Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
1.3. Офісний Фен-шуй : Управління сучасним офісом (офіс-менеджмент). Навчальний посібник : Бібліотека для студентів

1.3. Офісний Фен-шуй


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 

магниевый скраб beletage

Термін «фен-шуй» перекладається як наука про енергію вітру і во-ди, і, відповідно до неї, століттями створювався стародавній китайський спосіб життя в гармонії з енергіями живої землі. Це своєрідне мистецт-во залучення, використання і генерації позитивної енергії, що склада-ється з набору техніки і знань, які можна вивчити і потім застосовувати в особистому просторі і навколишньому середовищі. Згідно теорії фен-шуй, світ наповнений невидимою вібруючою енергією, званою Ци. Вона — всюди, її вплив на долю людини дуже великий. Недаремно на Сході люди з давніх часів упевнені, що доля нерозривно пов’язана з силами природи, що творять і руйнують. Тому, перш ніж побудувати будинок, вони дуже уважно вивчали ландшафт, переважний напрям вітру і напрям перебігу річок, а також розташування гір, озер і лісових масивів.

Фен-шуй додає додаткові енергетичні ресурси компаніям, що викори-стовують його при оформленні офісів і виробничих приміщень. У багатьох

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

країнах архітектори і дизайнери знають основи фен-шуй, і великі корпора-ції завжди користуються їх послугами.

Фен-шуй головного офісу (там, де сидить перша людина компанії — президент або генеральний директор) найбільш важливий, і якщо вдалося вибрати успішне місце для кабінету, двері кабінету зорієнтовані в сприят-ливому напрямі і сам директор, сидячи за робочим столом, дивиться в своєму сприятливому напрямі, то це застава процвітання всієї компанії. Але якщо з погляду фен-шуй обстежені всі службові і виробничі примі-щення, то потенціал успішної діяльності значно збільшується і компанії, що практикують фен-шуй комплексно, дуже успішні.

Успішне з погляду фен-шуй планування офісу може серйозно вплива-ти на фінансову успішність діяльності компанії, але вплив цей не обмежу-ється лише фінансовою успішністю, фен-шуй впливає також і на продукти-вність праці, і на взаємостосунки співробітників, і навіть на їх захворю-ваність. При доброму фен-шуй в офісі виграє не лише фірма в цілому і її власники, але і кожен співробітник, хоча і в різній мірі, тому що згідно з компасною школою, в кожному приміщенні є сприятливі і несприятливі напрями. Якщо робоче місце співробітника розташоване в сприятливій зоні і орієнтоване відповідно до його особистого числа Гуа, то такий співробіт-ник буде успішний на роботі. У будь-якому приміщенні є і несприятливі кімнати, розташовані в несприятливих напрямах, і якщо неможливо виро-бити перепланування офісу, розмістивши в цих зонах туалет, шафи або склад, то і в цьому випадку фен-шуй має в своєму розпорядженні достатній арсенал засобів, щоб в більшості випадків виправити ситуацію.

Освітлення і світлова гама особливо важливі при створенні інтер’єру і меблювання офісу, для того, щоб атмосфера була приємною для ока і комфо-ртною. Відчуття простору і враження від інтер’єру залежать від освітлення. При поганому освітленні навіть правильно створений інтер’єр сприймається скучним і нецікавим. Вважається за правильне, коли приміщення освітлю-ється як денним, так і штучним світлом. Змінюючи освітлення, можна зроби-ти кімнату як би важкою (Ян) або легкою (Інь), атмосферу офісу теплої (Ян) або холодної (Інь), збуджуючої (Ян) або заспокійливої (Інь).

Але освітлення не повинне служити лише інструментом для створен-ня інтер’єру. Воно повинно використовуватися і для досягнення психоло-гічного ефекту, тому що дозволяє людині правильно відчути контраст, форму, структуру і колір предметів, визначає глибину відчуття предметів, розуміння їх істоти, призначення і цінності.

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

Одна з функцій підбору колірної гами приміщення — асистувати доб-рому освітленню і баченню, і саме забарвлення використовується для конт-ролю рівня освітленості і розподілу відображеного світла. Поєднання осві-тлення і колірної гами повинне створювати оптимальні умови бачення для роботи, полегшити її фізично і розумово.

Розробляючи схему освітлення, слід правильно поєднувати пряме денне і відображене світло, але уникати виблискуючого, мерехтливого сві-тла. Висота і ширина вікон повинні бути правильно підібрані, і в поєднанні зі штучним освітленням створювати однакову освітленість як поблизу, так і оддалік вікна.

Що стосується дизайну будівлі, той настрій і емоції співробітників офісу — це частина фен-шуй приміщення і управляючими параметрами є освітлення, меблювання, температура, клімат, звукове оформлення і т. д. Важливі добра видимість і навіть розподіл освітлення. Рекомендується центральне освітлення на весь робочий простір і навіть на вхід в приміщення. Місцеве ж освітлення рекомендується встановлювати лише в спеціальних зонах, де цього вимагає специфіка роботи.

Офіси, в яких проводиться навчання, доречно прикрасити пейзажами в м’яких тонах. Офіси торгових компаній — зображеннями яскравих вели-ких кольорів, наприклад, лілій або піонів, але не азалій. Офіси поліції і во-єнних організацій повинні бути строгими і витримані в класичних чорно-білих тонах. Офіси організацій, що мають відношення до мистецтва, можна обладнати вільніше за власним смаком, але у будь-якому випадку стіни не повинні бути переобтяжені надмірною кількістю прикрас і кольорів.

Розташування меблів і її розміри також є важливим аспектом фен--шуй офісу. Особливо важливе розташування і інтер’єр офісів директорів і старших менеджерів — орієнтація робочих столів і колірна гама офісів по-винні бути витримані відповідно до їх особистих гороскопів. Наприклад, для тих, хто народився в рік щура сприятливі білий, червоний і зелений відтінки, а в рік півня — білий, червоний і жовтий відтінки.

При підборі меблів важливі її комфортабельність і функціональність. Якщо бюджет обмежений, то меблі вибирають без зайвих прикрас за функ-ціональними параметрами, але якщо меблі призначені для громадських приміщень, таких як холи, приймальні, торгові зали, то такі меблі повинні бути суперміцними. Форма і розміри її повинні бути гармонійними.

На успіх бізнесу крім зовнішніх, оформлювальних параметрів впливає також і, як у нас говорять, людський фактор, тому що добрий фен-шуй

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

сприяє гармонійним відносинам між людьми. Велике значення надається розташуванню різних служб. Так, щоб підвищити ефективність циркуляції документів, товару і енергії, важливо правильно розташувати офіс мене-джера щодо секретаріату і інших служб. Персонал різних служб підбира-ється відповідно до гороскопу, схильностей, схильністю до роботи в колек-тиві або ж відповідно до індивідуальних, лідерських здібностей.

Позитивний вплив на енергетику офісу завжди роблять акваріуми із золотистими рибками. Акваріум слід встановлювати в несприятливому для вас напрямі, тому що акваріум змінює негативний дух несприятливого напряму на позитивний. Вода в акваріумі завжди повинна бути чистою, і кількість рибок непарним.

Кабінет повинен мати квадратну або прямокутну форму без висту-паючих кутів, колон і стельових балок. Кабінет керівника повинен бути більшим за інших кабінетів, щоб підкреслити вищий статус цієї людини, добре освітлений і мати декор, що підсилює особисту стихію його власни-ка. Наприклад, якщо головна стихія шефа дерево, то в кабінеті ставиться рослина, а якщо вода — акваріум і та інше. Не можна сидіти спиною до вікна або дверей.

Кажучи про вплив фен-шуй на бізнес, не можна не зупинитися на за-конах правильного вибору назв компаній, їх вивісок і емблем, тому що ці чинники є візитною карткою бізнесу, символом компанії і з цього почина-ється бізнес, так само як театр починається з вішалки.

Ім’я компанії дуже важливе, тому що воно представляє компанію. Ім’я може бути вдалим і невдалим, сприятливим і психологічно не вдалим. Підібрати ім’я потрібно сприятливе, наповнене значенням і збалансоване енергетично по Інь/Ян.

Сприятливим для бізнесу вважається назва, яка легко запам’ятовуєть-ся, несе в собі зрозуміле значення (а не є безглуздим поєднанням букв), ви-кликає хороші асоціації, легко читається і вимовляється. Важливо також і те, щоб при вимові назви його енергія зростала, тобто щоб тон голосу під-вищувався, а не знижувався. Наприклад, енергія таких назв, як «Макдо-нальдс», «Логоваз» або «Мерседес — Бенц», рівномірно зростає від складу до складу. Назва компанії «Симако» не несе очевидного для всіх смислово-го навантаження, але воно достатньо звучне. При його вимові енергія на першому складі тече рівно, на другому — зростає, а на третьому — стабілі-зується. Назва «Абсолют» менш вдала. При його вимові енергія зростає на першому складі, стабілізується на другому і знижується на третьому.

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

 

Слова і букви назви на вивісці, логотипі, бланках і візитних карт-ках повинні писатися ясно і чітко. Наприклад, слово БАНК краще писа-ти достатньо товстими, а не тонкими буквами з надійною основою кож-ної букви.

Якщо написати це слово переривистими, пунктирними лініями, то це не принесе успіху.

Вивіска є важливим елементом в розвитку бізнесу, тому що вона представляє дух і природу діяльності компанії. Написи на вивісці повинні бути чіткими і розбірливими, вони повинні бути добре збалансовані за роз-мірами, пропорціями і графічними елементами.

Розміри вивіски, її довжина і ширина представляють Інь і Ян. Напри-клад, якщо довжина рівна 88 см (парне число), то такій довжині підходить ширина 81см (непарне число). Рекомендується зафарбовувати вивіску в 3 або 5 кольорів, тому що число 3 символізує зростання, а 5 — заверше-ність. Якщо вивіска забарвлена в 2 або 4 кольори, це не ідеальний варіант. Вибір кольорів залежить від орієнтації вивіски. Наприклад, якщо вивіска орієнтована на південь, то переважні кольори білий, зелений і жовтий. Та-ка вивіска не повинна бути дуже високою, тому що в цьому випадку буде переважання Ян, і це внесе дисбаланс.

Принципи фен-шуй допомагають привести робочу обстановку у від-повідність з вашими бажаннями і схильностями. Існують золоті правила фен-шуй для робочого місця і ради на той випадок, коли немає можливості в точності дотримати правил:.

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

1.         Сидячи за робочим столом, ви повинні бачити вхідні двері.

Для того, щоб повністю зосередитися на роботі, людині необхідно пе-реживати відчуття повної безпеки. Наші інстинкти виживання ніколи не сплять, і всякий раз, коли ми відчуваємо себе уразливими, частина нашої уваги відволікається і підсвідомо зосереджується на будь-яких звуках, ті-нях і вібраціях, які можуть указувати на те, що до нас хтось наближається.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Помістіть в кімнаті дзеркало так, щоб ви могли бачити в нього вхідні двері.

•          Прикріпіть до дверей предмет, що видає звук, коли її ганяють, напри-клад дзвоник.

2.         Переконайтеся, що позаду вашого стільця немає ніяких проходів.

Якщо позаду вас хтось ходить, це дуже нервує. Тут знову виявляється

наш інстинкт самозбереження. Ми запрограмовані бути напоготові, якщо відчуваємо, що наш тил не захищений і ми вразливі. Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Помістіть дзеркало на стіні, та поверніть його у напрямі проходу.

•          Відгородіть робоче місце екраном, рослиною або яким-небудь іншим предметом, який сприймається як стінка або бар’єр.

•          Помістіть який-небудь предмет, що відображається зображення, в та-ке місце, де він відверне від вас увагу того, хто проходить мимо вас.

3.         Розташуйте ваш стіл так, щоб він не знаходився безпосередньо

напроти входу в кімнату.

Якщо ваш стіл стоїть на одній лінії з дверима, то часто до вас першого звертатимуться з проханням виконати яке-небудь завдання і, швидше за все, на вас навантажуватимуть більше роботи, ніж ви зобов’язані виконувати.

Кращий вихід з цій ситуації — пересунути стіл так, щоб відвернути увагу особи, що входить, і яка, звичайно, зосереджується на тому, хто сидить прямо перед дверима, щоб вона розсіялася по тих, хто сидить збоку від неї.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Поставте на ліву сторону столу предмет, заломлюючий світло і повер-

нутий заломлюючою стороною до дверей.

4.         Всі проходи, які ви бачите з свого робочого місця, повинні бути

добре освітлені.

Людина, що входить в приміщення, повинна вас чітко бачити, так само як і ви її. Завжди приємніше спілкуватися з тим, хто зразу ж впізнає нас і звертається по імені.

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Повісьте на стіну по стер або емблему в яскраво-жовтих тонах. Об’єк-

ти надають велику чіткість на жовтому фоні. Контраст дасть людині,

що ввійшла, більше шансів привернути вашу увагу.

5.         Пряме світло повинне бути направлений на вашу неробочу руку.

Не погоджуйтеся працювати в приміщенні, освітленому лише верх-нім люмінесцентним світлом. Світло, як таке що мертвить, буває лише в безплідних пустелях. Поставте лампу з боку вашої неробочої руки, так щоб на робочій поверхні не утворювалися тіні, коли ви використовуєте робочу руку.

Джерело світла повинне бути розташовано з протилежної сторони від вашої робочої руки, щоб не затінювати робочу поверхню і не примушувати напружувати зір.

Якщо ви правша, джерело світла повинне розташовуватися з лівого боку, якщо лівша — з правого. Ділянка роботи, на яку спрямований ваш погляд, повинна бути освітленою джерелом світла, що не дає тіні.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Пишіть ручкою або олівцем жовтого кольору. Жовте привертає увагу

і може декілька пом’якшити тіні.

6.         Помістіть матеріали, якими ви користуєтеся найчастіше, в ме-

жах досяжності із стільця, що обертається.

Уявіть собі, що ви сидите за пультом управління. Розташуйте все, що вам може знадобитися для роботи так, щоб до будь-якого предмету можна було легко дотягнутися, не роблячи зайвих рухів. Розклавши поблизу всі необхідні матеріали, ви заощадите багато часу, тому що вам не доведеться протягом дня ходити за ними до шаф і полиць. Те, чим ви користуєтеся щодня, повинне бути в межах легко доступним.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          На початку кожного дня, оцінюючи майбутні завдання, розкладіть на столі або поряд необхідні інструменти і матеріали.

•          Розглядайте свою метушню як гімнастику, що розгонить кров. Будь--який фізичний рух корисний для здоров’я.

7.         Відрегулюйте висоту стільця так, щоб ваша робота знаходилася

на рівні, зручному для очей.

Не полінуйтеся витратити час, щоб відрегулювати висоту вашого стільця, щоб очам було зручно дивитися на монітор. Навіть найменша не-зручність може через якийсь час понизити вашу продуктивність.

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Використовуйте нижню або верхню половину екрану — ту, куди вам

зручніше дивитися. Хай кращий екран буде менше, ніж у вас хворіти-

муть м’язи шиї або ока.

8.         Поставте телефон з боку домінуючого вуха, тобто того, до якого

ви притискуєте телефонну слухавку, а не з боку вашої домінуючої руки.

Багато людей ставлять телефон з боку тієї руки, якої їм зручніше брати слухавку, а не з боку того вуха, яким зручніше слухати. Тому що на слухання витрачається набагато більше час, ніж на набір номера, розумні-ше ставити телефон саме з боку домінуючого вуха.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Подовжте шнур, щоб поставити телефон там, де потрібно.

9.         Розмістіть гасла, що і надихають вислови в межах хорошої ви-

димості.

Якщо хто-небудь інший займе ваш стіл і йому не доведеться прибира-ти з нього ніяких особистих предметів, це значить, що ви не внесли в своє робоче місце жодного моменту своєї неповторної індивідуальності. Якщо ваш стіл такий же безособовий, як кімната в мотелі, вам потрібно його пожвавити.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Якщо правила компанії забороняють використовувати настільні прикраси, прикрасьте фон на екрані вашого комп’ютера фотографія-ми сім’ї, пейзажами, або зображеннями, приємними вам.

•          Якщо правила компанії забороняють прикрашати екран комп’ютера, покладіть дрібнички, листівки, фотографії або інші особисті речі усе-редині верхнього ящика столу, де ви бачитимете їх кожного разу, від-криваючи ящик, щоб дістати потрібні для роботи предмети.

10.       Захистіть ваше робоче місце від поглядів інших людей.

Відчуття своєї відвертості для поглядів інших людей може виклика-ти відчуття дискомфорту. Рослина або екран, розташовані вище за ваш стілець, забезпечать вам відчуття безпеки, необхідне для продуктивної роботи.

Якщо ви працюєте в кімнаті разом з іншими співробітниками, поста-райтеся відгородити своє місце від інших столів. Це дуже важливо, особли-во в тому випадку, якщо столи стоять близько один до одного. Відчуття за-хищеності від вторгнення в особистий простір і від поглядів інших людей дає можливість максимально зосередитися на роботі. Відчуття, що вас

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

виставили на загальний огляд навіть приємно, але лише до тих пір, поки у вас є можливість при бажанні залишитися одному. Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Розташуйте на столі теки або ящики для вхідних документів так, щоб

вони закривали безпосереднє місце вашої роботи.

•          Спорудіть з пінопласту екран і прикріпіть його до країв столу.

Якщо ваше робоче місце буде хоча б частково приховано від сторон-

ніх очей, це створить у вас відчуття захищеної персональної ніші, а це ду-

же важливо для збереження самоповаги і відчуття своєї значущості.

11. Переконайтеся, що ділянку, де розташований ваш робочий стіл, можна при необхідності перетворити на зручне місце для спілкування.

Спілкування на роботі — процес природний. Тому в офісі добре мати місце, де співробітники можуть обмінятися ідеями, обговорити робочі справи або просто невимушено поговорити. Маючи уявлення про те, який інтер’єр понад усе підходить для різних типів спілкування, ви можете влаштувати в офісі місце для спілкування так, щоб воно гармонувало з кожною ситуацією.

Розміщення у стилі елементу металу.

Розсаджуючи людей за круглим столом, ви наповнюєте ситуацію еле-ментом металу. Оскільки візуально нічиї владні повноваження не підкрес-люються, всі учасники зустрічі схильні брати на себе відповідальність за обговорювану проблему і прикладати максимум зусиль, щоб її вирішити. Розміщення у стилі елементу металу сприяє усному обміну думками.

Розміщення у стилі елементу металу служить гарантією того, що обмін ідеями піде легко, і думки всіх учасників бесіди розглядатимуться як однаково цінні.

Розміщення у стилі елементу дерева.

За ситуації, коли необхідно ухвалити певне рішення, ідеальним буде довгий прямокутний стіл для засідань. Дерево заохочує ухвалення рішень і позбавляє побоювання, що вони здаватимуться надмірно новаторськими. Коли декілька осіб сидять в ряд, зв’язок, що виникає між ними, не так тіс-ний, як за ситуації, коли вони сидять за круглим столом, тому що їм не так зручно розмовляти один з одним. Коли люди сидять в ряд, їх спілкування обмежується здебільшого короткими висловами по суті справи. Розміщен-ня за прямокутним столом наповнює ситуацію духом елементу дерева, яке сприяє ухваленню рішення і позбавляє від побоювання, що воно здавати-меться надмірно новаторським.

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Розміщення у стилі елементу вогню.

Якщо владні повноваження повинні залишатимуться у однієї людини, переважне розміщення у стилі елементу вогню. При такому розміщенні одна особа сидить напроти всіх інших. Найтиповіший приклад такої ситуації — лектор в аудиторії. Хоча такий тип розміщення іноді помилково викорис-товується за ситуації, коли учасники розмови виступають в ролі рівноправ-них партнерів.

Наприклад, в конторах дизайнерів з інтер’єру, архітекторів, консуль-тантів з питань браку і в інших ситуаціях, коли замовник послуги і її вико-навець повинні співробітничати на паритетних засадах, не слід використо-вувати розміщення у стилі вогню. При цьому той, хто сидить наодинці, від-чуває більший психологічний тиск. Коли рішення ухвалюються спільно з клієнтом, такого розміщення краще уникати. Воно доречне у тому випадку, коли ви прагнете та/або повинні контролювати ситуацію.

Розміщення у стилі елементу вогню, тобто будь-яка конфігурація, де одна людина знаходиться на вершині трикутника, наділяє його владою і відповідальністю.

Розміщення у стилі елементу води.

Коли вимагається вільно виразити відчуття, краще всього підходить розміщення у стилі елементу води. Коли ми не скуті рамками заданої пове-дінки, наші реакції відрізняються щирістю і безпосередністю. У ситуаціях, які вимагають необхідності пристосовуватися до раніше невідомих крите-ріїв, люди схильні розглядати один одного як союзників.

Розміщення у стилі елементу води носить випадковий і необов’язковий характер. Невимушене дружнє спілкування в такій обстановці гарантоване.

Розміщення у стилі елементу землі.

Лише групи з чотирьох або восьми чоловік можуть зручно розсістися у формі фігури, відповідної елементу землі, тобто у формі квадрата. Квад-рат символізує стабільність і пошану до кожного учасника бесіди.

Розміщення у стилі елементу землі викликає відчуття причетності до групи і безпеки.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову: • Якщо неможливо розставити стільці навколо столу, розставте їх

навколо квадратного килимка або просто розставте їх так, щоб вони

утворили квадрат.

12. Переконайтеся, що, знаходячись на робочому місці, ви задієте всі п’ять органів чуття.

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

Ми не можемо жити відповідно до своїх природних біологічних рит-мів, тому що вимушені щодня ходити на роботу. Ми встаємо, приймаємо їжу і лягаємо спати не тоді, коли нам хочеться, а тоді, коли це потрібно ро-бити. У стародавні часи люди жили просто неба, і органи, що приймають інформацію з навколишнього світу, у них були розвинені набагато краще, ніж у сучасних людей. Коли люди стали проводити більше часу в закритих приміщеннях, навантаження на органи чуття знизилося. В основному ми користуємося на роботі зором, а слух, нюх і дотик задіяні слабо. Щоб жит-тєва енергія функціонувала в організмі достатньо ефективно, переконайте-ся, що всі ваші органи чуття одержують по можливості рівномірне наван-таження.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Задрапіруйте оксамитом і атласом край столу, підлокітник стільця і місце під килимком для «миші».

•          Зап’ясток особливо чутливий, і дотик до різних фактур протягом дня дасть вам різноманітність дотикових відчуттів.

•          Внесіть різноманітність ароматів в своє робоче місце. 13. Оточіть себе предметами, колір яких вам приємний. Що робити, якщо обстановка офісу не відповідає вашим специфічним

емоційним потребам? Якщо колірна гама офісу вам не підходить, ось де-кілька ідей:

Використовуйте додатковий колір на вашому столі, щоб нейтралізувати колір, який не відповідає стилю виконуваної вами роботи. Наприклад, як-що ваша робота вимагає енергії, а офіс оформлений в синіх тонах, додайте декілька плям оранжевого кольору, наприклад, підкладіть оранжеву ткани-ну під клавіатуру комп’ютера або телефон.

•          Якщо синій колір не підходить вам, використовуйте оранжевий.

•          Якщо оранжевий не підходить вам, використовуйте синій.

•          Якщо червоний не підходить вам, використовуйте зелений.

•          Якщо зелений не підходить вам, використовуйте червоний.

•          Якщо жовтий не підходить вам, використовуйте фіолетовий.

•          Якщо фіолетовий не підходить вам, використовуйте жовтий.

15. Поставте в офісі рослину в горщику і любуйтеся нею.

Часто стан рослини відображає фізичний і духовний стан його влас-ника. Коли рослини в’януть, в голові господаря теж перестають виникати ідеї. Коли рослин стає стільки, що вони загромадять ваш робочий стіл, це може послужити сигналом до того, що ви переросли свою роботу.

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

16.       Використовуйте рослини, що добре очищають повітря.

У більшості контор повітря не відрізняється свіжістю. Токсичні речо-вини, які виділяють пластмаса, фарба і інші облицювальні матеріали в офісі, можуть отруювати повітря, яким ви дихаєте. Рослини поглинають деякі з цих речовин.

17.       Розташуйте розетки електричних приладів так, щоб вам не по-

трібно було нахилятися, щоб дотягнутися до них.

Кількість дротів і устаткування, що використовуються на кожному робочому столі, вражає уяву. Навряд повзання по підлозі в спробах визна-чити, який дріт якій машині відповідає, щоб включити його в розетку, сприяє творчому надиханню і спокою духу.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Прикріпіть дроти клейкою стрічкою до тієї сторони столу, яка зверне-

на до стіни.

•          Складіть довгі дроти так, щоб жоден з них не торкався підлоги.

Стан нашого робочого місця відображає внутрішній стан нашої сві-

домості. Для того, щоб ми могли ясно мислити, ефективно трудитися і ге-

нерувати нові ідеї, необхідна відповідність зовнішнього оточення нашим

внутрішнім устремлінням.

18.       Якщо ви хочете внести зміни в обстановку, переставте на інше

місце двадцять сім предметів.

Якщо ви хочете, щоб у вашому житті відбулися зміни, вам треба перш за все позбавитися атрибутів старого життя. Якщо цього не зробити, то енергія старих речей просто не дозволить увійти до вашого життя енергії оновлення, у тому числі і просунутися по службі. Це відноситься до мате-ріальних предметів, якими ви не користуєтеся, і які просто займають місце, включаючи як одяг, так і робоче приладдя.

Чому двадцять сім предметів? У традиційному фен-шуй число двадцять сім символізує підготовку до змін. Це якраз така кількість пред-метів, яка не дуже мало і не дуже велика. Вносити зміни не так-то легко, і саме здатність самому зайнятися підготовкою до них відрізняє тих, хто дійсно прагне до змін, від тих, хто про них просто мріє.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Викиньте будь-яке офісне приладдя, яким ви ніколи не користуєтеся, і яке просто іржавіє або припадає пилом.

•          Зробіть перестановку на вашому робочому столі. Одне це вже може дозволити виробити десяток змін.

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

•          Переставте на інше місце корзину для паперів.

•          Пройдіться по ящиках столу і перекладіть в них речі по-іншому.

•          Поміняйте картини на стінах.

19.       Внесіть особовий початок в ту частину офісного устаткування,

яку ви користуєтеся найчастіше.

Протягом робочого дня ви користуєтеся одним видом устаткування найчастіше, чи не так? Що стосується мене, то я дивлюся на свій портатив-ний комп’ютер більшу частину дня. Як би убого він не виглядав, якби не носив відбиток моєї особи. Ми вже говорили, що будь-який предмет поси-лає нам повідомлення. Пошліть самому собі життєстверджуюче повідом-лення «Я є». Будь це телефон, комп’ютер або рахункова машина, зробіть так, щоб ці речі посилали вам повідомлення, що надихають вас на роботу.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Помістіть як фон на моніторі вашу улюблену картину.

•          Прикріпіть до стіни поблизу від робочого місця ваші улюблені на-клейки, фігурки і т. п.

•          У свята прикріплюйте до столу або до робочого устаткування повітря-ну кульку.

20.       Прибирайте робоче місце в кінці кожного дня і стежте, щоб на

поверхнях меблів і устаткування не було пилу.

Скільки часу вам потрібно, перш ніж ви перестанете звертати увагу на безлад на робочому столі? Звичайно, прибирання починається лише тоді, коли офіс має намір відвідати клієнт, і ви дивитеся на обстановку, так би мовити, «свіжим» поглядом. Ми, звичайно, можемо і не звертати уваги на хаос на сто-лі, але це не значить, що він не впливає негативно на нашу продуктивність.

Якщо ви не можете забезпечити цю умову:

•          Якщо ви весь час бачите перед собою гори паперів, брудне вікно або

порожню нудну стіну, пам’ятайте, що ваша підсвідомість одержує не-

гативні сигнали. Воно нагадує вам, що якщо ви забуваєте задовольня-

ти свої естетичні потреби і не вважаєте потрібним витрачати сили на

прибирання, то це вам даремно не пройде. Рано чи пізно робота почне

викликати у вас роздратування, і ви навіть не підозрюватимете про

його істинну причину. Не чекайте цього моменту, прикрасьте свій

офіс фотографіями, картинами, емблемами, календарями і т. п., не

просто вішайте їх на стіну, а підберіть відповідне оформлення —

укладіть їх в красиві рамочки, так щоб ваш офіс придбав атмосферу

обжитого і затишного місця, куди вам приємно приходити щодня.

Модуль 1 КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОГО ОФІСУ: ВІД ТРАДИЦІЙ ДО НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Звільніться від зайвих речей і зробіть місце роботи зручним і привабли-вим. Це важливо не лише з естетичної, але і з психологічної точки зору. Ви придбаєте ту ясність думки, яка необхідна, щоб добитися успіху в кар’єрі.