Розділ 1. Потреби і типологія споживачів 1.1. Предмет і завдання курсу
Маркетингова діяльність тісно пов'язана з основними напря-мами товарознавства - забезпечення населення товарами високої якості та в необхідному асортименті, зменшення витрат на стаді-ях транспортування, зберігання і реалізації, контролю якості, участь в розробці нормативно-технічної документації тощо. Будь-яка інша економічна наука не може ефективно, відокремле-но від товарознавства вирішувати такі важливі проблеми, як нау-кове ціноутворення, митний контроль, ревізія торговельної діяль-ності. Оцінка конкурентоспроможності, вивчення та аналіз спо-живчого попиту населення, стандартизація та сертифікація това-рів - це функції товарознавства. Товарознавство в широкому ро-зумінні - це не лише знання про товари, але й дії (функції) з ни-ми, тобто товароуправління.
Сучасний стан світового ринку характеризується загострен-ням конкурентної боротьби та підвищенням вимог до якості про-дукції. Проблема якості та конкурентоспроможності товарів має універсальний характер. Від того, наскільки успішно вона вирі-шується, багато залежить економічне і соціальне життя будь-якої країни, практично кожного споживача.
Головною метою навчального курсу "Товарознавчі аспекти маркетингу" є науково-практичне та методичне забезпечення під-готовки спеціалістів до товарознавчої діяльності в умовах ринку.
Основні завдання навчальної дисципліни:
• використовувати споживчі оцінки для вирішення завдань поліпшення та вдосконалення асортименту товарів;
• аналізувати ринкові умови потенційних споживачів з ме-тою товарознавчого забезпечення просування нових непро-довольчих товарів на ринок;
• розвивати вміння та навички з оптимізації товарознавчих рішень в умовах ринкової економіки;
• навчитися оцінювати конкурентоспроможність товарів, за-стосовуючи різні методичні підходи;
• аналізувати і оцінювати фактори формування вимог спо-живачів до асортименту, якості, прогнозувати оцінку цих товарів споживачами;
• самостійно поновлювати і поповнювати знання, удоскона-лювати вміння набувати навички професійної діяльності спеціаліста.