Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php:6) in /var/www/nelvin/data/www/ebooktime.net/index.php on line 7
ПРАКТИКУМ : Управління сучасним офісом (офіс-менеджмент). Навчальний посібник : Бібліотека для студентів

ПРАКТИКУМ


Повернутися на початок книги
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 
30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 
60 61 62 63 64 65 66 67 68 

магниевый скраб beletage

1. Тест «Ваш індекс ділового етикету»

Перед вами десять ситуацій ділового спілкування. Відповідайте, як ви звичайно поводитесь у кожній із запропонованих ситуацій

Модуль 6 ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА І ПОВЕДІНКА СПІВРОБІТНИКІВ ОФІСУ

(варіанти відповідей — так, іноді, ні). Головне не те, що ви вважаєте правильним, а саме те, як чините.

1.1.      Одержавши запрошення на ділову зустріч, я відповідаю на нього протягом тижня.

1.2.      Якщо хтось подзвонив, коли я не могла підійти до телефону, або залишив повідомлення на автовідповідачі, я в той же день пере-дзвонюю.

1.3.      Я не вживаю брутальних слів ні дома, ні на роботі.

1.4.      Я завжди письмово дякую (або дякую по телефону) за подарунок або будь-яку іншу люб’язність.

1.5.      Я твердо знаю, як поводитися за столом, і мої манери бездоганні.

1.6.      Я розглядаю себе як частину команди, а не як гравця-одинака, що прагне одержати високу оцінку винятково власних досягнень.

1.7.      Я відповідаю на важливі листи відразу ж, а на всі інші — протягом тижня.

1.8.      Перш ніж іти на зустріч із людиною, що представляє іншу культу-ру, я намагаюся з’ясувати особливості етикету, властиві цій куль-турі, щоб не допустити незручності.

1.9.      Я письмово або усно відзначаю досягнення й успіхи людей.

1.10.    Я надсилаю вітальні листівки моїм діловим партнерам і знайомим.

Поставте собі по три бали за кожну відповідь «так», по два — за

кожну відповідь «іноді» і по одному — за кожне «ні». Підрахуйте суму. Якщо вона складе 28-30 балів, то вас можна привітати із блискучими результатами. Якщо ви набрали 25-27, то ваш індекс ділового етикету можна назвати добрим. Результат в інтервалі 20-24 відповідає оцінці «задовільно». При сумі в 10-19 очка ваш індекс ділового етикету є не-припустимо низьким.

2. Ситуація для аналізу.

В офіс заходить відвідувач. Секретар Тетяна Соколова в цей час зайнята бесідою по телефону. Розмова йде на підвищених тонах: «Ви що там, зовсім уже!? Цей акт повинен бути у вас! Я його передавала того тижня! Валя з бухгалтерії заходила, я її попросила занести вам акт…». Махає рукою відвідувачеві, жестом пропонуючи йому присіс-ти, і продовжує монолог: «Ну не знаю. Будете самі шефові все пояс-нювати!» Кладе трубку й звертається до відвідувача: «Уявляєте, у нас проблеми із санепідстанцією, а ці тюхтії засунули кудись акт перевір-ки, що я їм передала. Ви до Сергія Васильовича? Він не зможе вас

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

сьогодні прийняти. У нього зараз важливий відвідувач, а потім ще одна термінова зустріч. Якщо хочете, я можу записати вас на прийом на на-ступний тиждень…». Відвідувач піднімається зі стільця й перериває нескінченний потік слів: «Дозвольте представитися, Руденко Юрій Па-влович, заступник комерційного директора компанії «Орфей», вашого інвестора».

Тетяна ніяковіє: «Ой, а чого ж ви раніше не сказали? Я зараз доповім Сергію Васильовичу…».

Чи є порушення етикету в діях секретаря?

Як поводилися б ви в подібній ситуації на місці Тетяни Соколової?

3. Проаналізуйте наведені нижче ситуації, запропонуйте стилі поведінки учасникам конфліктів та шляхи вирішення конфліктів за схемою:

•          діагностика ситуації: виявлення учасників конфлікту, ініціатор конфлікту, інцидент (привід), конфліктна ситуація, тип конфлік-ту, цілі, які переслідують ініціатор і його учасники, предмет конф-лікту, динаміка розвитку конфлікту;

•          вибір стилю поведінки та шляхи вирішення конфлікту;

•          програма або профілактика конфлікту.

Ситуація 3.1. «Чому саме мене?»

По підприємству поповзли чутки про скорочення штатів. Народ захвилювався. Більшість, забувши, про роботу, тільки й говорять про скорочення. Переживання, побоювання, інтриги. Кожний боїться за себе. І от, нарешті, з’являється наказ, яким до кожного підрозділу доведена кількість скорочень.

Начальник підрозділу оголосив одній зі співробітниць, що її поса-да буде скорочена. Вона виразила незгоду з цим, заявивши, що її ква-ліфікація не найнижча, на цьому місці вона працює 15 років, вона роз-ведена й на її втриманні донька. Схожі історії й з іншими скороченими. Керівників обвинувачують в упередженому ставленні до співробітни-ків, у помсті за небажання догоджати тощо.

Ситуація 3.2. «Приставання шефа»

«Я працюю в престижній фірмі, дуже дорожу своїм місцем. Робо-та цікава, колектив гарний. Все мене влаштовує, якби не одне «АЛЕ»…

З деяких пір мій шеф, генеральний директор, став надавати мені підвищену увагу. Почалося все з квітів, із запрошень разом повечеряти. Я люб’язно відмовлялася, але пропозиції ставали усе наполегливішими.

Модуль 6 ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА І ПОВЕДІНКА СПІВРОБІТНИКІВ ОФІСУ

Нарешті, він недвозначно натякнув, що така незговірливість може ва-ртувати мені робочого місця. Втратити роботу я боюся. Але й погоди-тися теж не можу — не хочу обманювати свого коханого».

Ситуація 3.3. «Конфлікт із бухгалтером»

Приватне підприємство процвітає. Власники — два чоловіки, працюють на цьому ж підприємстві. Вони одержують великі дивіденди на вкладений капітал. Головний бухгалтер же, крім заробітної плати й премії до відпустки, нічого не має. Роботою він буквально завалений. У законодавчих актах багато неясного й суперечливого. Але головбух уміло «продирається» через частокіл законів, постанов й інструкцій, забезпечуючи додатковий прибуток за рахунок економії на податках (через уміле знаходження лазівок у нормативних матеріалах). Прете-нзій у контролюючих органів, у податкової інспекції немає.

Правда, щоб цього досягти, доводиться систематично перероб-ляти. Головбуха дратує, що він за свій професіоналізм, переробки й створення додаткового прибутку в матеріальному плані нічого не ма-є. Тим більше що доходи його незрівнянно нижчі, ніж доходи за-сновників.

Засновники ж уважають, що вони умови договору виконують і не бажають нічого міняти. Назріває конфлікт.

Ситуація 3.4. «Як їхати, так…»

У відділі робота пов’язана з відрядженнями. Офіційно оплачува-ні відрядні витрати не покривають фактичних витрат відрядження, тому співробітникам доплачують за рахунок преміального фонду. Величину доплати в кожному випадку визначає керівник виходячи з особливостей відрядження, витрат на «презенти», регіону відря-джання й розміру преміального фонду. При цьому систематично то той, то інший працівник вважає себе обділеним. Між ними виникає ворожість, і всі разом звинувачують керівника, який щораз намага-ється, в міру своїх можливостей, ділити «по совісті, по справедли-вості» (як Шура Балаганов).

Ситуація 3.5. «Нове призначення»

Начальником відділу призначили В., яка багато років пропрацю-вала рядовою співробітницею. Адміністрація банку й самих співробіт-ників відділу готові були спочатку допомогти В. Однак вона перестала контактувати з підлеглими не тільки з особистих питань, але й з пи-тань службових: перестала довіряти тим, з ким дружила й кого знала

Шевчук С. П., Скороходов В. А., Жуковська В. М. та ін. УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ОФІСОМ (ОФІС-МЕНЕДЖМЕНТ)

багато років по спільній роботі. В. брала на себе майже всю роботу відділу, не довіряючи підлеглим навіть переписку. Це створило для неї додаткові труднощі. Вона старанно дотримувала дистанцію у відноси-нах: ні з ким не радилася. У результаті у відділі виник конфлікт між В. і підлеглими, які звернулися до адміністрації з вимогою замінити керів-ника відділу.

Ситуація 3.6. «Слуга двох панів»

«Старший за посадою співробітник дає мені термінове завдання, яке я починаю виконувати негайно. Незабаром інший співробітник, який обіймає аналогічну посаду, приніс завдання, теж термінове. Я пояснюю, що виконую термінову роботу й не можу в цю хвилину взя-тися за нове завдання. Він наполягає, я відмовляю. Він іде скаржитися на мене начальникові, але того немає, він повертається й продовжує наполягати на своєму. Розмова пішла на підвищених тонах, після чого я наробила помилок у роботі, і в підсумку залишився незадоволеним і перший співробітник».