Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
ТРИКОТАЖ    ФУТЕРОВАНИХ     ПЕРЕПЛЕТЕНЬ. : Основи будови і комп'ютерного дизайну трикотажу : Бібліотека для студентів

ТРИКОТАЖ    ФУТЕРОВАНИХ     ПЕРЕПЛЕТЕНЬ.


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 

магниевый скраб beletage

Трикотажем футерованих переплетень називають трикотаж, який містить в грунті додаткові нитки, не пров'язані в петлі. Ці додаткові нитки вв'язані в грунт шляхом протягування деяких петель через накиди футерних ниток.

В одному петельному ряду кулірного трикотажу футерованого переплетення може прокладатися декілька футерних ниток. В залежності від числа таких ниток розрізняють простий, подвоєний, потроєний поперечнов'язаний (кулірний) трикотаж футерованих переплетень.

Трикотаж футерованих переплетень може бути утворений на базі всіх відомих переплетень. По виду переплетення грунта, в який вв'язані футерні нитки, футерований трикотаж може бути одинарним кулірним, подвійним кулірним і основов’язаним.

В трикотажі футерні нитки можуть виконувати роль підкладних (рис. 2.28, а), зв'язуючих (рис. 2.28, б), візерункових (рис. 2.28, в), каркасних (рис. 2.28, г), а також одночасно зв'язуючих і візерункових.

якій no всім підкласам кулірних комбінованих переплетень приведені приклади трикотажу кулірних комбінованих переплетень і їх короткий аналіз, який включає графічний запис переплетення, заправну карту для отримання його та коротку характеристику. Всього розглянуто 109 видів кулірних комбінованих переплетень.

На закінчення автори [15] відмічають, що дана публікація не претендує на всеоб'ємну систематизацію класу комбінованих переплетень, в технології їх існує безліч, на кожному підприємстві є свої розробки, які на жаль, не патентуються, не публікуються в технічній літературі і не служать подальшому розвитку теорії в'язання.

Значна кількість графічних записів переплетень, приведених у даному підрозділі, взята нами з названої роботи.

2.4.1. Трикотаж простих комбінованих переплетень

Трикотаж       простих       комбінованих       переплетень

виробляється при сполученні по петельним рядам елементів переплетень:

•          головних (Гі + Г2);

•          головних і похідних (Г + П);

•          головних і візерунчастих (Г + В);

•          похідних (Пі + П2);

•          похідних і візерунчастих (П + В).

Для трикотажу простих комбінованих переплетень важливими є такі характеристики, як висота рапорту - кількість елементарних петельних рядів переплетень, які сполучаються при утворенні комбінованого переплетення, та порядок чергування петельних рядів в рапорті переплетення.

Із групи трикотажу простих комбінованих переплетень найбільше застосування має трикотаж, який отримують сполученням елементів подвійних і одинарних кулірних переплетень. При цьому може утворюватись трикотаж як візерунчастих, так і комбінованих переплетень. Сполученням, наприклад, одного петельного ряду ластику й одного ряду гладі утворюється один петельний ряд найпростішого подвійного нерегулярного одностороннього повного рельєфно-накладного трикотажу жакардового переплетення (рис. 2.31, a ) [19], тобто класу   візерунчастого   переплетення.   В   роботі   [15]   цей   вид

При чергуванні в одному переплетенні двох рядів гладі і двох рядів неповної гладі так, що кожний ряд гладі чергується з петельним рядом неповної гладі, в кожному ряду трикотажу утворюються жакардові петлі, тому такий трикотаж відноситься до класу візерунчастого (жакардового) (рис. 2.32, а).

Якщо чергування петельних рядів гладі і неповної гладі змінити так, щоб два ряда гладі чергувалися з двома рядами неповної гладі (рис. 2.32, б), то такий трикотаж відноситься до трикотажу простого комбінованого переплетення, отриманого на базі головного і похідного переплетень.

Ластик з рельєфом відноситься до багаторядних простих комбінованих переплетень, який виробляється при послідовному сполученні декількох петельних рядів ластику 1+1 з декількома петельними рядами гладі, які пров'язуються голками однієї голечниці, наприклад, циліндра. На рис. 2.33, а приводиться графічний запис трикотажу, в якому послідовно утворюються два ряда ластику 1+1 і три ряда гладі. Трикотаж такого переплетення в'яжеться в п'яти петлетвірних системах і отримав назву «веллє». В першій і другій системах пров’язують петлі всі голки обох голечниць, у третій, четвертій і п'ятій петлетвірних системах голки циліндра пров'язують нові петельні ряди, а голки диска утримують петлі другого ряду ластику, в результаті чого петлі виворітної сторони витягуються за рахунок перетягування нитки з лицьових петель. Петельні ряди гладі утворюють на лицьовій стороні валик (рельєф). Висота рельєфа залежить від співвідношення довжин ниток у петлях гладі й ластику та від числа петельних рядів гладі у валику. Валик може утворюватись трьома, чотирма і більше рядами гладі, а проміжок між валиками - декількома рядами ластику. Число петельних рядів гладі у валику залежить від міцності та еластичності ниток ластику, на виворітні петлі якого приходиться все навантаження від сили відтягування трикотажу в процесі в’язання.

На рис. 2.33, б приведено графічний запис комбінованого трикотажу, в якому сполучаються петельні ряди ластику 1+1 і похідної гладі. Структура трикотажу даного переплетення неврівноважена, розтяжність трикотажу по ширині зменшена. Даний вид трикотажу можна віднести до трикотажу простих комбінованих переплетень, утворених із головних і візерунчастих переплетень, якщо розглядати елементарні петельні ряди неповної гладі як неповне візерунчасте переплетення, оскільки

123

a          6