбінування двох переплетень, протяжки одного з яких орієнтовані по вертикалі (ланцюжок у варіантах а і б, трико - у варіантах в і г), а другого -по горизонталі (сукно - варіанти а і в, шарме - варіанти б і г).

 

Рис. 2.65. Графічний запис трикотажу простих комбінованих

переплетень

174

 

 

 

ланцюжка з’єднані з петлями сукно протяжками петель сукно, які проходять між остовами та протяжками петель ланцюжка. Трикотаж виробляється із двох систем ниток, заправлених в гребінки через одну вушковину.

 

 

Рис. 2.66. Графічний запис трикотажу похідно-комбінованих

переплетень

Основов’язаний       трикотаж        похідно-комбінованого

переплетення (рис. 2.66, 6) має в одному петельному ряду петлі

повітропроникність  та гарний  естетичний  вигляд  за рахунок створення візерунчастого ефекту.

 

Проборка гребінок

 

Рис. 2.70. Будова й графічний запис основов'язаної тасьми візерунчастого комбінованого переплетення

182

3.1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМ АВТОМАТИЗОВАНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ТРИКОТАЖУ

3.1.1. Етапи розробки САПР трикотажу

Розробка САПР трикотажу - комплексна задача, вирішення якої включає в себе декілька етапів. Зміст цих етапів представлено нарис. 3.1 [55].

Вихідним етапом для автоматизованого технологічного проектування трикотажного полотна або виробу є художнє його проектування або конструювання. Результат художнього проектування з урахуванням структури трикотажу представляє собою мотив візерунка полотна (виробу) або модель виробу (деталі). Для технологічного проектування результати художнього проектування представляються у вигляді патрона візерунка, зарисовки форми деталей або схеми готового виробу з показом розмірів і структури його ділянок, способу розміщення візерунків. Запропоновані десинатором мотиви візерунка полотна або конструктором форми деталей виробу відтворюються на в'язальній машині або автоматі. Форми деталей виробу в залежності від способу виготовлення трикотажу (регулярного, напіврегулярного або розкрійного) отримуються безпосередньо в процесі в'язання або шляхом розкрою з полотна.

На першому етапі проектування уточнюється структура вироблюваного трикотажу, вид і товщина ниток на ділянках виробу, тип в'язальної машини для отримання полотна з заданим візерунком або деталей необхідної форми, визначається клас в'язальної машини.

На другому етапі проектуються дані для відтворення візерунка трикотажу або програм керування з метою виготовлення деталей заданої форми. На в'язальних машинах, які оснащені електронними візерункотвірними механізмами або числовим програмним керуванням, такі дані автоматично підготовляються і вводяться у вигляді різних програм запам'ятовуючих пристроїв (ЗП) спеціалізованої електронної обчислювальної машини (СЕОМ). СЕОМ представляють собою системи автоматизованої підготовки програм відтворення заданого візерунка або виробу.

191

 

 

 

Найбільше застосування отримали СЕОМ для автоматизованої підготовки візерунка і керування в’язальними машинами. Наприклад, СЕОМ для багатосистемних круглов’язальних машин «Computanit» (Великобританія), «Jumberca» (Іспанія), плосков’язальних автоматів «VDU Selectanit», «МА-5500» (ФРН), «Ducat-II» (Швейцарія), «Diamant» (кол. ГДР), машин фірми «Shima Seiki» (Японія) та інш. Поряд з перевагами недоліком цих систем є їх вузька спеціалізація, тобто можливість використання лише для в’язальних машин тих фірм, які їх виробляють. Більш раціональне використання для підготовки візерунка (виробу) не спеціалізованих, а універсальних електронно-обчислювальних машин (УЕОМ). 3 використанням УЕОМ можуть не лише підготовлятися дані для візерунків (виробів), a і вирішуватись всі задачі САПР трикотажу в єдиному комплексі. При використанні обчислювальних комлексів на базі УЕОМ одночасно з проектуванням даних для відтворення візерунка або форми деталі виробу виконуються розрахунки основних технологічних параметрів вироблюваної продукції (поверхнева щільність трикотажу, кількість петельних стовпчиків і петельних рядів в 100 мм трикотажу, масова частка компонентів сировинного складу пряжі), а також техніко-економічні показники (матеріалоємність на одиницю готового виробу і кількість відходів, продуктивність праці й устаткування, випуск продукції за годину, зміну і т.д.).

При використанні САПР трикотажу і технологічної підготовки виробництва позиції 4-8 (див. рис. 3.1) виконуються автоматично цифровими обчислювальними машинами, що значно скорочує затрати на проектування і підвищує точність їх розрахунків. Отримані дані позицій 4 і 5 вводяться в в’язальну машину.