Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
Анотація : Основи будови і комп'ютерного дизайну трикотажу : Бібліотека для студентів

Анотація


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 

магниевый скраб beletage

Ф.А. МОЙСЕЄНКО Н.П. БУХОНЬКА

ОСНОВИ БУДОВИ

І КОМП’ЮТЕРНОГО ДИЗАЙНУ

ТРИКОТАЖУ

Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів

Рекомендовано

Міністерством  освіти  і  науки України

як навчальний посібник для студентів

вищих навчальних закладів

Київ

«Центр учбової літератури»

2007

 

ББК 38.762.2-02я73

М 74 УДК 677.025(075.8)

Гриф надано Міністерством освіти і науки України (Лист №1.4/18Г-574 від 18.04.2007 р.)

Рецензенти:

Омельченко В.Д. – академік АІН України (Київський державний інститут тек-стильно-галантерейної промисловості);

Піпа Б.Ф. – доктор технічних наук, професор, академік Української технолог-ічної академії, Підйомно-транспортної академії України (Київський національний університет технологій та дизайну);

Васильченко В.М. – доктор технічних наук, професор (Київський національний університет технологій та дизайну).

Мойсеєнко Ф.А., Бухонька Н.П. М 74 Основи будови і комп’ютерного дизайну трикотажу. Навч. пос. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 360 с.

ISBN 978-966-364-524-7

Приведено критичний аналіз існуючих класифікацій переплетень трикотажу та трикотажу окремих візерунчастих і комбінованих переплетень. Описані будова (струк-тура), фактура та властивості трикотажу головних, похідних, візерунчастих та комбіно-ваних переплетень. Розглянуті теоретичні основи та засоби автоматизованого проекту-вання трикотажу, їх практичного використання. Проведено аналіз наукових робіт, які виконані за останні 10 років і присвячені створенню нових систем автоматизованого проектування трикотажу різних переплетень та трикотажного виробництва різних проф-ілей. Розглянуті питання: дизайн, його мета та структура; основні етапи дизайну трико-тажу; основні вимоги, які необхідно враховувати при дизайні одягу; орнамент в трико-тажі та його класифікація; колір та його сприйняття; мода та інш. Описані: оснащення сучасних в’язальних машин системами автоматизованого проектування (дизайну) три-котажу та керування процесом в’язання; засоби автоматизованого проектування три-котажу; основи комп’ютерної графіки та комп’ютерний дизайн трикотажу.

ББК 38.762.2-02я73

© Мойсеєнко Ф.А., Бухонька Н.П., 2007 © Центр учбової літератури, 2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

основи. Переплетення буває одинарне (лицьовий бік трикотажу - із петель, виворітний - із протяжок петель) та подвійне (обидва боки трикотажу - із петель).  Крім того,  переплетення поділяють на головні (з однаковими петлями), похідні, візерунчасті і комбіновані.

Похідні переплетення являють собою поєднання петельних стовпчиків двох і більше головних переплетень (похідна гладь, похідний ластик, похідне трико тощо). До візерунчастих належать переплетення, що утворюються на основі будь-якого головного або похідного переплетення. Комбіновані переплетення складаються з головних, похідних і візерунчастих переплетень. Переплетення трикотажу створюють на в 'язальних (трикотажних) машинах.

David J.Spenser [7] дає таке визначення переплетення: трикотажне переплетення складається з ниток у вигляді петель, кожна з яких є типовою й розташовується у визначеній послідовності, утворюючи таким чином структуру трикотажу.

Найбільш повна узагальнена характеристика трикотажу дана проф. І.І.Шаловим [4].

Трикотаж (франц. tricotage, від tricoter - в’язати) - в'язане полотно або готовий виріб, отримане з однієї або багатьох ниток утворенням петель і їх взаємним переплетенням на трикотажній машині. На відміну від інших текстильних виробів трикотаж має розтяжність по всім напрямках завдяки можливості петель змінювати форму і розміри. Рихла петельна структура надає трикотажу м'якість і незминальність. Трикотаж використовується для виготовлення предметів одягу, а також у виробництві штучного хутра, мережива, риболовних сіток, технічних і медичних виробів і т.п.

Класифікація.

Трикотаж підрозділяють за волокнистим складом, структурою, обробкою і призначенням. Для його виготовлення, головним чином, використовують бавовняні і шерстяні нитки (пряжу), волокна хімічні (штучні і синтетичні), в тому числі текстуровані нитки. Пористість і легка проникність трикотажу для повітря і вологи сприяють більш широкому, ніж у тканинах, використанню в ньому синтетичної сировини. Виготовляється однорідним (із волокон одного виду), змішаним (із ниток, отриманих із суміші різних волокон) і неоднорідним (із ниток різних видів).

10

 

За структурою розрізняють трикотаж поперечнов'язаний (кулірний) і основов'язаний, одинарний - однофонтурний і подвійний - двофонтурний. В порівнянні з одинарним подвійний трикотаж більш щільний і важчий, не закручується з країв і застосовується переважно для виготовлення верхніх (іноді білизняних) виробів. За способом обробки розрізняють суровий (необроблений), відбілений, гладкофарбований (фарбований в один колір) і багатокольоровий трикотаж. Для обробки використовують фарбувально-обробне устаткування, пристосоване для обробки трикотажу. Крім гладкої поверхні, трикотаж може мати пухнастий шар (ворс), який утворюється розчісуванням ниток на поверхні трикотажу за допомогою гольчатих стрічок і шишок, закріплених на валах ворсувальних машин.

За призначенням розрізняють білизняний, верхній, панчішно-шкарпетковий, рукавичний, хустково-шарфовий і інш. Білизняні і верхні вироби в основному пошивають із трикотажного полотна, решта виробів, як правило, отримують готовими на машині. Білизняний трикотаж є гігроскопічним, м'яким, еластичним, має високу повітро- та паропроникність і т.п. Для його виготовлення в основному використовують полотна з бавовняно-поліефірної (бавовняно-лавсанової) пряжі, а також платировані полотна, в яких лицьовий бік виробляється із шовкових ниток, а виворітний - із бавовняної пряжі. Трикотажні полотна для верхніх виробів мають, як правило, більшу ніж білизняні товщину, характеризуються формостійкістю, гарними теплозахисними властивостями.